1. FK Příbram

1. FK Příbram

Fotbalový klub založený v roce 1928. Do té podoby, jak známe Příbram dnes, se dostala až v roce 1997, kdy se sloučila s Duklou Praha. Zároveň se tak dostala do nejvyšší soutěže.

Synot ligu pro ročník 2006-2007 sice opustila, ale obratem se do ní vrátila. V sezoně 2015-16 patřilo klubu v ligové tabulce čtrnácté místo.

Zázemí má na Stadionu Na Litavce, který pojme 7900 diváků. Majitelem klubu je kontroverzní podnikatel Jaroslav Starka.

Tým od září 2014 na lavičce vedl kouč Pavel Tobiáš, jehož v květnu 2016 nahradil Martin Pulpit.

Příbram kvůli koronaviru v úterý nebude hrát v Budějovicích

Zápas 14. kola první fotbalové ligy mezi Českými Budějovicemi a Příbramí se v úterý neuskuteční. Tým od Litavky je z rozhodnutí středočeské hygienické stanice v karanténě kvůli nákaze koronavirem a Ligová fotbalová asociace (LFA) odložila utkání na neurčito.

Povinné předzápasové testy v příbramském týmu podle tiskové zprávy LFA odhalily "významně vysoký" počet pozitivních případů. Jde o druhý odložený duel 14. kola, které je posledním v letošním roce a v podzimní části sezony. Ve středu se neutkají ani Bohemians 1905 s Opavou, protože Slezané jsou kvůli koronaviru rovněž v izolaci.

Příbram už podruhé v aktuální sezoně výrazně zasáhl covid-19. Středočeši vzhledem k hromadné nákaze a následné karanténě v původním termínu neodehráli zářijový zápas čtvrtého ligového kola na hřišti Slovácka, což byl první odložený duel v tomto ročníku nejvyšší soutěže.

České Budějovice jsou na 12. místě neúplné tabulky, Příbrami patří předposlední 17. příčka.

Zdroj: ČTK

Slovácko s Příbramí sehrají odložený ligový zápas v sobotu

Odložený zápas 4. kola první fotbalové ligy mezi Slováckem a Příbramí se uskuteční v sobotu 14. listopadu, netradičně během reprezentační přestávky. Informovala o tom Ligová fotbalová asociace, která v Česku řídí profesionální soutěže.

V původním zářijovém termínu se nehrálo kvůli výskytu koronaviru v příbramském mužstvu, kde bylo tehdy nakažených devět hráčů a čtyři členové realizačního týmu. LFA nejprve utkání přeložila na 13. října, ale to už byla první liga stejně jako další sportovní soutěže pozastavena kvůli zhoršující se epidemiologické situaci v zemi.

Zápas na Slovácku byl v nové prvoligové sezoně prvním, který musel být odložen kvůli koronaviru. Druhým byl duel 5. kola mezi Českými Budějovicemi a Bohemians 1905. Náhradní termín tohoto utkání dosud nebyl zveřejněn, 28. října, jak původně určila LFA, se rovněž hrát nemohlo.

Dohrávka v Uherském Hradiště se uskuteční nezvykle během reprezentační pauzy, kdy se obvykle prvoligová utkání nehrají. Jelikož ale Slovácko ani Příbram nemají v kádru reprezentanty, mohou během přestávky určené pro zápasy národních celků nastoupit. Sobotní duel bude mít výkop v 16 hodin.

Příbram posílil ofenzivní záložník Folprecht

Fotbalisty Příbrami posílil záložník Zdeněk Folprecht. Devětadvacetiletý ofenzivní středopolař zamířil do středočeského klubu jako volný hráč po skončení smlouvy v kyperském Pafosu. Příbramští o příchodu sparťanského odchovance informovali na svém webu.

"Zdeněk je zkušený ligový fotbalista, který ideálně zapadne do našeho mladého kádru. Již v trénincích ukazuje svou nespornou kvalitu. Těšíme se, až ho uvidíme v ligovém utkání," řekl majitel příbramského klubu Jan Starka.

Folprecht v minulosti hrával ve Spartě, na Žižkově, v Brně, Liberci, Něftči Baku, Zlíně a Pafosu. V české lize má na kontě 86 utkání a tři vstřelené branky.

Pokračovat