FK Viktoria Žižkov

Novým trenérem fotbalistů Viktorie Žižkov je Pulpit

Novým trenérem fotbalistů Viktorie Žižkov se stal Martin Pulpit. Čtyřiapadesátiletý kouč převezme předposlední tým druhé ligy po Davidu Oulehlovi, který byl se svým asistentem Janem Filipem minulý týden odvolán. Pražský klub o Pulpitově příchodu informoval na svém webu, délku smlouvy nespecifikoval.

Pudil odešel z Mladé Boleslavi do druholigového Žižkova

Fotbalový univerzál Daniel Pudil po roce opustil Mladou Boleslav a přestoupil do druholigového Žižkova, s nímž podepsal smlouvu na jednu sezonu. Viktoria o angažování čtyřiatřicetiletého obránce či záložníka informovala prostřednictvím videa na svých sociálních sítích.

Pudil se vrátil do Česka po jedenácti letech strávených v zahraničí, kde působil v belgickém Genku, italské Ceseně a anglických klubech Watfordu a naposledy Sheffieldu. V domácí soutěži hrál vedle Mladé Boleslavi také za Liberec, pražskou Slavii a Blšany.

Pětatřicetinásobný reprezentant dlouho patřil v Mladé Boleslavi k oporám. V minulém ročníku Pudil za středočeský tým převážně na pozici stopera absolvoval 28 ligových zápasů, ale v pětikolové nadstavbě si připsal jen 19 minut proti Bohemians 1905

Žižkov chce kvůli přestavbě stadionu hrát příští ročník v azylu

Vedení druholigové Viktorie Žižkov po jednání s městskou částí Praha 3 o přestavbě zastaralého stadionu požádá Fotbalovou asociaci ČR o možnost odehrát příští sezonu mimo domácí stadion. Azylu chce využít k modernizaci areálu v Seifertově ulici, aby splňoval licenční podmínky.

Zástupci klubu a městské části se podle dnešního společného prohlášení shodli na tom, že pro příští ročník nejde splnit podmínky pro udělení profesionální licence. Jako důvody uvedli zastaralost stadionu, odprodej pozemků sloužících jako klíčové zázemí stadionu předchozím vedením městské části a také stále náročnější licenční požadavky.

Mezi ně patří například zajištění pěti vstupů na stadion, parkování pro 60 aut nebo násobně větší množství toalet, než má stadion v současnosti. "Obě strany se obávají, že nyní není možné splnit požadavky licenčního manažera FAČR pro udělení profesionální licence pro fotbalový ročník 2020/21," napsaly klub a městská část v prohlášení.

Pokračovat