Z třicátého místa až k senzačnímu zlatu. Tak Švýcar Aerni ovládl na MS kombinaci

Luca Aerni slaví titul na MS. Zatím jde o nejpřekvapivější zlato šampionátu.
Pondělní kombinace začala dopoledním sjezdem. Jako první ze všech se na trať s dlouhými skoky vydal domácí Mauro Caviezel. Osmadvacetiletý sjezdař zajel čtrnáctý nejrychlejší čas, ve slalomu se však o jedenáct míst zlepšil a získal bronzovou medaili. Jeho odstup od první příčky přitom činil pouhých šest setin sekundy.
S číslem čtyři se divákům představil další Švýcar, třicetiletý Carlo Janka. Olympijský vítěz z obřího slalomu ve Vancouveru byl po sjezdu na šesté pozici a celkově skončil sedmý.
Sjezd vyšel nejlépe Romedu Baumannovi z Rakouska. Jednatřicetiletý závodník získal v kombinaci na MS 2013 ve Schladmingu bronzovou medaili, zde ve Svatém Mořici měl před slalomem zálusk na ještě cennější kovy.
Náročnou trať s dlouhými skoky a krásnými panoramaty si užili také čtyři Češi. Vedle Filipa Forejtka (na obrázku) bojovali s nástrahami sjezdu a slalomu také Kryštof Krýzl, Ondřej Berndt a Jan Zabystřan. Krýzl byl po nevydařeném sjezdu rád za celkové devětadvacáté místo, zbylá trojice Čechů skončila ve čtvrté desítce.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
13. 2. 2017 16:37
Podívejte se na fotografie z kombinace na MS 2017 ve sjezdovém lyžování ve Svatém Mořici. Závod opanoval Luca Aerni před Marcelem Hirscherem a Maurem Caviezelem.
 

Právě se děje

před 13 minutami

Britský on-line prodejce oblečení Boohoo koupil Debenhams

Britský on-line prodejce oblečení Boohoo koupil za 55 milionů liber zkrachovalý maloobchodní řetězec Debenhams. Zaměstnance ale nechce, ohroženo je tak 12 000 pracovních míst.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Veterináři na Táborsku prověří kvůli ptačí chřipce chovy drůbeže

Veterináři dnes zkontrolují drobné chovy drůbeže v Dlouhé Lhotě na Táborsku, kde se minulý týden prokázal výskyt ptačí chřipky. Zkontrolují i tři velké komerční chovy v okruhu deseti kilometrů od obce. Prověřují také několik úhynů volně žijících ptáků v kraji, řekl v pondělí za Státní veterinární správu Petr Majer. O situaci v pondělí jednal i krizový štáb kraje, jak řekla Hana Brožková z kanceláře hejtmana.

Veterináři vytvoří soupis komerčních chovů v pásmu deseti kilometrů kolem místa nálezu, zkontrolují i komerční chovy. O víkendu dostaly podniky informace, jak chovy víc zabezpečit. V Dlouhé Lhotě utratili 23. ledna 17 ptáků z malochovu s potvrzenou ptačí chřipkou.

"V současné době jsou (na místě) dvě skupiny veterinárních inspektorů, z nichž ta první působí přímo v obci Dlouhá Lhota. Jsou v kontaktu se starostkou a během dne obcházejí místní drobné chovatele a prověřují zdravotní stav drůbeže a to, jak jsou chovy zabezpečené proti kontaktu s volně žijícími ptáky, zejména s vodními, kterých je v okolí hodně," řekl Majer. Těchto chovatelů by mělo být v obci okolo dvaceti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy