Viktoria Azarenková

Běloruská tenistka a bývalá světová jednička (*1989). Dvakrát vyhrála Australian Open (2012 a 2013). Na US Open si v roce 2012 i 2013 připsala finálovou účast. V obou případech podlehla Američance Sereně Williamsové.

Světovou jedničkou se stala v lednu 2012. Ve stejném roce na olympijských hrách v Londýně získala bronz v singlové soutěži a zlato z mixu, který hrála po boku krajana Maxe Mirnyje.

I tenisové mámy můžou vítězit, těší Azarenkovou. Po skreči ve finále ovšem plakala
Tenis

Viktoria Azarenková musela finálový duel na turnaji v Monterrey skrečovat.
Krejčíková a Siniaková v Miami končí, kanadská hvězdička vyřadila Kerberovou
Tenis

Nejlepší deblový pár světa prohrál v Miami s Azarenkovou a Bartyovou. Ve dvouhře objev sezony Kanaďanka Andreescuová vyzrála na Kerberovou.
Famózní Kvitová řádí i v Petrohradu, bývalou jedničku porazila ve dvou setech
Tenis

Tenistka Petra Kvitová zvládla první zápas po finále Australian Open a v Petrohradu vykročila za obhajobou titulu.
Proč se mi tohle děje? Azarenková neudržela emoce a rozbrečela se před novináři
0:59
Tenis

Běloruská tenistka Viktoria Azarenková úterní vyřazení z Australian Open nesla hodně těžce.
Wawrinka, Azarenková a Kuzněcovová dostali volné karty na US Open
Tenis

Na poslední grandslam sezony dostali volné karty Stan Wawrinka, Viktoria Azarenková a Světlana Kuzněcovová.
Plíšková smetla Azarenkovou a na Wimbledonu slaví životní úspěch, Šafářová zaskočila Radwaňskou
Tenis

Česká tenistka poprvé v kariéře postoupila do třetího kola slavného Wimbledonu. Šafářová porazila Radwaňskou 2:0 na sety, rozhodl dramatický gem.
Teď se tu nikoho nebojím, je to jen o mně, říká Plíšková. Konečně překonala wimbledonský strašák
Tenis

Česká tenistka se poprvé v kariéře protáhla do třetího kola Wimbledonu. Teď doufá, že to nebude její poslední slovo.
Šafářová postoupila přes Azarenkovou do čtvrtfinále na Mallorce
Tenis

Lucie Šafářová porazila bývalou světovou jedničku 6:3 a 6:4.
"Arogantní" Azarenková mě chtěla rozhodit, řekla Siniaková. V Paříži se otevírá dálnice k úspěchu
Tenis

Kateřina Siniaková vstoupila do grandslamového Roland Garros vítězstvím nad bývalou světovou jedničkou Viktorií Azarenkovou.
Velký den českých žen. Siniaková vyřídila Azarenkovou, slaví i Karolína Plíšková, Kvitová a Šafářová
Tenis

Kateřina Siniaková, Petra Kvitová, Karolína Plíšková i Lucie Šafářová postoupily do druhého kola French Open. Dál jde i Adam Pavlásek.
Dramatická bitva bývalých světových jedniček v Madridu. Plíšková proklouzla do osmifinále
Tenis

Karolína Plíšková si poradila ve druhém kole turnaje v Madridu s Victorií Azarenkovou. Běloruskou tenistku porazila po setech 6:2, 1:6 a 7:5.
Stephensová ve finále. Po obratu zničila Azarenkovou a o titul si v Miami zahraje proti Ostapenkové
Tenis

Do finále turnaje v Miami postoupila domácí Sloane Stephensová a Lotyška Jelena Ostapenková.
Azarenková vyhrála životní bitvu. O děsivých detailech se bojí mluvit, na kurtu ale exceluje
Tenis

Bývalá světová jednička je znovu na cestě na vrchol. Po tvrdé bitvě o syna ukazuje svou sílu na tenisových kurtech v Miami.
Plíšková si o finále v Miami nezahraje, nad její síly byla Azarenková
Tenis

Viktoria Azarenková, která v Miami startuje na divokou kartu, v noci na středu porazila Plíškovou 7:5, 6:3.
Dvojnásobná šampionka Azarenková odřekla Australian Open
Tenis

Běloruská tenistka bude v Melbourne chybět kvůli soudní při s ex-partnerem, s nímž se soudí o péči o syna.
Stihne Australian Open? Azarenková kvůli soudu o syna odkládá start do sezony
Tenis

Viktoria Azarenková nesmí kvůli soudu o syna Lea opustit Kalifornii, v ohrožení je proto i její start na Australian Open.