Ledecká poznávala vlny. Povedlo se, libovala si a prozradila, jak byla hodná

Sport ČTK Sport, ČTK
9. 1. 2021 20:34
Radost z dalšího zlepšení a čtvrtého místa měla česká lyžařská hvězda Ester Ledecká po svém nejlepším výkonu ve sjezdu v této sezoně Světového poháru. V rakouském Svatém Antonu startovala poprvé, s tratí se seznámila na dvou trénincích a dnes dojela v závodě šest setin vteřiny za stupni vítězů.
Ester Ledecká
Ester Ledecká | Foto: Reuters

"Mám z jízdy radost, byla skvělá. Je pořád co zlepšovat, ale z těch tří jízd, co jsem tady jela, byla tahle nejrychlejší. Sice to nestačilo na podium, ale jsem spokojená, že jsem se zase o kousek zlepšila," řekla Ledecká v nahrávce pro média.

Po šestém a sedmém místě v předvánočních sjezdech ve Val d'Isere se počtvrté v řadě ve sjezdu Světového poháru prosadila do první desítky. Definitivně se tak usadila mezi elitou rychlostních disciplín.

"To je přesně to, o co se snažíme, držet kontakt se špičkou. A o to se budu snažit i nadále," slíbila pětadvacetiletá Ledecká.

Ve Svatém Antonu vyhrála před čtyřmi lety slalom kategorie FIS, ale tehdy se jelo v mlze na jiném svahu. Na sjezdovce Karla Schranze závodila poprvé v kariéře a rychle se s ní sžila.

"Bylo důležité poznat každou vlnu a myslím, že se nám to v trénincích povedlo. O trochu víc si toho čtvrtého místa cením, protože jsem si na to dokázala během tří dnů zvyknout. Zas to bylo něco jiného než doposud," uvedla dvojnásobná olympijská vítězka.

Nejrychlejší byla suverénně Sofia Goggiaová. S Italkou Ledecká prohrála o 1,10 vteřiny. I proto se s trenéry na její jízdu podívá ze záznamu. "S klukama to rozebereme a najdeme věci, ze kterých se můžu poučit do svých jízd. Těším se, protože podle času zajela skvělou jízdu. Těším se, co se naučím nového," řekla Ledecká.

V neděli má před sebou superobří slalom, který můžete sledovat v on-line reportáži na Aktuálně.cz, a zkusí v něm zopakovat prosincovou výhru z Val d'Isere.

V zimním kolotoči, v kterém již tradičně na nejvyšší úrovni střídá lyže se snowboardem, si odpočinula jen pár dnů. O Vánocích strávila doma šest dnů. "To jsem byla bez lyží a strávila jsem to skvěle. Dostala jsem spoustu dárků," prozradila Ledecká. "Evidentně jsem byla hodná a doufám, že si to podržím i do letošního roku," doplnila.

 

Právě se děje

před 14 minutami

USA udělí dočasné povolení k pobytu uprchlým Venezuelanům

Nová administrativa amerického prezidenta Joea Bidena udělí dočasné povolení k pobytu Venezuelanům, kteří uprchli do Spojených států. Kvůli "mimořádným" podmínkám ve Venezuele není návrat do této latinskoamerické země v současnosti bezpečný, uvedl podle agentury DPA nejmenovaný vládní představitel. Nárok na přechodný pobyt v USA vznikne podle odhadů zhruba 320 tisícům osobám.

Lidé s "dočasným ochranným statusem", který bude platit zatím jen 18 měsíců, mohou ve Spojených státech získat pracovní povolení. Žadatelé budou muset prokázat, že přišli do USA do dnešního dne. Na později příchozí se nárok na poskytnutí ochrany vztahovat nebude.

Nejmenovaný činitel dále uvedl, že Bidenova administrativa hodlá prověřit sankce, které proti jihoamerické zemi bohaté na ropu uvalil bývalý prezident Donald Trump. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy