Dušan Svoboda

Dušan Svoboda

Druhý muž fotbalové Sparty je členem výkonného výboru FAČR a zároveň šéfem Ligové fotbalové asociace. V roce 2016 úspěšně završil dlouholetou snahu o osamostatnění ligy na strukturách FAČR.

Navíc je také předsedou Pražského fotbalového svazu.

Vystudoval VŠE, je od dětství přítelem Daniela Křetínského, vlastníka Sparty. Svoboda je členem jejího představenstva. Od roku 2009 zastupuje Spartu ve výkonném výboru FAČR, poté, co byl místopředseda FAČR Miroslav Kříž prohlášen za nezvěstného, zastoupil jej právě Svoboda.

Mandát místopředsedy obhájil i v roce 2013, po uzavření dohod mezi FAČR a LFA byla funkce ligového místopředsedy zrušena, Svoboda zůstal řadovým členem VV.

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Pokračovat