VIDEO Místo triumfu 36 stehů. Veterán těžké váhy si překousl jazyk

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
25. 1. 2016 13:13
Amerického boxera Amira Mansoura těžké váhy připravilo o případný triumf nad neporaženým Dominikem Breazealem hodně kuriózní zranění.
Sestřih zápasu Dominic Breazeale vs. Amir Mansour | Video:

Los Angeles – Povedený výkon předvedl podruhé za sebou boxer Amir Mansour na galavečeru pořádaném mocným Alem Haymonem a jeho stájí Premier Boxing Champions (PBC). Jenže opět se vítězství nedočkal. A znovu hodně smolně.

Už třiačtyřicetiletý bijec, jehož kariéru výrazně zbrzdilo jedno desetiletí strávené za mřížemi, měl na PBC spadeno už loni. Tehdy dle mnohých dokázal zdolat dosud neporažený talent této organizace Geralda Washingtona. Jenže bodoví viděli duel coby remízový.

Mansour měl dlouho navrch

Nyní dostal šanci na revanš, když se mu do cesty postavil třicetiletý Dominic Breazeale, poslední zámořský zástupce v supertěžké váze na olympijských hrách (kde ale skončil už v prvním kole).

Mansour na Breazealeho vletěl jako uragán, z opačného gardu byl nebezpečný především svými obrovskými háky. V úvodu třetího kola navíc dokázal poslal protivníka poprvé v jeho profesionální kariéře k zemi. Ten ale dokázal počítání s obtížemi rozchodit a od pátého kola přece jen duel vypsaný na deset dějství lehce vyrovnávat.

V něm také na chvíli Mansourem tvrdě otřásl svoji pravačkou, ten ale dokázal vše ustá,t a tak se fanoušci mohli těšit na další pokračování skvěle rozjetého souboje. Jenže na konci přestávky zahodil Mansourův kouč vztekle kšiltovku a ringový sudí v obráceném gardu boxujícího veterána odmával.

Hrozivé zranění museli sešít

Důvod? Podezření na zlomenou čelist a především překousnutý jazyk. "36 stehů a pět hodin po zápase mám opět jeden jazyk. Je strašné takto prohrát zápas, ve kterém jsem měl vyhrát všech pět kol," napsal v neděli odpoledne na svůj Facebook Mansour.

Dlužno dodat, že ani tentokrát mu nebyli bodoví nakloněni. Sice u všech tří vedl, ani jeden z nich ale nepochopitelně nezapočítal do svého bodování počítání soupeře ve třetím kole.

"Rád bych řekl, co se stalo. Ve druhém kole jsem dostal úder na bradu ve chvíli, kdy jsem měl mezi zuby svůj jazyk. Mám jen chránič horních zubů a podle toho to dopadlo. Byla to strašná bolest, ale ještě horší bylo, že jsem měl v puse spoustu krve. Bez přehánění jsem se ji dusil, nešlo to ani ve chvíli, když jsem se pokusil dýchat nosem," dodal smutný veterán, který si vydělal 55 tisíc dolarů.

Soupeř netušil, co se stalo

Kuriózní konec překvapil i jeho soupeře, který se stal novým šampionem WBC Severní Ameriky. "Vůbec nevím, co se stalo. Většinou víte, že soupeře válcujete a je konec, ale tady nebylo nic," řekl Breazeale už s pásem.

"Co se týče počítání, prostě jsem udělal chybu, ale věděl jsem, že se dostanu v pohodě zpět na nohy, jsem bojovník, jsem ve skvělé kondici. To, že jdete k zemi, se stává i těm nejlepším," přidal se šekem na sto tisíc dolarů v kapse.

Všechny ale více než on zajímal osud jeho soupeře. Mansour sám už slíbil, že se vrátí a bude zajímavé sledovat, zda-li dostane od Breazealeho šanci na odvetu. Tedy pochopitelně až poté, co mu sroste jazyk a bude moct znovu trénovat. A nejspíše také poté, co si pořídí i chránič spodních zubů, nebo se naučí v zápase nechávat jazyk tam, kam patří.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Slovinsko schválilo manželství i adopce pro homosexuální páry

Slovinský parlament v úterý schválil zákon, který stejnopohlavním párům umožní vstup do manželství a adopci dětí. Uvedla to slovinská agentura STA. V červenci ústavní soud zrušil jako diskriminační ustanovení zákona, podle kterého byly sňatky a adopce možné pouze u heterosexuálních párů. Soudci dali parlamentu šest měsíců na to, aby zákon upravil způsobem, který by byl v souladu s rozsudkem.

Zákon podpořilo 48 zákonodárců z vládní středolevicové koalice. Proti byli naopak zákonodárci z pravicových stran. Poslanci ze Slovinské demokratické strany (SDS) bývalého premiéra Janeze Janši tvrdili, že kromě manželství a adopcí měli homosexuálové v zemi stejná práva jako heterosexuálové. Křesťanští demokraté označili zákon za experiment, který připraví děti o otce a matku. Před parlamentem se shromáždili odpůrci zákona, uvedla televize RTV Slovenija.

Ústavní soud o věci rozhodoval na základě stížnosti dvou homosexuálních párů, které v souvislosti s uzavřením manželství a žádostí o adopci neuspěly u soudů nižší instance. Ústavní soudci napsali, že jejich rozhodnutí neubírá na důležitosti tradičnímu manželství. V roce 2015 uzákonění sňatků homosexuálů Slovinci odmítli v referendu.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Ministryně životního prostředí Hubáčková předala rezignaci premiéru Fialovi

Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) v úterý předala svou rezignaci premiérovi Petru Fialovi (ODS). Hubáčkovou má ve funkci nahradit lidovecký místopředseda Petr Hladík.

Hubáčková rezignaci oznámila ze zdravotních důvodů v pondělí. Řekla, že ji čeká operace a po ní čtyři až šest měsíců rekonvalescence, což mimo jiné omezí její schopnost cestovat. Považuje to za vážnou překážku zejména v době českého předsednictví v Radě Evropské unie.

Fiala by měl rezignaci a zároveň Hladíkovu nominaci v dohledné době doručit prezidentovi Miloši Zemanovi. Hlava státu podle vicepremiéra a předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky přislíbila, že i s ohledem na předsednictví provede výměnu v čele ministerstva rychle.

Hladík je předsedou komise pro životní prostředí KDU-ČSL, spolu s Hubáčkovou připravoval ekologickou část programu koalice Spolu a za agendu životního prostředí zodpovídal v Brně.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Obrana nezávazně zažádala Spojené státy o nabídku na letouny F-35

Ministerstvo obrany v pondělí zaslalo Spojeným státům nezávaznou žádost o nabídku 24 stíhacích letounů F-35. Jde o předpoklad dalších jednání. Ta by měla pokračovat v polovině října ve Spojených státech, sdělilo v úterý ministerstvo v tiskové zprávě.

V pondělí úřad předal americké straně tzv. dopis s žádostí o nabídku. "Tento dokument není závazným požadavkem, česká vláda jeho prostřednictvím pouze indikuje svůj zájem začít s americkou stranou o nákupu letounů jednat," uvedlo ministerstvo. "Předání dopisu je pro americkou stranu nutným předpokladem pro další vyjednávání," dodalo.

Úvodní jednání o případném pořízení moderních stíhacích letounů z USA začala v září, kdy se setkaly české a americké expertní týmy. Další schůzka je naplánována na polovinu října, kdy budou zástupci ministerstva obrany ve Spojených státech jednat o parametrech pořízení a provozu letounů. "Jedním z hlavních bodů všech nadcházejících jednání bude možné zapojení českého průmyslu," uvedl úřad. V českém vyjednávacím týmu jsou zástupci ministerstev obrany, zahraničí, financí a průmyslu a obchodu.

Vláda v létě rozhodla, že začne jednat s americkou vládou o nákupu 24 moderních stíhacích letounů F-35. Stalo se tak na základě vojenského doporučení armády. Ministryně Jana Černochová má pověření jednat s americkou vládou do října 2023. Pokud by se nepodařilo dosáhnout dohody, mohou přijít na řadu další způsoby řešení. Americké letouny v armádě nahradí švédské gripeny. Na jejich pronájem má Česko smlouvu do roku 2027, využít poté může dvouletou opci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy