50 nejkrásnějších fotek sportovní zimy

Podívejte se na nejlepší snímky z končící sportovní zimy tak, jak je zachytili fotografové Reuters i Aktuálně.cz
Nikola Sudová se vznáší nad vrcholky hor. Její nový skok, dvojitá helikoptéra, by jí měl pomoci v Soči k medaili. Letos ho ale vyzkoušela pouze jednou a příliš se jí nepovedl.
V Harrachově se i přes mohutné přívaly sněhu letos nakonec skákalo. A byla to přímo pohádková podívaná, co myslíte?
Pěkné pokoukání to bylo i v Novém Městě na Moravě, kde se odehrálo mistrovství světa biatlonistů. Tenhle sport zažil v Česku nevídaný boom.
Nesmíme ale zapomenout i na další sporty. V krasobruslení se sice Čechům letos tolik nedařilo, ale snímky ze světa ledových králů a zimních princezen jsou stejně úchvatné.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
26. 3. 2013 8:40
Podívejte se na padesát nejhezčích fotek ze zimních sportů v sezoně 2012/2013.

Praha - Poslední závody mají za sebou běžkaři, lyžaři, akrobaté, sjezdaři i další závodníci, kteří se v této sezoně důkladně připravovali na blížící se olympijské hry v Soči.

Podívejte se ve fotogalerii Reuters a fotografa Aktuálně.cz Eduarda Erbena na ty nejlepší snímky, které v zimních měsících dokázali pořídit.

Mezi nejlepší padesátkou fotografií najdete dramatické okamžiky, chvíle smutku i radosti, drsné pády, ledovou krásu a mnoho dalšího.

Přejeme příjemné podívání.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Cena daňově nejvýhodnější stravenky kvůli inflaci vzroste o 30 korun

Cena daňově nejvýhodnější stravenky pro zaměstnance i zaměstnavatele od soboty kvůli vysoké inflace vzroste o 30 korun na 180 korun. Běžně ministerstvo práce a sociální věcí (MPSV) upravuje hodnotu stravného na pracovních cestách, od které se výše nejvýhodnější stravenky odvozuje, jednou ročně, a to od ledna. Letos na začátku roku cena meziročně stoupla o 13 korun na 150 korun. Šlo o největší meziroční skok za posledních deset let. O změně vyhlášky dnes v tiskové zprávě informovala společnost Sodexo Benefity.

Zákoník práce ministerstvu práce ukládá, aby stravné upravilo v mimořádném termínu, jakmile se podle údajů Českého statistického úřadu ceny ve veřejném stravování zvýší či sníží alespoň o pětinu proti dni účinnost poslední vyhlášky. V červnu ceny ve veřejném stravování podle Sodexo Benefity stouply o 20,19 procenta.

Horní hodnota stravného na pracovních cestách bude od soboty místo 118 korun nově 142 korun. Hranice pro tzv. stravovací paušál, který je od ledna loňského roku alternativou ke stravenkám, se zvedne o 16,8 Kč na 99,4 koruny.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Ministerstvo školství podpoří školy se sociálně znevýhodněnými žáky dvěma miliardami korun

Asi 400 vybraných škol s vyšším počtem sociálně znevýhodněných žáků dostane v dalších letech na zlepšení vzdělávání dětí dvě miliardy korun z evropských dotací. Peníze půjdou z Národního plánu obnovy a budou se rozdělovat od letošního září do konce roku 2025. Cílem projektu je snížení nerovností v českém vzdělávacím systému. Na tiskové konferenci to dnes řekli zástupci ministerstva školství a Národního pedagogického institutu.

Podle ministra školství Vladimíra Balaše (STAN) současná data ukazují, že problém s nerovnostmi ve školství je natolik vážný, že jeho řešení by mohlo do budoucna vést k sociálním problémům a stát víc peněz, než když se bude řešit preventivně. Například podle zjištění organizace PAQ Research se neúspěšnost žáků ve vzdělávání týká řady mikroregionů napříč Českem, nejen často zmiňovaného Karlovarského či Ústeckého kraje. Vyšší neúspěšnost je třeba na území obcí s rozšířenou působností na periferiích krajů. Na neúspěch žáků mají podle výzkumu zásadní vliv především exekuce či špatná bytová situace rodin.

O peníze na podporu znevýhodněných škol mohou žádat základní školy, do kterých chodí nadprůměrné zastoupení žáků se sociálním znevýhodněním. Ministerstvo školy rozdělilo do čtyř kategorií s tím, že na nejnižší úrovni mohou obdržet až dva tisíce korun na žáka a na nejvyšší až šestnáct tisíc korun na školáka. Peníze budou moct využít na personální podporu, zajištění podpory žáků a na další vzdělávání a rozvoj pedagogických pracovníků. Budou tak moci například zajistit školního sociálního pedagoga, pracovníka pro volnočasové aktivity nebo doučování v době prázdnin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy