VIDEO Místo triumfu 36 stehů. Veterán těžké váhy si překousl jazyk

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
25. 1. 2016 13:13
Amerického boxera Amira Mansoura těžké váhy připravilo o případný triumf nad neporaženým Dominikem Breazealem hodně kuriózní zranění.
Sestřih zápasu Dominic Breazeale vs. Amir Mansour | Video:

Los Angeles – Povedený výkon předvedl podruhé za sebou boxer Amir Mansour na galavečeru pořádaném mocným Alem Haymonem a jeho stájí Premier Boxing Champions (PBC). Jenže opět se vítězství nedočkal. A znovu hodně smolně.

Už třiačtyřicetiletý bijec, jehož kariéru výrazně zbrzdilo jedno desetiletí strávené za mřížemi, měl na PBC spadeno už loni. Tehdy dle mnohých dokázal zdolat dosud neporažený talent této organizace Geralda Washingtona. Jenže bodoví viděli duel coby remízový.

Mansour měl dlouho navrch

Nyní dostal šanci na revanš, když se mu do cesty postavil třicetiletý Dominic Breazeale, poslední zámořský zástupce v supertěžké váze na olympijských hrách (kde ale skončil už v prvním kole).

Mansour na Breazealeho vletěl jako uragán, z opačného gardu byl nebezpečný především svými obrovskými háky. V úvodu třetího kola navíc dokázal poslal protivníka poprvé v jeho profesionální kariéře k zemi. Ten ale dokázal počítání s obtížemi rozchodit a od pátého kola přece jen duel vypsaný na deset dějství lehce vyrovnávat.

V něm také na chvíli Mansourem tvrdě otřásl svoji pravačkou, ten ale dokázal vše ustá,t a tak se fanoušci mohli těšit na další pokračování skvěle rozjetého souboje. Jenže na konci přestávky zahodil Mansourův kouč vztekle kšiltovku a ringový sudí v obráceném gardu boxujícího veterána odmával.

Hrozivé zranění museli sešít

Důvod? Podezření na zlomenou čelist a především překousnutý jazyk. "36 stehů a pět hodin po zápase mám opět jeden jazyk. Je strašné takto prohrát zápas, ve kterém jsem měl vyhrát všech pět kol," napsal v neděli odpoledne na svůj Facebook Mansour.

Dlužno dodat, že ani tentokrát mu nebyli bodoví nakloněni. Sice u všech tří vedl, ani jeden z nich ale nepochopitelně nezapočítal do svého bodování počítání soupeře ve třetím kole.

"Rád bych řekl, co se stalo. Ve druhém kole jsem dostal úder na bradu ve chvíli, kdy jsem měl mezi zuby svůj jazyk. Mám jen chránič horních zubů a podle toho to dopadlo. Byla to strašná bolest, ale ještě horší bylo, že jsem měl v puse spoustu krve. Bez přehánění jsem se ji dusil, nešlo to ani ve chvíli, když jsem se pokusil dýchat nosem," dodal smutný veterán, který si vydělal 55 tisíc dolarů.

Soupeř netušil, co se stalo

Kuriózní konec překvapil i jeho soupeře, který se stal novým šampionem WBC Severní Ameriky. "Vůbec nevím, co se stalo. Většinou víte, že soupeře válcujete a je konec, ale tady nebylo nic," řekl Breazeale už s pásem.

"Co se týče počítání, prostě jsem udělal chybu, ale věděl jsem, že se dostanu v pohodě zpět na nohy, jsem bojovník, jsem ve skvělé kondici. To, že jdete k zemi, se stává i těm nejlepším," přidal se šekem na sto tisíc dolarů v kapse.

Všechny ale více než on zajímal osud jeho soupeře. Mansour sám už slíbil, že se vrátí a bude zajímavé sledovat, zda-li dostane od Breazealeho šanci na odvetu. Tedy pochopitelně až poté, co mu sroste jazyk a bude moct znovu trénovat. A nejspíše také poté, co si pořídí i chránič spodních zubů, nebo se naučí v zápase nechávat jazyk tam, kam patří.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy