Karviná pod novým trenérem válí a utíká ze sestupových vod. Wágner vstřelil Zlínu dva góly

25. 2. 2018 17:09
Fotbalisté Karviné rozstříleli Zlín 4:0 a v jarní části jsou pod trenérem Josefem Muchou zatím stoprocentní. Dvě branky vstřelil Tomáš Wágner.
Patrik Le Giang udržel v zápase Karviné proti Zlínu čisté konto.
Patrik Le Giang udržel v zápase Karviné proti Zlínu čisté konto. | Foto: Dalibor Sosna

Karviná - Karviná deklasovala v 18. kole fotbalové ligy Zlín 4:0 a v jarní části soutěže je pod trenérem Josefem Muchou zatím stoprocentní. Domácím vystřílel třetí výhru v řadě bez obdržené branky dvěma góly Tomáš Wágner. Karviná po listopadovém odvolání Jozefa Webera počtvrté z posledních pěti kol vyhrála a mílovými kroky se vzdaluje sestupovým pozicím.

Přestože Karvinští museli oželet vykartovaného Šislera, ani na jednu z nových posil získaných v posledním přestupovém týdnu Voltra a Šuleka se ještě nedostalo. Fotbalisté se v desetistupňovém mrazu rozehřívali pomaleji. Hosté sice zprvu působili aktivněji, ale vyjma zblokované Holzerovy rány se k ničemu nedostali.

Zajímavé věcí se začaly dít až po úvodní půlhodině. Zlínský Matejov pomohl v 32. minutě pronikajícímu Janečkovi rukou k zemi a Budínský pálil z penalty nekompromisně pod břevno. Nejlepší karvinský střelec vsítil svůj šestý gól.

Domácí po vedoucí brance převzali iniciativu. Budínský se v 37. minutě dostal za záda zlínské obrany, ale na jeho přízemní ránu Dostál tentokrát dosáhl. O minutu později už ale bylo všechno jinak: Panák po rychlém kontru vysunul středem hřiště Wágnera, který sám před brankářem z první poslal balon podruhé za Dostálova záda.

"Byli jsem na Zlín dobře připraveni. Chtěli jsme hrát aktivně. Takticky jsme to zvládli a od prvního gólu jsme přebírali iniciativu," uvedl karvinský trenér Josef Mucha.

Zlínský trenér Páník poslal do druhé půle na hřiště Mehanoviče, ale rychlý třetí gól zlínskou strategii roztrhal na cáry. Rozhodující knokaut Karviná zasadila hostům hned v začátku druhého poločasu. Budínský poslal trestný kop přesně na malé vápno na hlavu Janečky, který potřetí napnul síť. Na tři góly během sedmnácti minut už hosté nenalezli odpověď.

"Dařilo se nám je presovat, hlavně přes jejich pravou stranu. Tam trošku hořeli. Chtěli jsme hrát aktivně a to nám vycházelo," tvrdil Budínský.

Karviná dohrávala ve velké pohodě. Dostál stačil v 65. minutě zlikvidovat další nepříjemný pokus Budínského, ale v 74. minutě po další standardní situaci už jen přihlížel, jak Wágner hlavou lízl zblízka do sítě Eismannův centr.

Moravané dopili kalich hořkosti až do dna. Jejich prohru nezmírnil ani Mehanovič, který v závěru z velké příležitosti netrefil bránu. "My jsme si jen přijeli zahrát fotbal. Bojovné Karviné jsme nestačili. Ze strany hráčů to byly neobhajitelné výkony, čtyři, pět jich bylo úplně tragických. Musíme se rychle vzpamatovat," prohlásil zlínský trenér Bohumil Páník.

18. kolo první fotbalové ligy:

Karviná - Zlín 4:0 (2:0)

Branky: 32. Budínský z pen., 38. Wágner, 49. Janečka, 74. Wágner. Rozhodčí: Machálek - Mokrusch, Pospíšil. ŽK: Kalabiška - Hronek. Diváci: 2245.

Sestavy:

Karviná: Le Giang - Čolič, Dreksa, Hošek, Eismann - Janečka (84. Weber), Panák - Štepanovský (80. Letič), Budínský, Kalabiška (63. Voltr) - Wágner. Trenér: Mucha.

Zlín: Dostál - Kopečný (46. Mehanovič), Hnaníček, Gajič, Matejov - Hronek (71. Železník), Jiráček - Ekpai, Traoré, Holzer - Vukadinovič (81. Džafič). Trenér: Páník.