Wimbledon, den třetí

Dobrý den, vítám vás u online reportáže ze třetího dne na Wimbledonu 2012.

Na kurt číslo 19 přicházejí k zápasu 1. kola Klára Zakopalová proti nasazené třináctce Dominice Cibulkové ze Slovenska.

Na kurt číslo 17 přicházejí Cetkovská a Stephensová. Zápas 2. kola, který budeme detailněji sledovat, začne ve 12:40 SELČ.

Připomeňme si, že Američanka postoupila do 2. kola přes jinou českou tenistku Karolínu Plíškovou, nasazená třiadvacítka Cetkovská zase na Wimbledonu obhajuje loňskou účast v osmifinále.

0:0

Zápas začíná, na podání jde Cetkovská.

Petra Cetkovská ve Wimbledonu
Petra Cetkovská ve Wimbledonu | Foto: Reuters
1:0

Snadná práce pro sedmadvacetiletou rodačku z Prostějova. O osm let mladší soupeřce povolila jediný fiftýn.

1:1

I Stephensová však nemá při svém prvním servisu problémy, i ona povolila Cetkovské uhrát jen jeden míček.

1:2

Stephensová bere Češce poprvé servis. Cetkovská měla za stavu 40:15 dva gemboly, ani jeden však neproměnila, protože udělala dvě dvojchyby. Naopak Stephensová svůj třetí brejkbol poté proměnila.

1:3

Stephensová brejk potvrzuje čistou hrou.

2:3

Cetkovská se udržela v boji o zisk prvního setu, prohrávala sice 15:40, oba brejkboly však odvrátila a čtyřmi míči v řadě svůj servis přece jen uhájila.

2:4

Stephensová však na svém servisu zatím nechybuje, Cetkovské povolila při svých třech servisech dohromady jen dva míče.

3:4

Cetkovská znovu za stavu 40:15 gem nedokončila, naopak poté musela čelit brejkbolu soupeřky, třemi fiftýny v řadě však sedmou hru přece jen získala.

3:5

Česká tenistka při podání soupeřky poprvé uhrála více než jeden míč, k brejkbolu se však nedostala, a nyní tak bude muset bojovat na svém servisu o udržení se v setu.

4:5

Cetkovská se udržuje ve hře o první set, nyní však na jeho zisk bude podávat Američanka. Češka sice prohrávala 0:30, pak ale skóre otočila, a přestože Stephensová uhrála hru na shodu, Cetkovská dvěma dobrými servisy získala devátou hru pro sebe.

5:5

A dobrá zpráva i ze sedmnáctky. Cetkovská čistou hrou poprvé bere soupeřce servis a zachraňuje se v prvním setu.

6:5

Cetkovská brejk potvrzuje. Nyní je tlak na Stephensové, která bude podávat na udržení se v setu. Češka se dostala do vedení 40:15 a svůj druhý brejkbol proměnila.

6:6

To je velká škoda. Cetkovská nevyužila ani jeden ze svých setbolů, a o vítězce prvního setu tak bude muset rozhodnout tie-break.

1:0 Return Stephensové končí v autu.

1:1 Nevynucená chyba Cetkovské, forhend poslal do sítě.

1:2 Cetkovská se rozhodla přejít na síť, ale volej poslala do autu.

2:2 Po dobrém bekhendu Cetkovské, posílá Stephensová svůj bekhendový úder do sítě.

2:3 je tu první minibrejk, Cetkovská uhrála dvojchybu.

3:3 Minibrejk je smazán. Chybuje i Američanka, forhend posílá do sítě.

4:3 Další míč pro Cetkovskou, která získává minibrejk. Po špatném kraťasu soupeřky posílá míč do odkrytého rohu kurtu.

4:4 I nyní se však minibrejk maže, Cetkovská posílá forhend do autu.

Sloane Stephensová na Wimbledonu
Sloane Stephensová na Wimbledonu | Foto: Reuters

5:4 Druhé podání však Cetkovská uhrála přímým bodem.

6:4 Stephensová posílá míč do autu a Cetkovská má další dva setboly.

6:5 Stephensová i čtvrtý setbol soupeřky odvrací po parádním křižném prohozu.

6:6 Cetkovská měla na servisu možnost získat set pro sebe, forhend však poslala do autu, a nevyužila tak ani svůj pátý setbol.

6:7 Stephensová se výborně ubránila a po vítězném forhendu získává svůj první setbol, navíc bude podávat.

6:7

6:8 A bohužel Američanka hned svůj první setbol využívá. První sadu zakončila vítězným bekhendem po lajně.

Naopak dobrá zpráva přichází z kurtu číslo 19.

Klára Zakopalová postupuje do druhého kola, když nasazenou třináctku Dominiku Cibulkovou ze Slovenska porazila 6:4 a 6:1.

Ve druhém kole se utká s vítězkou duelu mezi Běloruskou Olgou Govorcovovou a Němkou Annikou Beckovou.

0:0

Začíná druhý set, na podání jde Stephensová.

1:0

Cetkovská se ze zbytečné ztráty setu brzy oklepala, hned na úvod druhé sady bere soupeřce servis. Nejprve sice měla Stephensová za stavu 40:30 gembol, Češka však třemi vyhranými míči získala první gem pro sebe.

1:1

Bohužel Cetkovská hned vzápětí své podání ztrácí, a brejk nepotvrzuje. Za stavu 40:30 udělala dvojchybu a na závěr hry předvedla zbytečnou chybu.

1:2

Stephensová naopak brejk potvrzuje čistou hrou a potvrzuje, že je na tom v tuto chvíli lépe.

2:2

Cetkovská se však stále udržuje ve hře o postup, přestože musela odvracet dva brejkboly soupeřky.

2:3

Stephensová se naopak znovu dostává do pohody na podání, Cetkovské povolila jediný fiftýn.

3:3

Cetkovská tentokrát soupeřku k brejkbolům nepustila a srovnává na 3:3.

3:4

Cetkovská sice vedla 30:0, pak ale Stephensová uhrála čtyři fiftýny v řadě. Nyní jde Češka v klíčové chvíli na podání.

4:4

Také Cetkovská musela otáčet ze stavu 0:30, ale také ona to zvládla a stále si drží šance na postup.

5:4

Cetkovská bere v důležité chvíli soupeřce servis a za chvíli bude podávat na vyrovnání stavu zápasu na 1:1 na sety. Po prasátku si vypracovala vedení 40:15 a hned svůj první brejkbol proměnila.

6:4

Cetkovská brejk potvrzuje čistou hrou a po výhře 6:4 srovnává stav zápasu na 1:1 na sety.

Česká tenistka Petra Cetkovská na Wimbledonu 2011.
Česká tenistka Petra Cetkovská na Wimbledonu 2011. | Foto: Reuters
0:0

Začíná třetí set, na podání jde Stephensová.

Špatná zpráva přichází z kurtu číslo 7.

Lucie Šafářová spolu s Ruskou Anastasií Pavljučenkovou prohrály v 1. kole čtyřhry s italskou dvojicí Flavia Pennettaová - Francesca Schiavoneová 2:6, 7:5 a 4:6.

Lucie Šafářová na Wimbledonu
Lucie Šafářová na Wimbledonu | Foto: Reuters
1:0

Cetkovská stejně jako ve druhém setu bere v úvodu toho třetího soupeřce servis. Dostala se do vedení 40:15, a i když první brejkbol nevyužila, při tom druhém hru ukončila vítězným míčem přímo z returnu.

1:1

Stejně jako ve druhém setu však Cetkovská o výhodu brejku hned přichází. Za stavu 15:30 se nechala Češka rozhodit výrokem rozhodčí a pak udělala dvě zbytečné chyby.

1:2

Cetkovská vedla 30:0, pak ale Stephensová uhrála čtyři fiftýny v řadě, a brejk tak potvrdila.

2:2

Tentokrát však Cetkovská získává svůj servis čistou hrou.

2:3

Cetkovská znovu vedla při podání soupeřky 30:0, ale Stephensová opět čtyřmi fiftýny v řadě získala hru pro sebe.

3:3

Cetkovská za stavu 40:30 proměnila dobrou útočnou hrou druhý gembol a srovnává na 3:3.

3:4

Do třetice to samé. Cetkovská vedla při podání soupeřky 30:0, pak se však musela dívat, jak její soupeřka uhrála čtyři míče v řadě.

3:5

Cetkovská v klíčové chvíli ztrácí svůj servis a Stephensová nyní bude podávat na postup do 3. kola.

3:6

Petra Cetkovská po dvouapůlhodinové bitvě prohrává s Američankou Sloane Stephensovou v poměru 6:7, 6:4 a 3:6.

Po loňské účasti v osmifinále tak Cetkovská přijde o řadu bodů a určitě klesne z 25. místa žebříčku WTA.

Naopak mladá Američanka jde do 3. kola, kde se utká s loňskou semifinalistkou Sabine Lisickou z Německa. Ta vyhrála 8:6 ve třetím setu nad Srbkou Bojanou Jovanovskou.

Pojďme se podívat na ostatní dnešní dohrané zápasy.

Do 3. kola postoupil šestinásobný vítěz Wimbledonu Roger Federer, který ve třech setech porazil Itala Fabia Fogniniho. Ve třetím kole si zahrají i turnajová patnáctka Juan Monaco z Argentiny a Němec Florian Mayer.

Po dohrávkách včerejších zápasů postupují do 2. kola nasazená sedmička David Ferrer ze Španělska, jednadvacítka Miloš Raonič z Kanady, Polák Lukasz Kubot a Němec Björn Phau. Končí naopak nasazená pětadvacítka Stanislas Wawrinka, který podlehl v pátém setu 6:8 Rakušanovi Jürgenu Melzerovi.

Klára Zakopalová se ve druhém kole ve čtvrtek utká s Běloruskou Olgou Govorcovovou, která ve třech setech porazila Němku Anniku Beckovou.

Do 2. kola postoupila i turnajová desítka Sara Erraniová z Itálie, nasazená čtrnáctka Srbka Ana Ivanovičová, dvaadvacátá nasazená Němka Julia Görgesová, Ukrajinka Kataryna Bondarenková a Francouzka Alizé Cornetová.

Na turnaji naopak končí pátá nasazená Australanka Samantha Stosurová, která ve 2. kole podlehla ve třech setech Nizozemce Arantxe Rusové.

Postup do 3. kola si vedle Rusové, Lisické a Sloanové zajistila domácí tenistka Heather Watsonová.

Švýcarský tenista Roger Federer odpaluje míček na Wimbledonu 2011
Švýcarský tenista Roger Federer odpaluje míček na Wimbledonu 2011 | Foto: Reuters

Nyní se v Londýně kvůli dešťové přeháňce nehraje, Radek Štěpánek i Andrea Hlaváčková se tak na kurtu představí nejdříve v 18:00 SELČ.

Nyní se hraje jen na centrkurtu, kde probíhá zápas mezi bývalou světovou jedničkou Caroline Wozniackou z Dánska a Rakušankou Tamirou Paszekovou.

Po nich se na centrálním dvorci představí Andrea Hlaváčková proti Kim Clijstersové.

Na centrkurtu se rodí další velké překvapení - Tamira Paszeková poráží v 1. kole po dvou a půl hodinách hry bývalou světovou jedničku a nasazenou sedmičku Caroline Wozniackou 5:7, 7:6 a 6:4.

Nyní se na centrálním dvorci všechno chystá k zápasu Hlaváčková - Clijstersová, hrát se však už začíná také na dalších kurtech. Radek Štěpánek a Benjamin Becker však nastoupí k zápasu 2. kola nejdříve po 20. hodině.

Hlaváčková a Clijstersová přicházejí na kurt, hrát se začně v 19:30 SELČ.

0:0

Zápas začíná, na podání jde Clijstersová.

Andrea Hlaváčková na Wimbledonu
Andrea Hlaváčková na Wimbledonu | Foto: Reuters
0:1

Devětadvacetiletá Belgičanka začala na svém servisu bez potíží, o čtyři roky mladší Hlaváčkové povolila jediný fiftýn.

1:1

První svůj servis si uhrála i rodačka z Plzně, přestože musela odvracet dva brejkboly soupeřky.

1:2

Tentokrát se Hlaváčková dostala při podání soupeřky ke dvěma fiftýnům, k brejkbolu ani na shodu se však nedostala.

2:2

Hlaváčková však na svém podání odpovídá první čistou hrou v zápase.

2:3

Clijstersová však stejně razantně odpovídá a drží si dál bez problémů své podání.

2:4

Clijstersová tentokrát druhý ze získaných brejkbolů využila, a bere tak Hlaváčkové servis.

2:5

Clijstersová brejk bez větších potíží potvrzuje a nyní půjde Hlaváčková na servis s tím, aby se udržela v prvním setu.

3:5

Hlaváčkové se odvrátit konec prvního setu podařilo, když za stavu 40:30 využila druhý gembol, nyní však na výhru v setu bude podávat Clijstersová.

3:6

Clijstersová si své podání udržela, když za stavu 40:15 využila hned svůj první setbol, a první set tak vyhrává 6:3.

0:0

Začíná druhý set, na podání jde Hlaváčková.

1:0

Hlaváčková první hru ve druhém setu získává. Musela sice odvracet brejkbol soupeřky, pomohla si však třemi přímými body ze servisu.

1:1

Clijstersová však znovu bez potíží získává svůj servis a srovnává stav ve druhém setu.

2:1

Tentokrát i Hlaváčková na svém servisu bez potíží boduje. Za stavu 40:15 se skvěle ubránila a pak Clijstersovou křižným forhendem prohodila.

2:2

Clijstersová je však dnes na svém podání stoprocentní, čistou hrou srovnává na 2:2.

3:2

Hlaváčková se však stále drží. Za stavu 30:30 se jí povedl parádní prohoz po lajně a poté ukončila hru winnerem z forhendu.

3:3

Při podání Clijstersové se však Hradecká stále nedostává alespoň k náznaku zisku brejku, stále si nevytvořila jediný brejkbol.

3:4

Bohužel Hlaváčková v důležité chvíli přichází o svůj servis. Clijstersová proměnila za stavu 15:40 hned první brejkbol.

3:5

Clijstersová brejk potvrzuje, a Hlaváčková tak nyní bude podávat na udržení se v zápase. Hlaváčková sice vedla 30:15, víc jí však už Belgičanka nepovolila.

3:6

Je konec, Hlaváčková o svůj servis přichází a s Clijstersovou prohrává dvakrát 6:3.

Na kurtu číslo 7 začíná zápas mezi Radkem Štěpánkem a Němcem Benjaminem Beckerem. Je však jasné, že se zápas dohraje až ve čtvrtek.

Štěpánek vyhrál první set 6:2, ve druhém setu za stavu 5:6 a před podáním Štěpánka byl zápas kvůli tmě přerušen a bude dohrán ve čtvrtek.

Radek Štěpánek na Wimbledonu
Radek Štěpánek na Wimbledonu | Foto: Reuters

Postup do 2. kola čtyřhry si naopak zajistil Lukáš Rosol po boku Kazacha Michaila Kukuškina, když v zápase s turnajovými třináctkami, britským párem Colin Fleming - Ross Hutchins otočili zápas ze stavu 0.2 na sety.

Pojďme se podívat na zbývající dnešní výsledky.

Do 3. kola postupuje obhájce titulu Novak Djokovič, který porazil Američana Ryana Harrisona třikrát 6:4.

Končí naopak nasazená jedenáctka Číňanka Li Na, která podlehla Rumunce Soraně Cirsteaové 3:6 a 4:6.

Srbský tenista Novak Djokovič se raduje z vítězství nad Španělem Juanem-Carlosem Ferrerem v 1. kole na Wimbledonu 2012. | Foto: Reuters

Tímto se s vámi loučím a u další online reportáže z Wimbledonu se s vámi těším na shledanou.