Dukla v Tipsport lize znovu vyhrála, uspěl i Baník

Aktualizováno 11. 1. 2014 16:05
Fotbalisté Dukly bez problémů zvládli i druhé utkání zimní Tipsport ligy. V pražském Edenu porazili Žižkov 4:2 a mají na dosah postup do berounského Final Four.
Radost hráčů Dukly Praha.
Radost hráčů Dukly Praha. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Dukly bez problémů zvládli i druhé utkání zimní Tipsport ligy. V pražském Edenu porazili Žižkov 4:2 a mají na dosah postup do berounského Final Four. K němu jim stačí remizovat s Táborskem. Druhou výhru v přípravném turnaji si připsala také Jihlava po triumfu 1:0 nad Olomoucí. Uspěl také Baník Ostrava, který porazil druholigový Třinec 3:1.

Dukla tentokrát protočila v zápase 20 hráčů, přesto měla duel pod kontrolou. Do dvoubrankového vedení ji poslal Marek, Žižkov sice dvakrát snížil na rozdíl jediného gólu, ale na vyrovnání nedosáhl. Postarali se o to junior Fryčer a Čapek, který se v přípravě ukazuje ve velmi dobrém světle a trefil se v obou dosavadních zápasech.

Jihlava v brněnské skupině C navázala na středeční vítězství 4:1 nad Znojmem a míří za postupem. Utkání proti Olomouci rozhodl jedinou brankou ze 16. minuty obránce Krejčí.

Baník nastoupil proti Třinci v hodně kombinované sestavě s hned několika testovanými hráči. Jeden z nich Albánec Ciku otevřel krátce před poločasem skóre. Výhru Baníku čtvrt hodiny před koncem pojistili dvěma rychlými góly Holzer a Kraut. Třinec už jen snížil po vlastním gólu Ostravy.

Nový kouč Baníku František Komňacký dal prostor několika zkoušeným fotbalistům: Lotyšům Kozlovsovi a Tarasovsovi, Cikuovi, Brazilci De Azevedovi, Kostorkovi z třetiligového Zábřehu nebo plzeňskému útočníkovi Krmenčíkovi.

"Někteří hráči zanechali dobrý dojem, ale jednotlivě je nechci hodnotit a nechci, aby se něco dozvídali z novin. Některé hráče budeme dále zkoušet. Nespokojíme se s průměrem, chci aby přišly opravdové posily i s ohledem na perspektivu v Baníku," řekl novinářům Komňacký.

Klubem opěvované estonské posily z Ostravy naopak po pár dnech zmizely už před utkáním proti Třinci.

Reprezentant Lindpere se údajně odjel léčit domů s drobným zraněním kotníku, ale řecké fotbalové servery přinesly informaci, že je před dohodou s druholigovým klubem Olympiakos Volos. Jeho krajan Hunt se rozhodl zkusit štěstí v třetiligovém německém Elversbergu.

"Lindpere by se měl vrátit koncem ledna, odjel si domů doléčit drobné zranění. Hunt odjel do Německa, uvidíme, jak to dopadne. Ale po hráčích se ohlížíme dále, především na levou stranu," řekl Komňacký.

Premiéra kouče Uhrina potěšila

Hráči Plzně v premiéře pod novým trenérem Dušanem Uhrinem mladším porazili v přípravě třetiligový Chomutov 6:2. V úvodu zápasu se sice trápili a ještě na začátku druhé půle byl stav 2:2, pak však především zásluhou dvou branek Wágnera jasně vyhráli. Navíc Viktoria neproměnila dvě penalty.

"Jsem rád, že jsem v Plzni začal vítězstvím. Ještě bych to ale nechtěl nějak detailněji hodnotit. Hlavní je, že na závěr tréninkového týdne to splnilo svůj účel," řekl po zápase trenér Uhrin.

Znojmo utrpělo v přípravném duelu na hřišti Salcburku debakl 0:8. Suverénní lídr rakouské ligy se prosadil sedmkrát v prvním poločase, po změně stran přidal další branku, navíc neproměnil svou druhou penaltu v zápase.

Olomouc naopak uspěla v dopoledním zápase, když porazila vysoko 6:1 rezervu Slovácka. Hattrickem se blýskl útočník Sigmy Doležal, dva góly přidal záložník Plšek.

Úspěšně vstoupili do zimní přípravy Bohemians 1905. Poslední celek první ligy porazil pražského rivala Vltavín 3:0. Debut oslavila gólem ofenzivní posila z Olomouce Lietava, dvakrát se prosadil obránce Krch.

Příbram ve dvojzápase s Varnsdorfem remizovala 2:2 a zvítězila 4:3. V prvním duelu se o vyrovnání postaral bývalý hráč Sparty či Liberce Slepička, který ve středočeském mužstvu bojuje o angažmá. Ve druhém zápase se za Příbram dvakrát prosadila zimní posila ze Slovácka Volešák.

Fotbalová Tipsport liga:

Skupina B (UMT Eden):

Viktoria Žižkov - Dukla Praha 2:4 (1:2)

Branky: 39. Súkenník z pen., 68. Voltr - 18. a 21. Marek, 61. Čapek, 85. Fryčer.

Sestava Dukly:

I. poločas: Rada - Juroška, Božič, Vorel, Radoš - Kalouda, Ouedraogo, Koval - Mareš, Marek, Engelmann.

II. poločas: Rada - Romera, Božič, Jeřábek, Hanousek - Malý, Ouedraogo, Fryčer - Néstor, Čapek, Pázler. Trenér: Kozel.

Sestavy:

Jihlava: Blažek - Mikula, Karlík, Krejčí, Josl - Masopust (80. Kliment), Jánoš, Jungr, Kukol (87. Kosak) - Marcin, Přeučil. Trenér: Rada.

Olomouc : Reichl - Vidlička (79. Hladík), Dreksa (79. Štěrba), Šindelář, Hýbl - Zahradníček (79. Holub), Nepožitek, Houska, Falta (53. Stříž) - A. Ševčík, Rolinc (46. P. Ševčík). Trenér: Psotka.

Skupina D (Ostrava-Vítkovice):

Baník Ostrava - Třinec 3:1 (1:0)

Branky: 39. Ciku, 74. Kraut, 75. Holzer - 79. vlastní.

Sestava Baníku:

I. poločas: Pavlenka - Vengřinek, Frydrych, Stronati, Kostorek - Ciku, Droppa, Greguš, De Azevedo - Kukec - Kozlovs.

II. poločas: Macej - Zawada, Kaša, Baránek, Sukup - Lukeš, Tarasovs, Hable, Holzer - Kraut, Krmenčík. Trenér: Komňacký.

Karviná - Frýdek-Místek 1:3 (1:1)

Branky: 10. Halaška - 35. Mozol, 59. Hladík, 86. Vrťo z pen.

1. Frýdek-Místek 1 1 0 0 3:1 3
Ostrava 1 1 0 0 3:1 3
3. Karviná 1 0 0 1 1:3 0
Třinec 1 0 0 1 1:3 0

Další přípravné zápasy:

Bohemians Praha 1905 - Loko Vltavín 3:0 (1:0)

Branky: 12. a 86. Krch, 63. Lietava.

Sestava Bohemians:

I. poločas: Gabriš - Krch, Cseh, Brezinský, Kalina - Jindřišek, Nerad - Hora, Bobal, Orolín - Klavík.

II. poločas: Berkovec - Moravec, Krch, Šmíd, Kolář - Rada, Nerad - Jeremenko, Hora, Bartek (80. Orolín) - Lietava. Trenér: Weber.

Příbram - Varnsdorf 2:2 (1:2)

Branky: 17. Brandner, 47. Slepička - 40. Daníček, 42. Rudnickij.

Sestava Příbrami: Štěpanovský - Bugar, Varga, Zápotočný, Divíšek - Brandner, Mašán (69. Mareš), Barák, Krameš - Slepička (52. Stratil), Šlapák. Trenér: Čuhel.

Příbram - Varnsdorf 4:3 (2:2)

Branky: 43. a 66. z pen. Volešák, 8. Štochl, 80. Řezníček - 27., 37. a 59. Jurča.

Sestava Příbrami: Rondzik - Štochl, Hájovský, Mišůn, Glišič (54. Stratil) - Danoski, Volešák, Tarczal, Šípek, Zeman - Sudek (75. Řezníček).

Viktoria Plzeň - Chomutov 6:2 (2:0)

Branky Plzně: 53. a 61. Wágner, 33. Procházka, 34. Bakoš, 58. Tecl z pen., 80. Petržela.

Sestava Plzně:

I. poločas: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth, Hořava - Štípek, Kolář, Kovařík - Bakoš.

II. poločas: Bolek - Rajtoral, Hejda, Hubník, Chocholoušek - Petržela, Hanousek, Hrošovský, Veselinovič - Wágner, Tecl. Trenér: Uhrin ml.

Slovácko - Kroměříž 5:1 (4:1)

Branky: 7. z pen. a 17. Haša, 15. Civič, 34. Šimko, 85. Kerbr - 23. Chýla z pen.

Sestava Slovácka:

I. poločas: Heča - Šimko, Trousil, Košút, Prajza - Civič, Šumulikoski, Valenta, Hlupík - Petr - Haša.

II. poločas: Melichárek - Kuncl, Rada, Mezlík, Reinberk - Kerbr, Daníček, Trávník, Havlík - Ondřejka - Haša. Trenér: Habanec.

Sigma Olomouc - Slovácko B 6:1 (4:1)

Branky: 17., 28. a 46. Doležal, 23. a 40. Plšek, 90. Schmidt - 16. Traitel.

Sestava Olomouce: Blaha (46. Zlámal) - Varadi, Svozil (46. Škerle), Simerský, Javůrek - Plšek, Karaš (68. Tomeček) - Navrátil, Ordoš (62. Schmidt), Pospíšil (46. Richter) - Doležal (77. Svozil). Trenér: Psotka.

Salcburk - Znojmo 8:0 (7:0)

Branky: 23. a 32. Alan, 5. Ulmer, 8. Soriano z pen., 37. vlastní Jonov, 42. Kampl, 45. Schwegler, 53. Zulj.

Sestava Znojma: Hrubý - Mudra, Jonov, Hnaníček, Helísek - Lacko, Haurdič - Crnkič (68. Jurič), Faouzi, Vukadinovič - Vašíček. Trenér: Kalvoda.