Washington počtvrté za sebou prohrál. Veselý dal čtyři body

Aktualizováno 15. 12. 2013 9:00
Jan Veselý si připsal čtyři body a tři doskoky, čtvrtou prohru basketbalistů Wizards v řadě však neodvrátil. | Foto: ČTK

Washington - Basketbalisté Washingtonu prohráli v NBA čtvrtý zápas za sebou, když v sobotním zápase podlehli na své palubovce Los Angeles Clippers 97:113.

Wizards nepomohl k výhře ani Jan Veselý, který během 12 minut na palubovce zaznamenal 4 body a 3 doskoky.

Clippers, kteří v zápase ani jednou neprohrávali, dovedl k vítězství Chris Paul, jenž nasbíral 38 bodů a 12 asistencí.

Nejlepším hráčem Washingtonu byl John Wall, který nastřílel 24 bodů a měl 12 asistencí. Domácím opět chyběl Brazilec Nene, při jehož absenci nedokázali Wizards vyhrát sedmý zápas v řadě.

Bryant poprvé po návratu vyhrál

Kobe Bryant oslavil ve čtvrtém utkání po návratu do ligy po dubnové operaci achilovky první vítězství. V Charlotte dal 21 bodů a pomohl Los Angeles Lakers k výhře 88:85.

"Ještě nevím, co zvládnu a co ne. Snažím se to odhadovat. Netuším, jestli si můžu dovolit nájezd na koš," uvedl Bryant.

Dvacátou výhru v sezoně si připsali basketbalisté Portlandu, kteří se díky vítězství 139:105 ve Philadelphii opět osamostatnili na čele Západní konference. S pomocí 21 tříbodových košů si navíc vylepšili klubový rekord.

Jen dvě trojky chyběly hostům k absolutnímu rekordu NBA. Hlavním tahounem byl LaMarcus Aldridge s 20 body a 16 doskoky.

James řídil výhru nad Clevelandem

LeBron James přispěl 25 body k vítězství Miami nad svým bývalým týmem Clevelandem 114:107. Obhájci titulu sice promrhali devatenáctibodový náskok z třetí čtvrtiny, ale nakonec splnili roli favorita.

Další hvězdy Miami Dwyane Wade a Chris Bosh dali 24 respektive 22 bodů. Cleveland se musel celý druhý poločas obejít bez kouče Mika Browna, jenž dostal dvě technické chyby poté, co vtrhl na hřiště a dožadoval se odpískání faulu.

Kanonýr Carmelo Anthony se podílel 35 body na vítězství New Yorku, který díky povedenému závěru zdolal Atlantu 111:106. Poražení Hawks se v zápase dopustili 27 ztrát, čímž se postarali o nelichotivý rekord této sezony.

Washington - LA Clippers 97:113 (za domácí Veselý 4 body, 3 doskoky), Charlotte - LA Lakers 85:88, Chicago - Toronto 77:99, Dallas - Milwaukee 106:93, Miami - Cleveland 114:107, New York - Atlanta 111:106, Philadelphia - Portland 105:139, Utah - San Antonio 84:100.

3. Denver 22 13 9 59,1
4. Minnesota 23 11 12 47,8