Hrozivý pád má své následky. Soupeřka Ledecké si zcela zpřetrhala vazy

Zranění kolena rakouské lyžařky Nicole Schmidhoferové z pátečního sjezdu Světového poháru ve Val d'Isere je vážnější, než se původně zdálo. Podle ošetřujícího lékaře nastalo úplné vykloubení s frakturou levého kolena, což mělo za následek zpřetrhání všech vazů. Zatím není jasné, zda se bude Schmidhoferová schopná vrátit k profesionálnímu sportu.
Nicole Schmidhoferová skončila po sjezdu ve Val d'Isere a pádu do sítí v péči lékařů. | Video: Associated Press

Sjezdařku nyní čeká série operací. "Nejprve se pokusíme vrátit kosti do optimální formy, stabilizovat kloub a postarat se o první část vazů," řekl šéflékař úrazové kliniky ve Štýrském Hradci.

Teprve po částečné regeneraci bude následovat rekonstrukce zbývajících vazivových struktur a po pěti až deseti týdnech přijde artroskopická operace předního a zadního zkříženého vazu.

Schmidhoferová se nevzdává naděje, že se na sjezdovky ještě vrátí. "Za osm, možná za deset měsíců bych chtěla zase lyžovat," řekla při videokonferenci z nemocniční postele.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Za vraždu cyklistky v Olomouci si muž odpyká 25 let, odvolání vzal zpět

Za loňskou brutální vraždu cyklistky na okraji Olomouce si osmačtyřicetiletý Rostislav Basler definitivně odpyká výjimečný trest 25 let. Na začátku jednání u olomouckého vrchního soudu vzal dnes své odvolání nečekaně zpět. Muž původně s vinou souhlasil, odvolal se pouze do výše trestu. Kromě výjimečného trestu má uloženu také zabezpečovací detenci. Znalci jej totiž označili za agresivního sadistu, který je pro společnost extrémně nebezpečný.

Případ se stal loni 15. dubna na periferii Olomouce. Muž si jednapadesátiletou cyklistku náhodně vytipoval a počíhal si na ni podle obžaloby na rozcestí u božích muk. Poté, co odmítla jeho výzvu k sexu, ji surově napadl. Pětkrát ji udeřil sekerou sečnou stranou do hlavy a trupu, bodl kuchyňským nožem do krku a poté s největší pravděpodobností ještě rdousil rukou. Žena utrpěla řadu zranění, zemřela na místě. Bezprostřední příčinou byl krvácivý šok, vykrvácela z proříznuté hrdelní žíly.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stát chce Brusel požádat o proplacení dotace pro firmu Agrofertu. Pokud to zamítne, může ho Praha žalovat

Plastikářská firma Fatra ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO) obdržela letos v únoru dotaci 547 tisíc korun ze státní kasy. A to i přesto, že v tu dobu Evropská komise preventivně pozastavila dotace pro podniky z holdingu Agrofertu. Informoval o tom v úterý o tom server iRozhlas.cz.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO) nyní mají v plánu zariskovat a pokusit se požádat Evropskou komisi o proplacení dotace, aby otestovali její reakci, píše dále server. Do Bruselu již ohledně toho napsali dopis.

Pokud to Brusel zamítne, získají české úřady rozhodnutí o zamítnutí platby, na základě kterého budou moct Evropskou komisi žalovat a dohnat tak spor o střet zájmů Andreje Babiše před soud.

Tento plán by ale také mohl vést k pozastavení všech dotací z operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost pro Česko. "Vezměte prosím na vědomí, že pokud nebudou zohledněna další doporučení auditu, bude nutné širší přerušení plateb," odpověděl podle iRozhlasu na dopis českých ministrů  šéf Generálního ředitelství pro regionální politiku Evropské komise Marc Lemaitre.

Zdroj: Domácí
Další zprávy