"Ester byla bezchybná." Soupeřky pějí ódy na všestrannou Ledeckou

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
21. 12. 2020 6:56
Kopec sjela mezi prvními s parádním časem a pak už jen čekala, kolik soupeřek překoná její výkon. Jenže žádná z nich to nedokázala a Ester Ledecká podobně jako na olympijských hrách ovládla v neděli i ve Val d'Isere lyžařské super-G. Konkurentky pro ni měly jen slova chvály.
Video: Agentura AP

Minulý víkend stála na prkně a radovala se z letošního premiérového triumfu ve snowboardovém Světovém poháru. Z italské Cortiny se rychle přesunula do francouzského Val d'Isere, navzdory drobnému zranění se obula do lyží a zase válcovala soupeřky. 

Po šestém a sedmém místě ve sjezdu si připsala i senzační vítězství v nedělním super-G. První pozici ve své zlaté olympijské disciplíně tentokrát uhájila o pouhé tři setiny před druhou Švýcarkou Corinne Suterovou, které tím zhatila možnost připsat si druhé zlato v jednom prodlouženém víkendu.

"Ale že bych byla zklamaná? To vůbec. Byl to s Ester úžasný závod a já jsem ráda, že jsem si mohla připsat další výborný výsledek," svěřila se Suterová v rozhovoru pro televizní stanici SRF.

Šestadvacetiletá Švýcarka i tak měla radost z třetího pódia za sebou. V pátek vyhrála sjezd, v sobotu byla ve stejné disciplíně druhá a francouzskou etapu zakončila dalším stříbrem.

"Ani nevím, co říct na takovou sérii. Nemůžu uvěřit, že mi to tu takhle fungovalo, obzvlášť super-G bylo hodně náročné," dodala Suterová.

To bronzová Italka Federica Brignoneová prožila trochu jiný příběh. V pátečním sjezdu se jí podobně jako čtyřem dalším lyžařkám nevyhnul těžký pád do bariér, ze kterého byla otřesená a sobotní závod raději vynechala. Naskočila opět až v neděli a byl z toho třetí nejrychlejší čas.

"Ester byla bezchybná, předvedla skvělou jízdu. Stejně tak Corinne. Mě to ale trochu mrzí, mohla jsem být rychlejší, po pátečním pádu jsem měla k trati respekt," přiznala nejlepší lyžařka minulé sezony. 

Sice v pátek nezůstala uvězněná v červeném bezpečnostním plotu jako Rakušanka Nicole Schmidhoferová a z dolní části trati pak vyjela do cíle po svých, i tak si ale musela před nedělním super-G oddychnout.

"Cítila jsem bolest v holeni, určitě nelituju, že jsem si dala pauzu. Je logické, že se mi dostal do hlavy i strach. Měla jsem čas se s ním dodneška nějak poprat," uvedla po nedělním závodě Brignoneová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Český skladatel Kotík získal v USA jako první Evropan prestižní cenu Johna Cage

Český hudební skladatel, dirigent a flétnista Petr Kotík ve Spojených státech obdržel prestižní cenu Johna Cage, kterou udílí newyorská Nadace pro soudobé umění. Kotík je doposud jediným evropským umělcem, který tuto cenu dostal, sdělilo Ostravské centrum nové hudby.

Letošní laureáty cen v pěti uměleckých disciplínách - hudbě, tanci, divadle, poezii a výtvarném umění - oznámila ve čtvrtek večer nadace.

Prestižní cena Johna Cage, s níž se pojí odměna ve výši 45 tisíc dolarů, nese jméno po americkém skladateli a jednom ze zakladatelů Newyorské nadace pro soudobé umění. Udílí se od roku 1992 jednomu umělci jednou za dva roky jako "uznání mimořádného úspěchu v umění za práci, jež odráží ducha Johna Cage". Mezi 16 laureáty tohoto ocenění je Kotík doposud jediným evropským umělcem, uvedlo Ostravské centrum nové hudby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy