"Ester byla bezchybná." Soupeřky pějí ódy na všestrannou Ledeckou

Kopec sjela mezi prvními s parádním časem a pak už jen čekala, kolik soupeřek překoná její výkon. Jenže žádná z nich to nedokázala a Ester Ledecká podobně jako na olympijských hrách ovládla v neděli i ve Val d'Isere lyžařské super-G. Konkurentky pro ni měly jen slova chvály.
Video: Agentura AP

Minulý víkend stála na prkně a radovala se z letošního premiérového triumfu ve snowboardovém Světovém poháru. Z italské Cortiny se rychle přesunula do francouzského Val d'Isere, navzdory drobnému zranění se obula do lyží a zase válcovala soupeřky. 

Po šestém a sedmém místě ve sjezdu si připsala i senzační vítězství v nedělním super-G. První pozici ve své zlaté olympijské disciplíně tentokrát uhájila o pouhé tři setiny před druhou Švýcarkou Corinne Suterovou, které tím zhatila možnost připsat si druhé zlato v jednom prodlouženém víkendu.

"Ale že bych byla zklamaná? To vůbec. Byl to s Ester úžasný závod a já jsem ráda, že jsem si mohla připsat další výborný výsledek," svěřila se Suterová v rozhovoru pro televizní stanici SRF.

Šestadvacetiletá Švýcarka i tak měla radost z třetího pódia za sebou. V pátek vyhrála sjezd, v sobotu byla ve stejné disciplíně druhá a francouzskou etapu zakončila dalším stříbrem.

"Ani nevím, co říct na takovou sérii. Nemůžu uvěřit, že mi to tu takhle fungovalo, obzvlášť super-G bylo hodně náročné," dodala Suterová.

To bronzová Italka Federica Brignoneová prožila trochu jiný příběh. V pátečním sjezdu se jí podobně jako čtyřem dalším lyžařkám nevyhnul těžký pád do bariér, ze kterého byla otřesená a sobotní závod raději vynechala. Naskočila opět až v neděli a byl z toho třetí nejrychlejší čas.

"Ester byla bezchybná, předvedla skvělou jízdu. Stejně tak Corinne. Mě to ale trochu mrzí, mohla jsem být rychlejší, po pátečním pádu jsem měla k trati respekt," přiznala nejlepší lyžařka minulé sezony. 

Sice v pátek nezůstala uvězněná v červeném bezpečnostním plotu jako Rakušanka Nicole Schmidhoferová a z dolní části trati pak vyjela do cíle po svých, i tak si ale musela před nedělním super-G oddychnout.

"Cítila jsem bolest v holeni, určitě nelituju, že jsem si dala pauzu. Je logické, že se mi dostal do hlavy i strach. Měla jsem čas se s ním dodneška nějak poprat," uvedla po nedělním závodě Brignoneová.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Cenu Františka Kriegla za občanskou statečnost udělila Nadace Charty 77 všem zdravotním sestrám

Cenu Františka Kriegla, která se uděluje za občanskou statečnost či mimořádné zásluhy v boji za lidská práva a demokracii se porota letos rozhodla symbolicky udělit všem zdravotním sestrám. Jejich jménem cenu převezme předsedkyně České asociace sester Martina Šochmanová,.

"Na sestřičkách leží největší tíha té nejobyčejnější drobné práce, potkávání se s těžkými osudy. Svou službu vykonávají neokázale, laskavě a bez ohledu na to, že se samy během pandemie mohly stát obětí covidu-19. Zaslouží si naši úctu i dík," uvedl člen poroty Jaroslav Veis.

 

Zdroj: Domácí
Aktualizováno před 36 minutami

Německá CDU podpořila jako kandidáta na kancléře Armina Lascheta

Vedení německé vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové jasně podpořilo kandidaturu svého předsedy Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Na tiskové konferenci to prohlásil generální tajemník CDU Paul Ziemiak, který uvedl, že podpora není konečným rozhodnutím. Postoj CDU totiž pověřuje Lascheta, aby se nyní dohodl s bavorským premiérem a šéfem Křesťanskosociální unie (CSU) Markusem Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě v pondělí.

Výsledek schůzky vedení CDU ohlásil ještě před tiskovou konferencí hesenský premiér Volker Bouffier. Předsednictvo podle Bouffiera konstatovalo, že předseda strany a premiér Severního Porýní-Vestfálska Laschet je mimořádně vhodný kandidát na kancléřský úřad. "Zároveň jsme ho požádali, aby s Markusem Söderem projednal další postup," řekl Bouffier. CDU by chtěla, aby jasno bylo do týdne.

Další zprávy