Hrozivý pád má své následky. Soupeřka Ledecké si zcela zpřetrhala vazy

ČTK ČTK
21. 12. 2020 17:35
Zranění kolena rakouské lyžařky Nicole Schmidhoferové z pátečního sjezdu Světového poháru ve Val d'Isere je vážnější, než se původně zdálo. Podle ošetřujícího lékaře nastalo úplné vykloubení s frakturou levého kolena, což mělo za následek zpřetrhání všech vazů. Zatím není jasné, zda se bude Schmidhoferová schopná vrátit k profesionálnímu sportu.
Nicole Schmidhoferová skončila po sjezdu ve Val d'Isere a pádu do sítí v péči lékařů. | Video: Associated Press

Sjezdařku nyní čeká série operací. "Nejprve se pokusíme vrátit kosti do optimální formy, stabilizovat kloub a postarat se o první část vazů," řekl šéflékař úrazové kliniky ve Štýrském Hradci.

Teprve po částečné regeneraci bude následovat rekonstrukce zbývajících vazivových struktur a po pěti až deseti týdnech přijde artroskopická operace předního a zadního zkříženého vazu.

Schmidhoferová se nevzdává naděje, že se na sjezdovky ještě vrátí. "Za osm, možná za deset měsíců bych chtěla zase lyžovat," řekla při videokonferenci z nemocniční postele.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Mimořádná dodávka 100 000 dávek vakcíny Pfizer/BioNTech dorazí do ČR příští týden, uvedl premiér Babiš. Dávky přenechaly Česku ostatní státy EU

Zdroj: ČTK
Další zprávy