Pivarník si do Plzně odvede Acostu, Mahmutovič dostal zelenou k odchodu

Luděk Mádl Luděk Mádl
15. 6. 2016 14:30
Uruguayský fotbalista Alejandro Acosta zamíří za trenérem Romanem Pivarníkem do Plzně. Mistr už zahájil přípravu na novou sezonu
Rafael Acosta vymění zelenobílý dres Bohemians za plzeňskou kombinaci
Rafael Acosta vymění zelenobílý dres Bohemians za plzeňskou kombinaci | Foto: Zlata Vostrá

Plzeň - Podpisy na finálních smlouvách zatím ještě chybí, nicméně v Plzni už považují za víceméně hotovou věc, že Viktorii posílí Rafel Acosta, 25letý krajní záložník z Uruguaye.

Ze svého působení v Bohemians Acostu velmi dobře zná trenér Roman Pivarník, který si ho vlastně do Štruncových sadů přivede s sebou.

Z Plzně do Ďolíčku už putovala finanční náhrada za uvolnění trenéra před vypršením jeho kontraktu s Bohemians, takže doplatek za Acostu bude nyní následovat. Vyloučit stále nelze ani nějakou hráčskou náhradu, "klokani" tiše  doufají v zapůjčení mladého útočníka Michala Krmenčíka.

"Schicka už si z hostování stáhla Sparta, teď přijdeme o Acostu - a Bohemce tak odchází 14 gólů z minulé sezony," konstatuje Miroslav Koubek, nový kouč Bohemians. "Ale to je prostě fotbalový život," nebere to tragicky.

Schick v ligové sezoně skóroval 8x, Acosta 6x, Bohemians vstřelili celkem 35 branek, odchází tedy rovných 40 procent střelecké produkce klubu.

Co se týče Viktorie Plzeň, zahájila dnes přípravu, samozřejmě bez reprezentantů, startujících na Euru, což jsou Češi Daniel Kolář, David Limberský a Roman Hubník a slovenští hráči Michal Ďuriš, Patrik Hrošovský a Matúš Kozáčik.

Viktoria stahuje všechny hráče z hostování s výjimkou Aidina Mahmutoviče. Bosňan, hrající naposledy v Olomouci, dostal povolení, aby si hledal nový klub.

Naopak do přípravy trenéra Pivarníka se zapojili dosud jinde hostující Lukáš Stratil, Egon Vůch či David Štípek.

"Změny budou jak směrem do mužstva, tak směrem ven. Nechceme do toho moc zasahovat, protože tým je kvalitní. Osa mužstva tu je, ale každé mužstvo potřebuje okysličit. Ale jen na postech, kde je to nutné. Všechno je v rámci jednání," citovala trenéra Pivarníka ČTK.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ryanair má rekordní ztrátu, letectví se už ale zotavuje z pandemie

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair vykázala za uplynulý finanční rok bez mimořádných položek rekordní ztrátu 815 milionů eur (20,8 miliardy Kč) po zisku více než jedné miliardy eur v předchozím roce. Omezení související s pandemií donutila firmu zrušit více než 80 procent letů. Aerolinky ale ve své výsledkové zprávě dnes také uvedly, že v odvětví letecké dopravy už vidí signály začínajícího oživení. Finanční rok skončil v březnu.

Ztráta byla nižší, než čekali analytici. Ti ji podle agentury Reuters odhadovali na 834 milionů eur. Počet cestujících, které firma přepravila, klesl na 27,5 milionu ze 149 milionů v předchozím roce. Loňský rok přitom největší nízkonákladová letecká společnost v Evropě označila za nejnáročnější ve své historii. Výnosy jí klesly o 81 procent na 1,64 miliardy eur.

Ryanair potvrdil předchozí výhled, že v současném fiskálním roce přepraví 80 až 120 milionů cestujících, i když pravděpodobnější je, že tento počet bude spíše na dolním konci rozpětí. Za duben až červen by měl Ryanair přepravit pět až šest milionů cestujících. Dodal ale, že je nemožné poskytnout oficiální výhled zisku na celý rok, předpokládá nicméně, že by mohl vykázat téměř vyrovnané hospodaření, pokud v EU postoupí očkování.

Růst týdenních rezervací z poslední doby podle generálního ředitele Michaela O'Learyho naznačuje, že "oživení už začalo". Počet rezervací na začátku dubna vzrostl na 1,5 milionu týdně z předchozích zhruba 500.000 týdně.

Další zprávy