Fotbalová soutěž má nového sponzora. Od nadcházející sezony ponese název HET Liga

Sport Sport
Aktualizováno 21. 6. 2017 17:45
Novým generálním partnerem první fotbalové ligy se stala společnost HET, vyrábějící nátěrové hmoty. Její jméno v názvu soutěže nahradí společnost ePojisteni.cz, která se rozhodla sponzorství ligy předčasně ukončit. Smlouva mezi ligou a HET byla uzavřena na rok, jelikož od sezony 2018/19 je už uzavřená smlouva s firmou Fortuna.
Dušan Svoboda, předseda LFA
Dušan Svoboda, předseda LFA | Foto: sparta.cz

Praha - Jeden z největších výrobců nátěrových hmot v České republice vstupuje do českého fotbalu. Ligová fotbalová asociace podepsala s firmou HET smlouvu o generálním partnerství pro nejvyšší soutěž.

Obě strany se rozhodly nekomentovat finanční podmínky smlouvy. Jde však o nejvyšší částku, jakou kdy HET vydal na propagaci své značky. Bývalí generální partneři podle médií platili zhruba 40 až 60 milionů korun. Podle informací deníku Sport by to nyní mělo být přibližně 30 milionů korun.

"Ne každá firma si může finanční plnění smlouvy dovolit. Navíc do toho negativně vstoupila kauza, kterou si fotbal prochází, ale dohoda s ryze českou firmou je důkaz, že se profesionální fotbal vydal správnou cestou," uvedl Dušan Svoboda, předseda fotbalové asociace.

Po názvech Gambrinus liga, Synot liga a ePojištění liga se nyní nejvyšší domácí fotbalová soutěž bude jmenovat HET liga. "Je to krátký a jednoduše zapamatovatelný název, takže mně se líbí, i když si na něj budeme muset zvykat," dodal Svoboda.

Firma HET se rozhodla vstoupit do fotbalu i kvůli tomu, že v nadcházející sezoně bude mít mistr velkou šanci na přímý postup do Ligy mistrů.

"Naše cílová skupina jsou fanoušci sportu. A fotbal je sport číslo jedna. Nastávající sezona bude extrémně zajímavá z toho pohledu, že se hraje o Ligu mistrů, a my chceme být u toho. Z marketingového hlediska je to velmi zajímavé," řekl obchodní a marketingový ředitel společnosti Jiří Sokol.

"Sponzorovali jsme deset let FK Teplice, byli jsme partnery agentury BPA v rámci extraligy ledního hokeje. Teď jsme pozorně sledovali situaci a odstoupení dosavadního generálního partnera byla zajímavá informace. Proto jsme vstoupili do jednání. Společnou řeč jsme našli během pár jednání. Pro nás je to čest," dodal.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Auto se u Hluboké nad Vltavou srazilo s vlakem, řidička nepřežila

Na železničním přejezdu nedaleko Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku se dnes v podvečer srazil vlak a osobní auto, sdělil mluvčí policie Milan Bajcura. Osmačtyřicetiletá řidička osobního auta zemřela, zřejmě přehlédla výstražná světla. Nehoda se podle webu Českých drah stala na trati spojující Strakonice a České Budějovice, provoz na ní byl na čtyři hodiny přerušen. Ve vlaku cestovalo 75 lidí, nikdo z nich se nezranil.

Vozidlo značky BMW zůstalo po nehodě rozdrcené. "Řidička na přejezd vjížděla ve směru od obce Dasný směrem k Hluboké nad Vltavou, pravděpodobně přehlédla světelné a zvukové výstražné zařízení," řekl Bajcura. Přejezd byl bez závor, auto srazil rychlík přijíždějící od Českých Budějovic.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Požár v jaderném provozu v Íránu způsobil velké škody

Požár, který propukl ve čtvrtek v jaderném provozu v íránském Natanzu, způsobil rozsáhlé škody, jež by mohly zpomalit vývoj pokročilých odstředivek na obohacování uranu. Dnes to podle íránských médií uvedl íránský jaderný činitel. Velitel námořnictva íránských revolučních gard Alírezá Tangsírí mezitím podle agentury Reuters prohlásil, že Írán má podzemní "raketová města" na moři i pevnině podél pobřeží Perského zálivu a Ománského zálivu, které by mohly být "noční můrou" pro nepřátele Íránu.

Íránská nejvyšší bezpečnostní rada v pátek uvedla, že příčinu požáru zná, ale podrobnosti oznámí později. Někteří íránští představitelé poznamenali, že za požárem mohl stát kybernetický útok a jeden varoval, že Teherán proti zemím, které budou takové útoky páchat, podnikne odvetná opatření.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Chorvatské volby do parlamentu skončily, vítězem je zřejmě vládní HDZ

Hlasování v sobotních parlamentních volbách v Chorvatsku skončilo. Podle průzkumu státní televize mezi voliči opouštějícími volební místnosti zvítězilo vládní Chorvatské demokratické společenství (HDZ), které by mělo získat 61 z celkových 151 křesel. Opoziční Sociálnědemokratické straně (SDP) a jejím menším spojencům by mělo připadnout 44 křesel, napsala agentura Reuters.

Na třetím místě podle průzkumu skončilo euroskeptické Vlastenecké hnutí (DP), které by v parlamentu mělo získat 16 zástupců.

Mnoho analytiků se podle Reuters domnívá, že koalici budou nakonec muset sestavovat obě nejsilnější strany, protože vytvořit stabilní vládu s menšími partnery jako DP by bylo obtížné. Vůdci obou velkých stran ale doposud možnost velké koalice odmítali.

Další zprávy