Philadelphia 76ers

Harden přidal k triple doublu deset ztrát, Houston v NBA prohrál

Basketbalista James Harden z Houstonu si v NBA připsal triple double, které však okořenil i dvouciferným počtem ztrát. Nejlepší střelec posledních dvou ročníků měl v sobotním utkání v Charlotte 30 bodů, deset doskoků, 14 asistencí a deset ztracených míčů. Houston podlehl 99:108 a prohrál potřetí za sebou.

Pro Rockets bez odpočívajícího rozehrávače Russella Westbrooka zápas nezačal dobře. Skoro sedm minut nedokázali skórovat a prohrávali 0:20, což bylo nejvyšší vedení Hornets v utkání. Hosté pak celý zápas jen dotahovali.

Z prvních 12 útoků vyprodukovali svěřenci kouče Mike D’Antoniho osm ztrát a pět neproměněných trojek. Pouze ve třetí čtvrtině Houston nastřílel víc bodů než domácí mužstvo a žádné velké drama se v koncovce nekonalo.

"Opravdu nevím," odpověděl D’Antoni novinářům na otázku, co se dělo s jeho týmem na začátku utkání. "Tohle jsem nikdy předtím nezažil, 0:20 je velký rozdíl a to se těžko otáčí. Bylo to divné, při každém založení útoku přišla ztráta a dlouho se nám to nedařilo zastavit," dodal.

Z 21 ztrát texaského týmu měl téměř polovinu na svědomí třicetiletý olympijský vítěz z Londýna Harden. Triple double zkompletoval počtvrté v sezoně, celkově to pro něj byl 46. takový zápas v lize.

"Měli bychom hrát mnohem lépe hlavně v defenzivě, aby lépe fungoval i náš útok. Minuli jsme příliš mnoho střel. Otáčet ze stavu 0:20 je těžké, ale my se dokázali vrátit. Jenže ve čtvrté čtvrtině intenzita naší hry zase upadla," uznal Harden.

Nedařilo se ani dalším celkům z míst zajišťujících účast ve vyřazovacích bojích. Třetí tým Západní konference Denver prohrál v Clevelandu 102:104, Philadelphia si odvezla porážku 114:118 z palubovky Golden State Warriors, hrajících bez Stephena Curryho.

Souboj dvou týmů bojujících na západě o postup do play off na deváté a desáté pozici mezi Portlandem a Sacramentem vyšel lépe hostujícím Kings, kteří zvítězili 123:111. Bogdan Bogdanovič se na tom podílel 27 body.

NBA:

Charlotte - Houston 108:99, Cleveland - Denver 104:102, Detroit - Utah 105:111, Golden State - Philadelphia 118:114, Memphis - Atlanta 118:101, Portland - Sacramento 111:123.

Basketbalisté Toronta vylepšili klubový rekord na 13 výher v řadě

Obhájci titulu v NBA Toronto Raptors natáhli rekordní klubovou sérii výher na 13 zápasů. Díky vítězství 115:106 na palubovce basketbalistů Indiany se v tabulce Východní konference udrželi na druhém místě před Bostonem. Celtics si v pátek poradili s oslabenou Atlantou 112:107 a připsali si šestý triumf za sebou. Lepší jsou v tomto ohledu jen hráči jediného kanadského celku v lize.

Toronto si v hale šesté Indiany prakticky po celý zápas udržovalo mírný náskok, necelé tři minuty před koncem ho hosté zvýšili na dvouciferný rozdíl. Hlavní zásluhu na tom měl střídající Terence Davis.

Nedraftovaný nováček dal 11 ze svých 17 bodů v rozhodující poslední čtvrtině, k tomu ještě doskočil osm míčů. Nejlepším střelcem zápasu byl s 22 body Serge Ibaka, domácí pivot Domantas Sabonis k 19 bodům přidal 16 doskoků. Raptors prohráli naposledy 15. ledna.

Boston dovedl k vítězství nad nejhorším týmem soutěže, hrajícím navíc bez své největší hvězdy Trae Younga, s 32 body Jayson Tatum, autor sedmi trojek. Po 16 bodech přidali Enes Kanter a nováček Romeo Langford.

"Už jsem se cítil na hřišti daleko lépe. Chvíli mi trvalo, než jsem se dostal do rytmu, ale když jsem to trochu rozběhal, rázem mi přišlo, že sem patřím už dlouho," prohlásil potěšený Langford. Atlantu nespasilo ani 30 bodů a deset doskoků Johna Collinse.

Nejlepší tým soutěže v domácím prostředí Philadelphia zvítězila nad Memphisem 119:107 a ukončila sérii čtyř porážek. "Tohle jsme už fakt potřebovali," nechal se slyšet Ben Simmons, který zaznamenal 22 bodů a deset asistencí. Zastínil ho nicméně Turek Furkan Korkmaz, jenž si i díky sedmi proměněným trojkám vylepšil osobní rekord na 34 bodů.

Výhru Washingtonu 119:118 nad Dallasem trefil takřka se závěrečným klaksonem Bradley Beal, autor 29 bodů a osmi asistencí. Nový osobní rekord má od pátku také Kelly Oubre, který 39 body pomohl Phoenixu porazit Houston 127:91.

NBA:

Boston - Atlanta 112:107, Indiana - Toronto 106:115, Oklahoma City - Detroit 108:101, Philadelphia - Memphis 119:107, Phoenix - Houston 127:91, Sacramento - Miami 105:97, Utah - Portland 117:114, Washington - Dallas 119:118.

Šest bodů Satoranského nepomohlo. Chicago prohrálo osmý z posledních deseti zápasů
Basketbal

Chicago v NBA nenavázalo na výhru nad Washingtonem a ve Philadelphii prohrálo 89:100. Satoranský měl šest bodů, pět doskoků a šest asistencí.
Střelecké hody v NBA, Beal a Harden nastříleli 44 bodů. James předvedl šílenou smeč
Basketbal

Harden pomohl 44 body Houstonu skolit Indianu 111:102. Beal nasbíral stejný počet bodů a podílel na výhře Washingtonu 137:116 nad Minnesotou.
Zápas za odměnu. Češi ukončí své tažení proti týmu, s nímž se na MS počítalo na zlato
Basketbal

Čeští basketbalisté dnes uzavřou senzační jízdu na MS v Číně soubojem o konečné páté místo proti Srbsku, papírově nejsilnějšímu týmu turnaje.
Denver a Toronto mají v NBA na dosah postup do finále konferencí
Ostatní sporty

Oba týmy v úterý před vlastními fanoušky vyhrály páté duely proti Portlandu a Philadelphii a v sériích 2. kola vedou 3:2 na zápasy.
Šance na play off se zmenšuje. Wizards nestačilo ani dvanáct bodů Satoranského

Wizards nestačili v koncovce na Miami, které drží ve Východní konferenci poslední postupové místo, a po porážce 108:113 zaostávají o šest výher.
Satoranského Washington prohrál s nejlepším týmem NBA ve druhém prodloužení

Washington byl blízko tomu, aby ve dvou dnech porazil oba aktuálně nejlepší týmy NBA. S Torontem však prohrál 138:140 po druhém prodloužení.
Lakers vyhráli na palubovce úřadujících šampionů NBA, ale přišli o zraněného Jamese

Basketbalisté Los Angeles Lakers vyhráli na palubovce vítěze NBA Golden State, ale ve třetí čtvrtině přišli o svou největší hvězdu LeBrona Jamese.
Další posunutí rekordu. Satoranský hrál nejdelší zápas sezony a přispěl 17 body

Washington s Tomášem Satoranským v základní sestavě musel odehrát nejdelší utkání v tomto ročníku NBA, ale po třetím prodloužení se mohl radovat.
Butler trojkou v poslední vteřině završil v NBA velký obrat Philadelphie

Basketbalisté Philadelphie zvítězili v nedělním utkání NBA po velkém obratu na palubovce Brooklynu 127:125.
James se stal šestým nejlepším střelcem NBA, ale jeho Lakers v San Antoniu prohráli

LeBron James nastřílel v zápase Los Angeles Lakers na palubovce San Antonia 35 bodů a v historickém pořadí střelců předskočil Dirka Nowitzkého.
Dočkal byl v MLS zvolen nejlepším hráčem týdne
Zahraniční ligy

Bořek Dočkal je v týmu Philadelphia Union s šesti asistencemi nejlepším nahravačem, navíc přidal pět gólů.
Semifinále play off NBA je kompletní. Svého soka vyřadil i Boston

Boston Celtics porazil v rozhodujícím pátém duelu série Philadelphii 76ers 114:112. V konferenčním finále narazí Boston na Cleveland.
Cleveland i Boston jsou jeden zápas od postupu

Obě série druhého kola play off Východní konference jsou blízko rozuzlení.
Golden State je ve druhém kole, Sixers možná ukončili Wadeovi kariéru

Golden State Warriors a Philadelphia 76ers ve středu postoupili do druhého kola play off.
Basketbalisté New Orleans v osmifinále NBA nezaváhali, blízko k postupu má Philadelphia

Hráči New Orleans porazili v osmifinále NBA Portland 4:0 na zápasy a stali se prvním postupujícím. Philadelphia vede nad Miami už 3:1.
Maskovaný démon Embiid pomohl basketbalistům Philadelphie k vítězství v Miami

Kamerunský pivot si stěžoval, že mu ochrana obličeje nebyla příjemná, přesto nasázel 23 bodů.
Jednička je zpátky. Navrátilec Fultz si myslel, že ovace nepatří jemu, ale hvězdě amerického fotbalu

První hráč loňského draftu doléčil rameno a pomohl Philadelphii k prodloužení vítězné série.
Satoranský zazářil na palubovce Orlanda. Nastřílel 19 bodů a vylepšil si kariérní maximum

Tomáš Satoranský odehrál bodově nejplodnější zápas své kariéry v NBA. Za 25 minut nasbíral 19 bodů a šest asistencí, Wizards zvítězili 115:98.