Archiv: Hokejová Tipsport extraliga

Ministerstvo zdravotnictví povolilo start hokejové extraligy

Hokejová extraliga dnes dostala výjimku od ministerstva zdravotnictví a po téměř měsíční koronavirové přestávce se může hrát. Soutěž opět začne čtyřmi zápasy v sobotu. Všechny týmy se do extraligy zapojí v pondělí, kdy je na programu kompletní 15. kolo.

Zástupci extraligy to oznámili na sociálních sítích, vedení Českého svazu ledního hokeje však ještě čeká na formální potvrzení výjimky ze strany státní správy.

Extraliga dnes dostala povolení k soutěžním zápasům stejně jako dvě nejvyšší fotbalové ligy. Všechny mohou pokračovat za předpokladu, že splní přísná hygienická opatření, především pravidelné testování na covid-19.

Podle vyjádření předsedy Národní sportovní agentury Milana Hniličky budou sportovcům stačit maximálně dva testy na koronavirus týdně, i když budou hrát více zápasů. Zástupci Ligové fotbalové asociace dnes uvedli, že mají nově povinnost testovat hráče a další členy realizačních týmů nejdříve 48 hodin před výkopem.

Sobotní restart extraligy obstarají dohrávaná utkání Třinec-Brno, Litvínov-Plzeň, České Budějovice - Karlovy Vary a Sparta-Pardubice. Nejvyšší soutěž se hrála naposledy 11. října, následně byly z rozhodnutí vlády přerušeny všechny profesionální soutěže v Česku.

Hokejisté v minulých týdnech ani nemohli trénovat v halách, omezení přípravy na krytých sportovištích skončilo ve středu. Kluby trénovaly v zahraničí nebo na nekryté ledové ploše v Dobříši.

Zdroj: ČTK

Hokejová Olomouc musí po 18 pozitivních testech do karantény

Hokejisté Olomouce jsou dalším extraligovým týmem, který musí do karantény. Pozitivní nález na koronavirus mělo při testech během tohoto týdne osmnáct hráčů či členů realizačního týmu. Karanténa čeká celé mužstvo včetně trenérů. Hanáci ale s ohledem na okolnosti zmeškají prakticky jen jeden další zápas, který mohli odehrát.

Olomoučtí hokejisté kvůli podezření na onemocnění covidem-19 u několika členů týmu nenastoupili už v neděli proti pražské Spartě. Jejich dnešní soupeř Mladá Boleslav byl v posledních dnech rovněž v karanténě, vzájemný souboj 8. kola byl proto již s předstihem přeložen na středu 21. října.

Zdroj: ČTK