Z třicátého místa až k senzačnímu zlatu. Tak Švýcar Aerni ovládl na MS kombinaci

Luca Aerni slaví titul na MS. Zatím jde o nejpřekvapivější zlato šampionátu.
Pondělní kombinace začala dopoledním sjezdem. Jako první ze všech se na trať s dlouhými skoky vydal domácí Mauro Caviezel. Osmadvacetiletý sjezdař zajel čtrnáctý nejrychlejší čas, ve slalomu se však o jedenáct míst zlepšil a získal bronzovou medaili. Jeho odstup od první příčky přitom činil pouhých šest setin sekundy.
S číslem čtyři se divákům představil další Švýcar, třicetiletý Carlo Janka. Olympijský vítěz z obřího slalomu ve Vancouveru byl po sjezdu na šesté pozici a celkově skončil sedmý.
Sjezd vyšel nejlépe Romedu Baumannovi z Rakouska. Jednatřicetiletý závodník získal v kombinaci na MS 2013 ve Schladmingu bronzovou medaili, zde ve Svatém Mořici měl před slalomem zálusk na ještě cennější kovy.
Náročnou trať s dlouhými skoky a krásnými panoramaty si užili také čtyři Češi. Vedle Filipa Forejtka (na obrázku) bojovali s nástrahami sjezdu a slalomu také Kryštof Krýzl, Ondřej Berndt a Jan Zabystřan. Krýzl byl po nevydařeném sjezdu rád za celkové devětadvacáté místo, zbylá trojice Čechů skončila ve čtvrté desítce.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
13. 2. 2017 16:37
Podívejte se na fotografie z kombinace na MS 2017 ve sjezdovém lyžování ve Svatém Mořici. Závod opanoval Luca Aerni před Marcelem Hirscherem a Maurem Caviezelem.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Správce Březinova ostravského areálu s nezdaněným lihem poslal soud na devět let do vězení

Olomoucký krajský soud potrestal správce Březinova ostravského areálu Ivana Kováříka devíti lety a dvěma měsíci vězení. Podle soudu byl členem organizované zločinecké skupiny Radka Březiny, která obchodovala s nezdaněným lihem, a má podíl na škodě ve výší 364 milionů korun. Tomáše Pantlíka, který se staral o sklad v Olomouci, soud zprostil obžaloby. Dospěl k závěru, že žalovaný skutek není trestným činem. Oba muži byli poslední obžalovaní z hlavní větve Březinovy kauzy. Čítala osm obžalovaných, ostatní už byli pravomocně odsouzeni. Žalobce si v případě Pantlíka na místě odvolal. Odvolání bude podávat i Kovářík, kauza tak míří k vrchnímu soudu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnice D1 na Benešovsku byla hodinu neprůjezdná, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova v úterý zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta byl přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Jeden člověk byl zraněn. Vyplynulo to z informací Národního dopravního informačního centra a krajských hasičů.

Nehoda na 56. kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové narazilo osobní auto do nákladního. "Bylo tam nějaké lehčí zranění. Hasiči nikoho nevyprošťovali, ale poskytli předlékařské ošetření," uvedla Fliegerová. Provoz na dálnici byl podle Národního dopravního informačního centra obnoven kolem 07:30.

Na místě kromě hasičů zasahovali také policisté a záchranáři. "Zraněný byl ošetřen. Jeho zdravotní stav nevyžadoval převoz do zdravotnického zařízení, takže byl ponechán na místě," řekla mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy