Ledecká s deaflympičkou Kmochovou se kvalifikovaly do obřího slalomu

Aktualizováno 13. 2. 2017 14:19
Ester Ledecká a Tereza Kmochová se na MS sjezdařů kvalifikovaly do hlavního závodu v obřím slalomu. Obě české reprezentantky se vešly do top 25. Kvalifikaci vyhrála Běloruska Maria Škanovová, osmá Ledecká na ní ztratila sekundu a 23 setin. Sluchově hendikepovaná Komochová, která minulý týden zářila na univerziádě a má doma několik medailí z deaflympiády, dojela v součtu obou kol se ztrátou 4,36 na 22. příčce.
Ester Ledecká na MS ve sjezdovém lyžování 2017
Ester Ledecká na MS ve sjezdovém lyžování 2017 | Foto: ČTK

Sv. Mořic - Skvělým způsobem vstoupila do mistrovství světa ve sjezdovém lyžování mnohonásobná šampionka z deaflympiád Tereza Kmochová.

Zvukově hendikepovaná lyžařka, která byla loni zvolena nejlepším neslyšícím sportovcem Evropy, si tak ve svém druhém závodě na světovém šampionátu zdravých lyžařů splnila cíl.

V pondělí kvalifikaci zajela v prvním kole 20. a v druhém 26. čas, což nakonec stačilo na celkovou 22. pozici, a tedy místo v elitní pětadvacítce, která si zajistila postup.

Spolu s v kvalifikaci uspěla i Ester Ledecká, která na vítěznou Bělorusku Marii Škanovoovu ztratila 1.23 sekundy a obsadila osmou příčku.

Kvalifikace se jezdí kvůli velkému množství přihlášených lyžařek, které nemají potřebné FIS body pro přímý start v hlavním závodu. "Předzávodu" se účastní i reprezentanti z lyžařsky exotických zemí, jako jsou Írán, Řecko, Haiti či Indie.

Hlavní závod se jede ve čtvrtek.

Výsledky kvalifikace na obří slalom žen: 1. Škanovová (Běl.) 1:59,78 (58,86+1:00,92), 2. Gasunová (Lot.) -0,10 (59,05+1:00,83), 3. Schleperová (Mex.) -0,34 (59,34+1:00,78), ...8. Ledecká -1,23 (59,89+1:01,12), 22. Kmochová (obě ČR) -4,36 (1:02,02+1:02,12).