Vše o restartu ligy: Co když to někde "vybouchne"? Jistý mistr vůbec být jistý nemusí

Daniel Poláček Marek Janoš Daniel Poláček, Marek Janoš
13. 5. 2020 6:30
Už za necelé dva týdny by se měla vrátit fotbalová Fortuna:liga na české trávníky. Po více než dvouměsíční pauze se pokusí profesionální kluby první a druhé ligy sezonu dohrát. Přinášíme odpovědi na nejdůležitější otázky týkající se dohrání fotbalového ročníku tak, jak je zodpověděli předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda a její výkonný ředitel Tomáš Bárta.

Kdy se dohraje současná sezona?

"Máme navržený jízdní řád, ve kterém play off skupina skončí 8. července a baráž přibližně 15. července," uvedl Dušan Svoboda. "Chceme umožnit zástupcům v pohárech mít co nejdelší volno na přípravu, podle neoficiálního materiálu by mohli naši zástupci nastoupit už 10. srpna," doplnil Tomáš Bárta. "Pokud by byly tyto termíny ohrožené, svolali bychom další grémium," přidal Svoboda. Přesné termíny zápasů budou známé v nejbližších dnech.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sestra severokorejského vůdce zavrhla nová diplomatická jednání se Spojenými státy

Sestra severokorejského vůdce zavrhla vyhlídky na brzké obnovení diplomatických jednání se Spojenými státy. USA mají očekávání, která jim mohou přinést velká zklamání, nechala se slyšet Kim Jo-čong podle agentur AP a Reuters. S prohlášením přišla poté, co poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost Jake Sullivan označil nedávné vyjádření lídra KLDR za zajímavé signály.

Kim Čong-un minulý týden na stranickém zasedání oznámil, že by se země měla připravit na oboje: na dialog, ale hlavně na konfrontaci se Spojenými státy. Podle severokorejských médií při tom vycházel z podrobné analýzy politiky administrativy amerického prezidenta Joea Bidena vůči Pchjongjangu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy