Kobe Bryant

Nejužitečnější hráč Utkání hvězd NBA získá trofej Kobeho Bryanta

Ocenění MVP pro nejužitečnějšího hráče Utkání hvězd NBA ponese od nynějška jméno Kobeho Bryanta. První trofej pojmenována po tragicky zesnulé basketbalové legendě Los Angeles Lakers bude předána dnes v Chicagu, kde vyvrcholí víkend All Star Game 2020 hlavním utkáním mezi týmy LeBrona Jamese a Janise Adetokunba.

Přejmenování trofeje na All-Star Game Kobe Bryant MVP Award oznámil v předvečer hlavního duelu komisionář NBA Adam Silver. "Kobe Bryant je synonymem Utkání hvězd a ztělesňuje ducha této globální oslavy našeho sportu," řekl Silver.

Bryant hrál Utkání hvězd osmnáctkrát v kariéře a jen o jednu účast zaostal za rekordmanem Kareemem Abdulem-Jabbarem. V letech 2002, 2007, 2009 a 2011 byl zvolen nejužitečnějším hráčem sledované exhibice a se čtyřmi trofejemi se dělí o prvenství s Bobem Pettitem.

Bryant zemřel 26. ledna v 41 letech při pádu vrtulníku, který v husté mlze narazil do svahu kopce v Calabasas poblíž Los Angeles. Na palubě spolu s ním byla i dcera Gianna, s níž měl namířeno na dívčí basketbalový turnaj, její dvě spoluhráčky, jejich rodiče, asistentka trenéra a pilot. Na Bryantovu počest budou mít oba výběry dnešního Utkání hvězd NBA speciální dresy a hvězdnému hráči bude i přizpůsoben formát exhibice.

Zdroj: ČTK
Pokračovat