14. 12. 2013 10:01
Reportáž z nočních zápasů NBA.
Basketbalista Jan Veselý v souboji o míč
Basketbalista Jan Veselý v souboji o míč | Foto: ČTK

Washington - Basketbalista Jan Veselý v pátečním utkání vyrovnal osmi body své maximum v sezoně NBA, ale Washingtonu to k vítězství v Atlantě nepomohlo. Wizards na palubovce Hawks podlehli 99:101 v prodloužení.

Hrdinou utkání byl domácí Al Horford. Nejdříve dvěma proměněnými trestnými hody pět sekund před koncem základní hrací doby zařídil prodloužení a v něm poté rozhodl střelou, která skončila v koši po vypršení času.

Zářil Horford ale také Veselý

Horford dostal vysokou přihrávku od Pera Antiče a v těžké pozici v záklonu vstřelil ve výskoku vítězný koš. "Máme to nacvičené z tréninku. Dostal jsem skvělou přihrávku," uvedl Horford, jenž si připsal 34 bodů, což je jeho nejlepší výkon v ročníku.

Jediný český basketbalista v NBA Veselý odehrál 18 minut a osmi body vyrovnal své sezonní maximum z listopadového utkání proti Minnesotě. Vedle toho si připsal pět doskoků a jednu asistenci.

Basketbalisté Indiany porazili 99:94 Charlotte a vyhráli tedy i jedenáctý zápas v sezoně, čímž opět vylepšili klubový rekord. Další týmový historický zápis překonali Pacers tím, že na 20. výhru sezony dosáhli už ve 23. utkání, což se zatím žádnému mužstvu Indiany nepovedlo.

Bryant se zatím vítězství nedočkal

Pacers si připsali vítězství i přesto, že se tentokrát nedařilo Paulovi Georgeovi. Kanonýr, jenž šel do duelu s průměrem 24,7 bodu na zápas, nastřílel jen 10 bodů.

Ani ve třetím utkání po návratu po zranění se nedočkal vítězství hvězdný Kobe Bryant. Jeho Los Angeles Lakers utrpěli debakl 97:122 v Oklahomě. Bryant si sice připsal 13 asistencí, což je pouze o dvě méně než jeho osobní rekord v kariéře, ale dále přispěl už jen čtyřmi body.

V dresu vítězů se blýskl 31 body Kevin Durant a Thunder vyhráli třináctý z posledních čtrnácti duelů.

NOČNÍ VÝSLEDKY NBA:

Atlanta - Washington 101:99 po prodl. (za hosty Veselý 8 bodů, 5 doskoků a 1 asistence), Boston - New York 90:86, Denver - Utah 93:103, Detroit - Brooklyn 103:99, Golden State - Houston 112:116, Indiana - Charlotte 99:94, Milwaukee - Chicago 90:91, New Orleans - Memphis 104:98, Oklahoma City - LA Lakers 122:97, Orlando - Cleveland 100:109, Phoenix - Sacramento 116:107, San Antonio - Minnesota 117:110, Toronto - Philadelphia 108:100.

3. Denver 22 13 9 59,1
4. Minnesota 23 11 12 47,8