Zraněná lyžařská hvězda Gutová musí s kolenem na operaci

ČTK ČTK
12. 2. 2017 12:43
Švýcarská lyžařka Lara Gutová musí s poraněným kolenem z mistrovství světa na operaci. Favoritka domácího šampionátu ve Svatém Mořici, jež měla ve zbytku sezony bojovat také o obhajobu křišťálového glóbu ve Světovém poháru, podstoupí zákrok v příštích dnech u lékaře, který už jí v roce 2009 operoval vykloubenou kyčel. Pětadvacetiletá Gutová se zranila v pátek v přípravě na slalom do kombinace. Přetrhla si přední zkřížený vaz a poškodila meniskus. Ve Svatém Mořici přitom po bronzu ze superobřího slalomu měla bojovat také o medaili z kombinace, v níž po sjezdu byla třetí. Ve Světovém poháru otevřelo zranění Gutové cestu za velkým glóbem americké slalomářce Mikaele Shiffrinové.
Lara Gutová
Lara Gutová | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 40 minutami

Hanzlíčkovou dělila od olympiády jediná výhra

Jediné vítězství dělilo zápasnici Adélu Hanzlíčkovou od postupu na olympijské hry do Tokia. Bronzová medailistka z dubnového mistrovství Evropy prohrála na světové kvalifikaci v Sofii v semifinále váhové kategorie do 68 kilogramů s domácí Bulharkou Mimi Christovovou.

Sedmadvacetiletá česká reprezentantka v prvním kole položila na lopatky Mexičanku Ambar Garnicaovou, stejným způsobem si pak poradila také s Irinou Ringaciovou z Moldavska. Ve čtvrtfinále na ni nestačila ani Litevka Danute Domikaityteová.

V rozhodujícím utkání ale Hanzlíčková, jediná zástupkyně českého zápasu na minulých OH v Riu de Janeiro, nestačila na loňskou mistryni Evropy z nižší kategorie do 65 kg. Christovová ji porazila desetibodovým rozdílem a postup do finále jí zároveň vynesl olympijskou účast.

před 1 hodinou

Skotská národní strana je blízko vítězství ve volbách do parlamentu, většinu nemá jistou

Skotská národní strana (SNP), která usiluje o nezávislost na Británii, je na cestě k jasnému vítězství ve volbách do parlamentu v Edinburghu. Podle analytiků ale zřejmě nezíská většinu křesel, která by jí umožnila prosadit plán na uspořádání nového referenda o samostatnosti v roce 2023. Sčítání hlasů ze čtvrtečních voleb zatím postupuje pomalu a konečné výsledky se čekají nejdříve v sobotu.

Volební komise zatím určily obsazení 42 z celkem 129 poslaneckých míst ve skotském parlamentu, 35 z nich připadne SNP. K získání většiny je potřeba 65 křesel. Svůj mandát pohodlně obhájila šéfka SNP a skotská první ministryně Nicola Sturgeonová, která v Glasgow porazila labouristu Anase Sarwara.

Předpovídat konečné výsledky je zatím velice složité, protože ve Skotsku se volí velmi komplikovaným způsobem. Větší část poslanců určí vítězství v některém ze 73 volebních obvodů, zbylých 56 zákonodárců je voleno poměrným volebním systémem v osmi regionech. Každý volič má dva hlasy - prvním volí poslance ve svém volebním obvodu a druhým volí sedmičlennou kandidátku politické strany ve svém regionu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy