Kvitová otočila zápas s Kerberovou a zahraje si semifinále

Aktualizováno 25. 10. 2013 22:15
Petra Kvitová si po dvou letech zahraje semifinále Turnaje mistryň. V přímém souboji o postup otočila závěrečný zápas Červené skupiny proti Němce Angelique Kerberové,
Petra Kvitová postoupila po více než dvouhodinové bitvě s Němkou Angelique Kerberovou do semifinále, kde si zahraje s Číňankou Li Na. | Foto: Reuters

Istanbul - Petra Kvitová si po dvou letech zahraje semifinále Turnaje mistryň.

V přímém souboji o postup otočila závěrečný zápas Červené skupiny proti Němce Angelique Kerberovékterou po více než dvouhodinové bitvě udolala v poměru 6:7, 6:2 a 6:3. Vyhrála tak třetí z pěti vzájemných zápasů.

Online reportáž z tohoto zápasu si přečtěte ZDE.

"Cítím se skvěle, jsem sice unavená, protože to byl hodně těžký zápas. Jsem teď šťastná, že si zase zahraju semifinále," řekla Kvitová na kurtu.

K výhře si pomohla téměř padesáti vítěznými údery (47) a také výborným returnem.

Kvitová má s Li Na vyrovnanou bilanci

V sobotním semifinále narazí Kvitová na Číňanku Li Na, která postoupila do další fáze turnaje z prvního místa bez jediné porážky.

V posledním svém zápase v Bílé skupině nedala Li Na šanci světové dvojce Viktorii Azarenkové z Běloruska, kterou porazila v poměru 6:2 a 6:1.

S Číňankou má Kvitová vyrovnanou bilanci vzájemných zápasů 3:3.

Díky výhře Li Na postoupila dál i Srbka Jelena Jankovičová, která narazí v semifinále na Američanku Serenu Williamsovou. V posledním zápase skupiny prohrála Srbka s Italkou Sarou Erraniovou dvakrát 4:6.

Kvitová v úvodu zbytečně znervóznila

Kvitová získala v úvodní sadě první brejk, ale o tuto výhodu po chybách přišla a set ztratila v tie-breaku.

Na začátku druhého dějství zvládla kritickou situaci, za stavu 0:1 odvrátila dva brejkboly. Zbytku sady dominovala a vynutila si třetí set.

"V prvním setu jsem nehrála moc dobře, ale věděla jsem, že mám stále šanci. Bojovala jsem až do konce a vyplatilo se. Jsem ráda," řekla tenistka.

Ve hře obou tenistek bylo cítit napětí a důležitost utkání, i proto občas dělaly lehké chyby. Kvitová se snažila hrát agresivně, Němka dobře běhala a vracela míče.

"S Li Na to bude boj jako vždycky"

V rozhodující sadě vzala přesnější Kvitová soupeřce hned servis. Pak o svůj sice přišla, ale hrála stále lépe a do konce setu sebrala Kerberové podání ještě dvakrát. Podruhé v kariéře si tak zahraje semifinále Turnaje mistryň.

"Byl to její nejlepší výkon na turnaji. Mentálně to je perfektní, postup do semifinále je úspěch. Spíš bude otázka, jak se bude cítit fyzicky, ten zápas ji stál hodně sil. Ale teď může hlava donést nohy leckam. Semifinále je otevřené," řekl trenér Kvitové David Kotyza po zápase Radiožurnálu.

S Li Na se Kvitová střetla v minulosti šestkrát a bilance je vyrovnaná 3:3.

"Jsme kamarádky, ráda s ní hraju a bude to boj jako vždycky. Těším se na zápas, i když to bude náročné," řekla Kvitová.

Červená skupina:

Kvitová (5) - Kerberová (8-Něm.) 6:7 (3:7), 6:2, 6:3.

Konečná tabulka:

1. S. Williamsová 3 3 0 6:0 6
2. Kvitová 3 2 1 4:3 4
3. Kerberová 3 1 2 3:4 2
4. A. Radwaňská 3 0 3 0:6 0

Bílá skupina:

Li Na (4-Čína) - Azarenková (2-Běl.) 6:2, 6:1, Erraniová (6-It.) - Jankovičová (7-Srb.) 6:4, 6:4.

1. Li Na 3 3 0 6:1 6
2. Jankovičová 3 1 2 3:4 2
3. Azarenková 3 1 2 2:4 2
4. Erraniová 3 1 2 2:4 2