VIDEO Pádu ve finiši Scheldeprijs se vyhnulo jen 14 cyklistů

Sport Sport
8. 4. 2015 20:45
Finiš cyklistického závodu Scheldeprijs poznamenal hromadný pád. kterému se vyhnul jen 14 závodníků.
Finiš cyklistického závodu Scheldeprijs poznamenal hromadný pád. kterému se vyhnul jen 14 závodníků. | Video: YouTube

Schoten - Tradiční jednorázový cyklistický závod Scheldeprijs dnes v belgickém Schotenu poznamenal hromadný pád několik set metrů před cílem.

V pelotonu se po 200 kilometrech z Antverp už chystal závěrečný spurt, když po vzájemném kontaktu spadli Ir Sam Bennett a italský jezdec Andrea Guardini a nastartovali tak řetězovou reakci. Mezi oběťmi pádu byla řada favoritů, karambolu se vyhnulo pouze 14 cyklistů.

Mezi nimi byl i vítěz Alexander Kristoff z Norska, který na cílové čáře porazil domácího Edwarda Theunse a Jauhenie Hutaroviče z Běloruska. Všichni tři čeští zástupci, Karel Hník, Zdeněk Štybar a František Paďour skončili hluboko v poli poražených.

Naopak bez poodbným eskapád se obešel finiš třetí etapy závodu Kolem Baskicka, po níž se do čela průběžného pořadí dostal Sergio Henao z Kolumbie.

Cyklistický závod Scheldeprijs v Belgii (200 km):

1. Kristoff (Nor.) 5:03:52, 2. Theuns (Belg.), 3. Hutarovič (Běl.), 4. Sarreau (Fr.), 5. Van Poppel (Niz.), 6. Trentin (It.) všichni stejný čas, ...56. Hník -1:16, 71. Štybar -1:32, 167. Paďour (všichni ČR) -5:36.

Cyklistický závod Kolem Baskicka (WorldTour) - 3. etapa (170,7 km):

1. Rodríguez (Šp./Kaťuša) 4:39:02, 2. Henao (Kol./Sky), 3. Quintana (Kol./Movistar), 4. Kwiatkowski (Pol./Etixx-Quick Step), 5. Majka (Pol./Tinkoff-Saxo), 6. Scarponi (It./Astana) všichni -7, ...29. Vakoč (ČR/Etixx-Quick Step) -40.

Průběžné pořadí: 1. Henao 13:08:41, 2. Rodríguez, 3. Quintana oba stejný čas, 4. Kwiatkowski, 5. Sánchez (Šp./BMC Racing), 6. Majka všichni -7, ...24. Vakoč -40.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

Ministr zahraničí Kulhánek vystoupí s projevem na Valném shromáždění OSN. Hlavním tématem bude Afghánistán

Českou delegaci na 76. zasedání Valného shromáždění Organizace spojených národů (OSN) v New Yorku ve dnech 20. až 25. září povede ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Loni a předloni Českou republiku zastupoval premiér Andrej Babiš (ANO). S národním projevem vystoupí v rámci všeobecné rozpravy v rámci sobotního programu.

Jedním z hlavních témat shromáždění bude situace v Afghánistánu poté, co se po odchodu spojeneckých vojsk moci v zemi ujalo radikální hnutí Tálibán.

Proslov bude mít ministr Kulhánek také na setkání k Všeobecné úmluvě o zákazu jaderných zkoušek a na ministerských setkáních k odpovědnosti chránit a k Mezinárodnímu trestnímu soudu. Zúčastní se i neformálního jednání šéfů diplomacií zemí Evropské unie.

Zdroj: Domácí
Další zprávy