Hokejový útočník Hyka předčasně skončil v Pardubicích a bude hrát za Spartu

ČTK ČTK
17. 5. 2024 21:47
Hokejový útočník Hyka předčasně skončil v Pardubicích a bude hrát za Spartu

Hokejový útočník Tomáš Hyka předčasně skončil v Pardubicích a v extralize bude pokračovat v dresu Sparty. Dynamo se po sezoně s jednatřicetiletým reprezentantem dohodlo na ukončení kontraktu platného do roku 2028 a Hyka následně podepsal v Praze tříletou smlouvu.

Hyka působil v Pardubicích od sezony 2022/23, kdy do Dynama přišel společně s bývalými spoluhráči z Čeljabinsku útočníkem Lukášem Sedlákem a brankářem Romanem Willem. Všechny tři opory východočeského celku před rokem podepsaly v Pardubicích smlouvy do roku 2028.

Po sezoně, jež pro Dynamo skončila porážkou ve finále s Třincem, se Pardubice rozhodly s Hykou rozvázat smlouvu. "Agent mi po sezoně zavolal, že chtějí v Pardubicích ukončit spolupráci, takže jsme hledali, kdo by měl zájem. Sparta se hned ozvala, měla největší zájem, takže jsem už nechtěl čekat. Sparta je skvělý klub a navíc budu doma. V Praze máme dlouhodobé bydlení," uvedl Hyka na webu svého nového zaměstnavatele.

"Život jde dál. Angažmá ve Spartě je pro mě velká motivace a chci hlavně sám sobě ukázat, že hokej hrát umím," uvedl útočník, jenž zvažoval i zahraniční.

"Čekali jsme na nějaké Švýcarsko, ale nechtěl jsem čekat dlouho. Když se vám ozve Sparta, nejde ji odmítnout. Jsem rád, že z její strany zájem byl, je to pro mě nová výzva. Mám možnost být v týmu, který je jeden z nejlepších v extralize, takže se těším."

 

Právě se děje

Další zprávy