Washington Wizards

Basketbalisté Toronta vylepšili klubový rekord na 13 výher v řadě

Obhájci titulu v NBA Toronto Raptors natáhli rekordní klubovou sérii výher na 13 zápasů. Díky vítězství 115:106 na palubovce basketbalistů Indiany se v tabulce Východní konference udrželi na druhém místě před Bostonem. Celtics si v pátek poradili s oslabenou Atlantou 112:107 a připsali si šestý triumf za sebou. Lepší jsou v tomto ohledu jen hráči jediného kanadského celku v lize.

Toronto si v hale šesté Indiany prakticky po celý zápas udržovalo mírný náskok, necelé tři minuty před koncem ho hosté zvýšili na dvouciferný rozdíl. Hlavní zásluhu na tom měl střídající Terence Davis.

Nedraftovaný nováček dal 11 ze svých 17 bodů v rozhodující poslední čtvrtině, k tomu ještě doskočil osm míčů. Nejlepším střelcem zápasu byl s 22 body Serge Ibaka, domácí pivot Domantas Sabonis k 19 bodům přidal 16 doskoků. Raptors prohráli naposledy 15. ledna.

Boston dovedl k vítězství nad nejhorším týmem soutěže, hrajícím navíc bez své největší hvězdy Trae Younga, s 32 body Jayson Tatum, autor sedmi trojek. Po 16 bodech přidali Enes Kanter a nováček Romeo Langford.

"Už jsem se cítil na hřišti daleko lépe. Chvíli mi trvalo, než jsem se dostal do rytmu, ale když jsem to trochu rozběhal, rázem mi přišlo, že sem patřím už dlouho," prohlásil potěšený Langford. Atlantu nespasilo ani 30 bodů a deset doskoků Johna Collinse.

Nejlepší tým soutěže v domácím prostředí Philadelphia zvítězila nad Memphisem 119:107 a ukončila sérii čtyř porážek. "Tohle jsme už fakt potřebovali," nechal se slyšet Ben Simmons, který zaznamenal 22 bodů a deset asistencí. Zastínil ho nicméně Turek Furkan Korkmaz, jenž si i díky sedmi proměněným trojkám vylepšil osobní rekord na 34 bodů.

Výhru Washingtonu 119:118 nad Dallasem trefil takřka se závěrečným klaksonem Bradley Beal, autor 29 bodů a osmi asistencí. Nový osobní rekord má od pátku také Kelly Oubre, který 39 body pomohl Phoenixu porazit Houston 127:91.

NBA:

Boston - Atlanta 112:107, Indiana - Toronto 106:115, Oklahoma City - Detroit 108:101, Philadelphia - Memphis 119:107, Phoenix - Houston 127:91, Sacramento - Miami 105:97, Utah - Portland 117:114, Washington - Dallas 119:118.

Šest bodů Satoranského nepomohlo. Chicago prohrálo osmý z posledních deseti zápasů
Basketbal

Chicago v NBA nenavázalo na výhru nad Washingtonem a ve Philadelphii prohrálo 89:100. Satoranský měl šest bodů, pět doskoků a šest asistencí.
Chicago v NBA potřetí zdolalo Atlantu. Satoranský přispěl k výhře 11 body
Basketbal

Chicago Bulls porazili Atlantu 116:81, s 13 výhrami a 20 porážkami mu patří ve Východní konferenci deváté místo. Hawks jsou nejhorším týmem soutěže.
Satoranský se proti bývalému klubu vytáhl. Zaznamenal 17 bodů a 6 asistencí
Basketbal

Chicago Bulls porazilo v NBA Washington 110:109. Pod výhru se výrazně podepsal bývalý hráč Wizards Tomáš Satoranský.
Střelecké hody v NBA, Beal a Harden nastříleli 44 bodů. James předvedl šílenou smeč
Basketbal

Harden pomohl 44 body Houstonu skolit Indianu 111:102. Beal nasbíral stejný počet bodů a podílel na výhře Washingtonu 137:116 nad Minnesotou.

Trojnásobný šampion Livingston po 15 letech v NBA končí

Rozehrávač Shaun Livingston se rozhodl po 15 letech v NBA ukončit kariéru, během níž získal tři tituly s Golden State Warriors. Odchod do sportovního důchodu oznámil americký basketbalista dva dny po 34. narozeninách.

Ačkoli měl Livingston smlouvu ještě na další rok, vedení Golden State se jeho služeb v červenci zřeklo. V minulé sezoně odehrál v roli náhradníka 64 zápasů základní části a v play off všech 22 utkání. Nový klub, který pro něj mohl být desátým v lize, už hledat nebude.

Nejvíce si cení toho, že se dokázal vrátit po vážném zranění kolena v únoru 2007. "To mi dalo šanci dokázat si, že neexistují limity. Jsem hrdý na to, že zranění prověřilo můj charakter, hodnoty a víru a já vytrval," napsal na instagramu.

V NBA si Livingston zahrál za devět různých klubů. Před Golden State působil v Brooklynu, Clevelandu, Washingtonu, Milwaukee, Charlotte, Oklahomě, Miami a Los Angeles Clippers.

Dokázal jsem, že do NBA patřím, říká Satoranský. V létě bude řešit budoucnost
Ostatní sporty

Tomáš Satoranský má za sebou individuálně skvělou sezonu v NBA, týmu se ale nedařilo. V létě ho čeká jednání o budoucí kariéře.
Satoranský v posledním zápase sezony zářil, prohru Wizards ale neodvrátil

Rozehrávač Tomáš Satoranský byl nejlepším střelcem Wizards, za necelých 28 minut na hřišti se postaral o 19 bodů, čtyři doskoky a pět asistencí.
Satoranský a spol. vedli v poslední čtvrtině dvouciferným rozdílem, přesto prohráli

Washington ve svém posledním utkání ročníku na palubovce soupeře nestačil ani na nejslabší tým Východní konference.
Washington dal prostor náhradníkům a prohrál o jediný bod. Teď bude shánět obranáře

Český basketbalista Wizards Tomáš Satoranský proměnil proti Chicagu dvě z osmi střel z pole a za necelých 26 odehraných minut si připsal osm bodů.
Satoranský řídil obrat, v NBA pomohl Washingtonu k výhře nad favorizovaným Denverem

Český reprezentant zapsal pět bodů, šest doskoků a pět asistencí.
Satoranský si play off nezahraje, Washington po prohře v Utahu ztratil naději

Tomáš Satoranský odehrál v dresu hostů přes 25 minut, během kterých zaznamenal sedm bodů, dva doskoky a devět asistencí, nejvíc z týmu.
Washington vyhrál ve Phoenixu, kterému nepomohlo 50 bodů Bookera

Výhru v koncovce zařídil pivot Thomas Bryant. Po něm byl druhým nejvytíženějším hráčem Wizards rozehrávač Tomáš Satoranský.
Smutný Satoranský. Všichni víme, že to asi nevyjde, přiznal po další porážce

Sedm zápasů před koncem základní části Wizards ztrácí ve Východní konferenci na osmé místo Orlanda sedm vítězství.
Šance na play off se zmenšuje. Wizards nestačilo ani dvanáct bodů Satoranského

Wizards nestačili v koncovce na Miami, které drží ve Východní konferenci poslední postupové místo, a po porážce 108:113 zaostávají o šest výher.
Další rána pro Satoranského a spol. Washington prohrál, Miami navýšilo náskok

Němec Dirk Nowitzki se stal šestým nejlepším střelcem v historii NBA, když předstihl legendárního Wilta Chamberlaina.
Satoranského při srážce pod košem zranil spoluhráč, nejspíš utrpěl otřes mozku

Tomáš Satoranský nedohrál kvůli podezření na otřes mozku páteční zápas NBA, ve kterém Washington prohrál doma s Charlotte 110:116.
Satoranskému to nestřílelo, ale Washington v NBA porazil v důležitém zápase Orlando

Basketbalisté Washingtonu v NBA vyhráli nad Orlandem duel týmů umístěných pod čarou postupu do play off Východní konference.

"Měl jsem trochu problémy s fauly, ale technickou jsem dostal snad teprve podruhé v životě. Zasloužil jsem si ji," uvedl český basketbalista.