Kdo by mohl převzít reprezentaci? Jistotou je Lavička, černým koněm Krejčí. Ancelotti ještě nevolal

Jiří Škuba Jiří Škuba, Rudolf Černík
10. 10. 2017 6:02
Zůstane Karel Jarolím na lavičce národního týmu? A pokud ne, kdo by ho mohl nahradit? Jasněji bude po dnešním jednání výkonného výboru FAČR. Projděte si jednotlivé varianty tak, jak se nabízejí.
SL, Sparta-Plzeň: Karel Krejčí
SL, Sparta-Plzeň: Karel Krejčí | Foto: Milan Kammermayer

Karel Krejčí

Černý kůň. Muž, jehož dosavadní kariéra je spjata především s Viktorií Plzeň. Má v krvi trenérské metody Pavla Vrby, jemuž dělal pět let asistenta.

Po čtyřech kolech sezony 2015/16 převzal Viktorku jako hlavní trenér se ztrátou pěti bodů na Spartu, z následujících třiadvaceti zápasů jich vyhrál dvaadvacet a společně s Limberským a spol. si zajistili mistrovský titul. Jenže v následujících třech kolech Plzeň třikrát prohrála, po debaklu na Slavii 0:5 dostal tým vysokou pokutu a Krejčí ztratil důvěru vedení, v kabině prý neměl potřebnou autoritu.

Krejčí, současný kouč reprezentačního týmu do 20 let, má údajně zastání u místopředsedy a nyní faktického šéfa FAČR Romana Berbra. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy