Plzeň začne ligu v Jihlavě, derby bude v 8. a 22. kole

ČTK ČTK
Aktualizováno 20. 6. 2016 16:47
Rozhodl o tom dnešní los nového ročníku. Sparta se na úvod představí doma proti Slovácku. První kolo o posledním červencovém víkendu přinese i souboj třetího a čtvrtého týmu uplynulé sezony Liberce a Mladé Boleslavi.
Sparta s Plzní na sebe poprvé narazí v 11. kole
Sparta s Plzní na sebe poprvé narazí v 11. kole | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté Plzně zahájí obhajobu titulu v první lize na hřišti Jihlavy. Rozhodl o tom dnešní los nového ročníku. Sparta se na úvod představí doma proti Slovácku. První kolo o posledním červencovém víkendu přinese i souboj třetího a čtvrtého týmu uplynulé sezony Liberce a Mladé Boleslavi.

Na podzim se odehraje 16 kol, to poslední má termín 3. prosince. Jaro začne 18. února a hrát se bude až do 27. května.

Tradiční pražské derby mezi Spartou a Slavií se uskuteční v 8. kole 24. září na Letné a 1. dubna 2017 v rámci 22. kola v Edenu. Dva největší kandidáti na zisk titulu Plzeň a Sparta na sebe narazí v 11. kole (22. října) na západě Čech a v 25. kole (22. dubna) na Letné.

Hlavním hracím dnem bude stejně jako v minulé sezoně sobota, kdy by se mělo hrát pět zápasů. Jeden zápas se bude hrát v pátek od 20:15 v přímém přenosu ČT sport. V sobotu bude mít ČT sport zápas od 20:15 a O2 Sport zřejmě od 15:00. Další tři zápasy by se měly hrát od 17:00. V neděli pak bude O2 Sport vysílat šlágr kola, a to pravděpodobně kolem 15:00.

Zápasy se losovaly podle speciálního klíče

Losování se znovu uskutečnilo podle takzvaných Frončekových tabulek, které dokážou zohlednit, aby si domácími zápasy nekonkurovala mužstva z jednotlivých regionů, ale třeba také nevhodné klimatické podmínky.

"Například v 1. až 4. kole se nemohou zástupci kvalifikace o Ligu mistrů utkat se zástupci v předkolech Evropské ligy, protože by se těžko hledal termín. Liberec zas nemůže hrát doma v době, kdy se tam koná festival Benátská noc. To samé Sparta nemůže hrát na Letné ve 3. kole, protože je v Praze Prague Pride. Dukla zas nemůže hrát doma v 6. a 9. kole. Jde hlavně o bezpečnostní opatření," prohlásil Bárta.

Při losování hrálo roli i to, že nováček Hradec Králové si během rekonstrukce svého stadionu pronajme stadion Mladé Boleslavi. "Proto až do 12. kola musely být tyto týmy nalosovány proti sobě. To samé platí pro Karvinou, která má stejnou dohodu se Zlínem, dokud její nový stadion nebude schválen. Nepředpokládá se sice, že by ve Zlíně hrála, ale musí se s tím počítat," dodal Bárta.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Extraligovou Spartu posílil švédský útočník Thorell

Novou posilou hokejistů extraligové Sparty se stal švédský útočník Erik Thorell. Devětadvacetiletý křídelník má zkušenosti ze švédské i finské nejvyšší soutěže, poslední dvě sezony byl ale spoluhráčem kapitána českého týmu na letošním mistrovství světa Jana Kováře ve švýcarském Zugu. O jeho příchodu informovala Sparta na webu.

Další zprávy