Federální boxerské derby v Berlíně: Zničí "Andělská pěst" zkušenou Slovenku?

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
9. 1. 2016 14:30
Momentálně nejlepší českou boxerku Fabianu Bytyqi čeká už šestý profesionální zápas. V německé metropoli se postaví zkušené Slovence Claudii Ferencziové.
Michael Wallisch, velký to talent německého boxu.
Michael Wallisch, velký to talent německého boxu. | Foto: SES Boxing

Berlín - Už pošesté během deseti měsíců vstoupí mezi šestnáct provazů členka SES Team Czech Republic, neporažená česká boxerka Fabiana Bytyqi. V německé metropoli se jí postaví velezkušená slovenská bojovnice Claudia Ferencziová. Souboj v lehké muší váze je vypsán na šest kol.

Šest kol, které s největší pravděpodobností na obě boxerky také čeká. Bilance dvaadvacetileté Slovenky, která vstoupila poprvé mezi profíky už ve čtrnácti (další zápas ale už musela absolvovat až po 15. narozeninách), je sice záporná - dosud prohrála 48 z 64 duelů - jenže pouze dvakrát před limitem. To přišla pokaždé diskvalifikací na horké italské půdě.

Bytyqi čeká těžká zkouška

"Jsem za tuhle příležitost moc ráda. Soupeřka je proti mně hodně zkušená, navíc má na kontě duely s těžkými soupeřkami napříč různými vahami," řekla Aktuálně.cz nedávno dvacetiletá česká bojovnice.

A má pravdu. Ve výčtu soupeřek Slovenky lze najít úřadující či bývalé mistryně světa Anne Sophie Da Costovou, Nadiu Hokmiovou, Krisztinu Belinszkou, Nadiu Raouiovou, Karinu Rinaldovou, nebo Özlem Sahinovou.

A právě do této společnosti Bytyqi pomalu, ale jistě míří. Přehnané tvrzení? Nikoliv! Svěřenkyně Lukáše Konečného v české formaci patřící do stáje SES Boxing, kde ji dělá parťačku neméně úspěšná Lucie Sedláčková, už je ve své váze číslem 23 na ratingu federace WBC, jako osmáctku ji eviduje WIBF a čtrnáctkou pak je na žebříčku BoxRec.com.

"Hrozně si tohoto všeho vážím. Je to parádní. Za tuhle skvělou pozici patří velký dík manažerovi a ještě větší trenérovi," poděkovala na dálku zmíněnému Konečnému a také Ulfu Steinforthovi. Všichni věří, že i po berlínském souboji budou moct slavit a že se jí dostane tradiční pusy na tvář od druhého z jmenovaných.

Mohla se takticky připravit

Pomoct by mohl i fakt, že o zápase a soupeřce ví zhruba měsíc a i díky jejím rivalkám se na ni mohla připravit takticky. "Konečně jsem mohla dohledat nějaká videa, vím přibližně, jak boxuje. Poprvé jsme mohli připravit nějakou taktiku a nepůjdeme do ringu úplně naslepo," řekla na konto o šest centimetrů menší soupeřky, která už mezi profíky odboxovala 302 kol.

Na tu se chystala poctivě pod dohledem svého trenéra. "Musela jsem tréninky střídat se školou, je zároveň i zkouškové období. Ale nevadí mi to. S vahou problémy nemám, pouze jsem přes svátky vyřadila sladké. V kondici a tréninkovém tempu se udržuji průběžně," nastínila povinnosti profesionální boxerky. Svá slova potvrdila i na pátečním vážení, kde měla 47,8 kg, zatímco Ferencziová 50,2 kg.

"Poslední dva zápasy byly vybojované. Ale pro mě je lepší mít takové souboje, u kterého ze sebe musím vydat maximum, než naopak. Přece jen jsem pořád na začátku kariéry a sbírám postupně profesionální zkušenosti," dodala boxerka, které se začalo přezdívat "Andělská pěst".

Zápas bude i v tuzemské televizi

Zda se jí to povede, mohou sledovat i čeští fanoušci. Dle všeho ale ze záznamu. Přenos z berlínského galavečera začíná na Nova Sport 1 totiž až od 21:35 hodin, česko-slovenské derby by ale mělo mít úvodní gong už o více jak hodinu dříve, jelikož obě dívky vstoupí do ringu už coby druhé v pořadí z plánovaných zápasů galavečera. A ten startuje v 19:30 hodin.

Pro boxerské příznivce je připraveno celkem osm zápasů, kromě Bytyqi je pak velkým lákadlem premiéra v barvách magdeburské stáje pro neporaženou německou těžkou váhu Agita Kabajela, chybět nebude ani příslušník širší špičky polotěžké váhy Robin Krasniqi.

Vrcholem večera ve městě, kde před lety zažil na jiné akci střelbu Ondřej Pála, bude duel jiné těžké váhy - obrovitého Michaela Wallische. Ten bude hájit svůj pás mistra Evropy WBO proti Chorvatu Ivicovi Bacurinovi.

"Těším se, je to nová doba těžké váhy, rok 2016 mi může přinést velké možnosti," řekl třicetiletý rodák z Mnichova, kterého zařadil web Profiboxing.cz mezi patnáct největších talentů nejtěžší váhové divize.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy