Kreuzigerův šéf: Riis nemá páru o moderním řízení

ČTK ČTK
31. 3. 2015 17:34
Majitel cyklistické stáje Tinkoff-Saxo Oleg Tiňkov se krátce po ukončení spolupráce ostře pustil do bývalého manažera Bjarneho Riise, který podle na něj na vedení týmu nemá schopnosti.
Tým Tinkoff-Saxo.
Tým Tinkoff-Saxo. | Foto: Reuters

Kodaň  - Majitel cyklistické stáje Tinkoff-Saxo Oleg Tiňkov se krátce po ukončení spolupráce ostře pustil do bývalého manažera Bjarneho Riise, který podle na něj na vedení týmu nemá schopnosti. Jeho nástupcem se stane Ital Stefano Feltrin, jenž do roku 2010 pracoval pro ruský tým Kaťuša a jeho předchůdce Tinkoff Credit Systems.

Podle ruského miliardáře už lidem, jako je někdejší dánský cyklista Riis nebo bývalý šéf Lance Armstronga Johan Bruyneel, vypršel čas. "Zůstali zaseknutí na přelomu tisíciletí, i když při tom nemusí jít nutně o téma doping. O určitých věcech prostě nemají páru. Nevědí, jak vést tým moderním způsobem," uvedl Tiňkov na facebooku.

Stáj, za kterou jezdí český cyklista Roman Kreuziger, v neděli oznámila, že s bývalým dlouholetým majitelem a šéfem týmu ukončila spolupráci. Týden poté, co byl kvůli sporům s Tiňkovem zbaven pravomocí, se Riis dohodl na ukončení smlouvy s okamžitou platností.

Podle spekulací médií byl Riis suspendován kvůli špatným výsledkům týmu, jenž má letos na kontě zatím pouze dvě etapová vítězství díky Albertu Contadorovi a Peteru Saganovi. "Vést tým vyžaduje víc než jen vydávat příkazy z auta," dodal Tiňkov.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek se ve středu vydá na svou první zahraniční cestu na Slovensko

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) se příští středu 28. dubna, týden po svém jmenování do vlády, vydá na svou první zahraniční cestu. Jak bývá u nejvyšších českých ústavních činitelů po rozpadu společné federace nepsanou tradicí, povede na Slovensko. Kulhánek to večer oznámil na twitteru po dnešním telefonátu se svým polským protějškem Zbigniewem Rauem.

Polskému ministrovi zahraničí poděkoval za slova podpory, které Rau vyjádřil České republice. "Pozval mě do Polska, kam se moc rád vydám. Na první zahraniční cestu pojedu ve středu na Slovensko a pak i do Maďarska. Spolupráce ve V4 je priorita," uvedl šéf české diplomacie.

Další zprávy