Slavia odčinila zaváhání v Jihlavě, ale proti klokanům se nadřela. Výhru zařídil Hušbauer

25. 2. 2018 20:03
Slávisté porazili v 18. kole první fotbalové ligy Bohemians 1:0. Jediný gól vstřelil v první půli Josef Hušbauer, video ještě předtím neuznalo branku Škody.
Josef Hušbauer rozhodl utkání proti Bohemians jediným gólem.
Josef Hušbauer rozhodl utkání proti Bohemians jediným gólem. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Fotbalisté Slavie porazili v 18. ligovém kole ve vršovickém derby Bohemians 1905 1:0. Gól Milana Škody z osmé minuty sudí Zbyněk Proske po zhlédnutí video odvolal, což se stalo v české nejvyšší soutěži poprvé, ale v nastavení první půle už dal regulérní branku Josef Hušbauer. Utkání jsme sledovali v online přenosu.

Úřadující mistr tak napravil úvodní jarní porážku 0:1 v Jihlavě, dočkal se prvního vítězství pod novým trenérem Jindřichem Trpišovským a posunul se na druhé místo tabulky dva body před Olomouc a Liberec. Bohemians po teprve druhé prohře z posledních devíti kol klesli na sedmou příčku.

Slavia v mrazivém počasí začala aktivněji a celý první poločas diktovala tempo. Na konci osmé minuty rozehrál domácí Hušbauer přímý kop, po Škodově hlavičce se míč díky Součkově lehké teči dostal zpět k domácímu útočníkovi a ten propálil Fryštáka.

Červenobílí se radovali z vedoucí trefy, ale rozhodčí Proske šel ještě situaci zhlédnout na obrazovku vedle hřiště a po dvou a půl minutách trefu odvolal, neboť v ofsajdu stojící Souček clonil brankáři Fryštákovi ve výhledu. Video tak ve třetím utkání v české lize poprvé zrušilo gól.

Když se opět začalo hrát, dostal se málem do další šance Škoda, před nímž na poslední chvíli ukopla balon obrana. Po následném rohu hlavičkoval Souček a Bohemians skvělým zákrokem zachránil Fryšták.

Slavia měla dál převahu, ale do gólových šancí ji hosté moc nepouštěli. Až ve 37. minutě na zadní tyči neusměrnil míč mezi tyče Kúdela, na druhé straně pak mířil nepřesně Nečas.

Domácí nakonec přece jen šli ještě před pauzou do vedení. Šmíd v první minutě nastavení odvrátil dlouhý nákop jen k Hušbauerovi a ten povedenou střelou zpoza vápna zaznamenal svůj první ligový gól od září.

Po hodině hry mohli Bohemians nečekaně srovnat. Po Reiterově centru v 59. minutě vystřelil z první střídající Bartek a přízemní střelou trefil jednu tyč, od níž se míč odrazil do druhé a poté zpět do hřiště. Hostující záložník byl jen centimetry od toho, aby gólem oslavil 200. ligový zápas.

Klokani výrazně přidali a Slavia se najednou začala strachovat o tři body. O výhru ji nakonec mohl připravit Jugas, který nepochopitelně špatnou malou domů poslal do úniku hostující Kabajeva. Střídající útočník obešel Koláře, ale netrefil prázdnou branku. Na druhé straně v závěru vytáhl Stochovu ránu Fryšták.

18. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Bohemians Praha 1905 1:0 (1:0)

Branka: 45.+1 Hušbauer. Rozhodčí: Proske - Moláček, Wilczek - Zelinka (video). ŽK: Jugas, Hromada, Hušbauer, Sýkora - Mašek. Diváci: 9648.

Sestavy:

Slavia: Kolář - Jugas, Kúdela, Pokorný, Sýkora (78. Sobol) - Souček - Stoch, Hromada (88. Ngadeu), Hušbauer, Zmrhal - Škoda (79. Necid). Trenér: Trpišovský.

Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Jindřišek, Martin Hašek ml. - Reiter (79. Záviška), Mašek (67. Kabajev), Vaníček (40. Bartek) - Nečas. Trenér: Martin Hašek st.