Vykulené soupeřky a pomsta šampaňským. Tak Ledecká dobyla lyžařský trůn

Podívejte se na fotogalerii ze závodu Super-G ve Val d'Isere.
Podruhé kariéře se Ester Ledecká ocitla na nejvyšším stupínku po závodě Světového poháru. V nedělním super-G ve francouzském Val d'Isere ještě výrazně vylepšila výborné výkony z pátku a soboty, kdy ve sjezdech skončila šestá, respektive sedmá.
Česká lyžařka startující s číslem 6 zajela fantastickou jízdu, na kterou nedokázala odpovědět ani jedna z věhlasných soupeřek.
Po zuby zahalená Ledecká si tak mohla naplno užít oslavy s lahví šampaňského.
V lyžařském Světovém poháru si Ledecká připsala druhou výhru po loňském triumfu ve sjezdu v kanadském Lake Louise. Navázala na krajanky Šárku Strachovou a Olgu Charvátovou, stala se třetí Češkou, která má na kontě dvě vítězství v elitním lyžařském seriálu.
Foto: Reuters
Sport Sport
20. 12. 2020 13:35
Ester Ledecká vyhrála super-G ve francouzském Val d'Isere. Podívejte se ve fotografiích na příběh závodu, který vejde do českých lyžařských dějin.
 

Právě se děje

před 48 minutami

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy