Vykulené soupeřky a pomsta šampaňským. Tak Ledecká dobyla lyžařský trůn

Podívejte se na fotogalerii ze závodu Super-G ve Val d'Isere.
Podruhé kariéře se Ester Ledecká ocitla na nejvyšším stupínku po závodě Světového poháru. V nedělním super-G ve francouzském Val d'Isere ještě výrazně vylepšila výborné výkony z pátku a soboty, kdy ve sjezdech skončila šestá, respektive sedmá.
Česká lyžařka startující s číslem 6 zajela fantastickou jízdu, na kterou nedokázala odpovědět ani jedna z věhlasných soupeřek.
Po zuby zahalená Ledecká si tak mohla naplno užít oslavy s lahví šampaňského.
V lyžařském Světovém poháru si Ledecká připsala druhou výhru po loňském triumfu ve sjezdu v kanadském Lake Louise. Navázala na krajanky Šárku Strachovou a Olgu Charvátovou, stala se třetí Češkou, která má na kontě dvě vítězství v elitním lyžařském seriálu.
Foto: Reuters
Sport Sport
20. 12. 2020 13:35
Ester Ledecká vyhrála super-G ve francouzském Val d'Isere. Podívejte se ve fotografiích na příběh závodu, který vejde do českých lyžařských dějin.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy