Vše o restartu ligy: Co když to někde "vybouchne"? Jistý mistr vůbec být jistý nemusí

Daniel Poláček Marek Janoš Daniel Poláček, Marek Janoš
13. 5. 2020 6:30
Už za necelé dva týdny by se měla vrátit fotbalová Fortuna:liga na české trávníky. Po více než dvouměsíční pauze se pokusí profesionální kluby první a druhé ligy sezonu dohrát. Přinášíme odpovědi na nejdůležitější otázky týkající se dohrání fotbalového ročníku tak, jak je zodpověděli předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda a její výkonný ředitel Tomáš Bárta.

Kdy se dohraje současná sezona?

"Máme navržený jízdní řád, ve kterém play off skupina skončí 8. července a baráž přibližně 15. července," uvedl Dušan Svoboda. "Chceme umožnit zástupcům v pohárech mít co nejdelší volno na přípravu, podle neoficiálního materiálu by mohli naši zástupci nastoupit už 10. srpna," doplnil Tomáš Bárta. "Pokud by byly tyto termíny ohrožené, svolali bychom další grémium," přidal Svoboda. Přesné termíny zápasů budou známé v nejbližších dnech.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy