MS ve sjezdovém lyžování

Prvními mistry světa v paralelním závodě jsou Faivre a Bassinová

Premiérovými lyžařskými mistry světa v paralelním závodě jsou Mathieu Faivre z Francie a ve shodném čase Italka Marta Bassinová s Rakušankou Katharinou Liensbergerovou. Bassinová zajistila domácí reprezentaci na šampionátu v Cortině d'Ampezzo první medaili.

Původně byla vyhlášena mistryní světa jen čtyřiadvacetiletá Bassinová, jež měla ve finále stejný čas jako Liensbergerová. Zhruba o půl hodiny později ale jury oznámila, že zlato dostane i třiadvacetiletá Rakušanka. Třetí skončila Francouzka Tessa Worleyová.

Devětadvacetiletý Faivre porazil ve finále Chorvata Filipa Zubčiče, bronz získal Švýcar Loic Meillard.

Čeští reprezentanti skončili při premiéře paralelního závodu na MS v dopolední kvalifikaci. Mezi šestnáctku postupujících do dvoukolových vyřazovacích jízd se nedostaly Gabriela Capová, Zazie Huml, které byly klasifikovány na 43. a 46. místě. Devátý muž z pondělní kombinace Jan Zabystřan, Kryštof Krýzl ani Ondřej Berndt svou jízdu nedokončili.

Faivre, Bassinová i Liensbergerová se dnes dočkali první individuální zlaté medaile z MS. Faivre už měl ve sbírce zlato ze Svatého Mořice 2017 z týmového závodu, jenž se v Cortině pojede ve středu.

Do dnešního závodu nenastoupily některé hvězdy točivých disciplín jako Američanka Mikaela Shiffrinová, Francouz Alexis Pinturault či Nor Henrik Kristoffersen. Už v kvalifikaci vypadly spolufavoritky Petra Vlhová ze Slovenska či Švýcarka Lara Gutová-Behramiová.

Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování v Cortině d'Ampezzo - paralelní závod:

Muži: 1. Faivre (Fr.), 2. Zubčič (Chorv.), 3. Meillard (Švýc.), 4. Schmid (Něm.), 5. De Aliprandini (It.), 6. Gstrein (Rak.), 7. Strasser (Něm.), 8. Radamus (USA), 9. Luitz (Něm.), 10. Kranjec (Slovin.), …v kvalifikaci Zabystřan, Krýzl, Berndt (všichni ČR) všichni nedokončili.

Ženy: 1. Bassinová (It.) a Liensbergerová (Rak.), 3. Worleyová (Fr.), 4. Moltzanová (USA), 5. Robniková (Slovin.), 6. Brignoneová (It.), 7. Holdenerová (Švýc.), 8. Gasienicová-Danielová (Pol.), 9. Frasseová Sombetová (Fr.), 10. O'Brienová (USA), …v kvalifikaci 43. Capová, 46. Huml (obě ČR).

Zdroj: ČTK
Pokračovat