Fotbalisté Plzně si v přípravě potřetí zastříleli

Aktualizováno 25. 6. 2016 14:28
Ligový fotbalisté i dnes pokračovali v přípravných zápasech. Nejvíc se dařilo Plzni, která sedmi góly smetla Rokycany. Zaváhalo jen Slovácko, které remizovalo se slovenskou Senicou.
Úřadujícímu šampionovi z Plzně se v přípravě zatím daří.
Úřadujícímu šampionovi z Plzně se v přípravě zatím daří. | Foto: Tomáš Liška

Rokycany - Fotbalisté Plzně i ve třetím přípravném utkání na novou sezonu zažili gólové hody, když divizní Rokycany přehráli 7:0. V dosavadních třech zápasech proti týmům z nižších soutěží tak nastříleli už 34 branek.

Viktoria vedla už v 17. minutě o tři góly, když se postupně trefili krásnou střelou z dálky Vaněk, Vůch a Baránek, který při standardní situaci dorážel míč po ráně do břevna. Ve druhé půli pak chybu domácích v rozehrávce potrestal Krmenčík, následně zvýšil Kopic a dvěma góly uzavřel skóre Holenda.

"Jsem spokojený nejen s přístupem hráčů k zápasu, ale také s celou dosavadní přípravou. Kluci mají za sebou náročný desetidenní blok, druhá polovina kondiční části přípravy je ještě čeká. V kombinaci s náročným počasím se již dnes ozývala únava, o to více jsem potěšen zápasovým nasazením," řekl trenér Plzně Roman Pivarník.

Kouč zatím stále neměl k dispozici české reprezentanty Limberského, Koláře a Hubníka, kteří se vrátili z mistrovství Evropy. Tam zatím stále zůstává i trojice slovenských reprezentantů. "Členové obou národních týmů by se dle předběžného plánu měli zapojit 4. července, samozřejmě s přihlédnutím k možným výsledkům Slovenska. Následně by došlo k určitému zeštíhlení kádru tak, abychom na rakouské soustředění odjížděli s již finální hráčskou soupiskou," dodal Pivarník.

Další zápas čeká Plzeň ve středu proti druholigové Vlašimi.

Přípravná fotbalové utkání:

Rokycany - Plzeň 0:7 (0:3)

Branky: 78. a 84. Holenda, 6. Vaněk, 13. Vůch, 17. Baránek, 56. Krmenčík, 73. Kopic.

Sestava Plzně:

I. poločas: Bolek - Rajtoral, Baránek, Hejda, Matějů - Petržela, Vaněk, Hořava, Kučera, Vůch - Bakoš.

II. poločas: Šiman - Řezník, Piroch, Čihák, Vukajlovič - Kopic, Chrien, Suchan, Kovařík - Krmenčík, Holenda. Trenér: Pivarník.

Jihlava - Táborsko 3:0 (1:0)

Branky: 25. Harba, 76. Dvořák, 82. Vaculík.

Sestava Jihlavy:

I. poločas: Kotnour - Blajič, Kryštůfek, Rosa, Urdinov - Záviška, Šulek, Harba, Fulnek, Zoubele - Šamánek.

II. poločas: Rakovan - Blajič (67. Záviška), Kryštůfek, Krejčí, Novotný - Vaculík, Urblík, Nerad, Hronek - Batioja, Dvořák. Trenér: Hipp.

Slovácko - Senica 1:1 (1:1)

Branky: 35. Koné z pen. - 41. Pirulo z pen.

Sestava Slovácka:

I. poločas: Heča - Reinberk, Hofmann, Břečka, Chýla - Hlúpik, Daníček, Havlík, Šumulikoski, Diviš - Koné.

II. poločas: Daněk - Šimko, Hofmann, Břečka, Chýla (78. Mareš) - Biolek, Daníček (78. Ťok), Kalouda, Sadílek, Kerbr - Zajíc. Trenér: Levý.

Dukla - Pardubice 3:0 (2:0)

Branky: 5. Juroška, 17. vlastní Zavadil, 85. Mareš.

Sestava Dukly:

I. poločas: Rada - Juroška, Smejkal, Bezpalec, Preisler - Čajič, Brejcha, Považanec - Koreš, Beauguel, Vopat.

II. poločas: Hroššo - Miloševič, Štetina, Cvrček, Jurendič - Daniel Tetour, Koval, Borek - Néstor, Mareš, Manzia. Trenér: Šilhavý

Turnaj v Benátkách nad Jizerou - semifinále:

Mladá Boleslav - Prešov 5:0 (3:0)

Branky: 76. a 87. z pen. Magera, 25. Jánoš, 28. Vukadinovič, 31. Baroš.

Sestava Mladá Boleslavi:

I. poločas: Šeda - Kysela, Kúdela, Čmovš, Fleišman - Jánoš, Rada, Kalabiška, Chramosta, Vukadinovič - Baroš.

II. polpčas: Vejmola - Pauschek, Polom, Hůlka, Keresteš - Valenta, Houska - Přikryl, Magera, Kajumov - Klobása. Trenér: K. Jarolím.

Teplice - Hradec Králové 0:0, na pen. 6:5

Teplice:

I. poločas: Grigar - Dressler, Lüftner, Urma, Strada - Ljevakovič, Soungole - Fillo, Vachoušek, Kukec - Vaněček.

II. poločas: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Richter, Krob - Hora, Gragáň, Kodeš, Nivaldo - Červenka, Potočný. Trenér: Šmejkal.

Hradec Králové: Lindr - Holeš, Chleboun, Plašil, Erha - Schwarz, Černý - Vlkanova, Vobejda, Malinský - Žondra. Trenér: Pilný.