Strachová: Za odměnu si koupím boty. A děti zatím odkládám

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
17. 2. 2015 15:33
Česká slalomářka Šárka Strachová se vrátila z MS ve sjezdovém lyžování, kde získala bronzovou medaili.
Šárka Strachová se svými medailemi z MS ve sjezdovém lyžování
Šárka Strachová se svými medailemi z MS ve sjezdovém lyžování | Foto: ČTK

Praha - Slalomářka Šárka Strachová si z MS v americkém Beaver Creeku přivezla bronzovou medaili a po dlouhých šesti letech se tak na světovém šampionátu znovu radovala ze zisku cenného kovu.

„Vedle bronzové radosti z olympijských v roce 2010 je to už čtvrtá medaile ze světového šampionátu, ale pro mě je jednoznačně nejemotivnější,“ usmívala se při rozhovoru pro Aktuálně.cz

Řekla jste, že pro vás má tento bronz cenu zlata?

Každá z mých medailí má svůj příběh, ale ta letošní má pro mě největší hodnotu. Vždyť jsem si pro ni dojela po šesti letech, v nichž se mi podařilo po nemalých zdravotních problémech vrátit se mezi světovou elitu. Byla to dlouhá cesta a jsem moc ráda, že jsem v sobě našla potřebnou energii v lyžování pokračovat. Za tvrdou práci jsem se dočkala sladké odměny.

Co považujete za rozhodující pro váš nádherný výsledek?

Sešlo se všechno, co bylo potřeba. Čili mentální síla, psychická odolnost, dobrá technika jízdy, kvalitní materiál a víra sama v sebe.

Stačila jste tento velký úspěch už oslavit?

Už během šampionátu jsem dostávala spoustu povzbuzujících pozdravů, což byl pro mě hnací motor. Po závodě se ozvala velká únava, ale velice příjemná. Byla jsem šťastná, že se mi to podařilo. Atmosféra, především díky zlaté domácí Američance Shiffrinové, byla při vyhlášení výsledků báječná, stejně jako celý večer. Gratulovaly mně soupeřky i trenéři. Spát jsem šla až asi v jednu hodinu po půlnoci.

Byla stejně příjemná i cesta do Prahy?

To už bylo horší, protože letadlo mělo zpoždění a spoj z Londýna jsme nestihli. Naštěstí jsme se vešli do dalšího letu, přesto do Prahy jsme se včera dostali místo v poledne až večer.

Zůstala vám ještě motivace do letošních závěrečných závodů?

Samozřejmě! Jsem po fyzické i psychické stránce v pořádku. Proto ve zbývajících třech vystoupeních se chci opět prosadit a potvrdit, že bronz z šampionátu nebyl náhodný. V neděli mě čeká slalom v Mariboru, pak další závod ve Švédsku a na závěr sezony finále Světového poháru ve Francii.

Co všechno vám mistrovství světa prozradilo?

Především správnost mého rozhodnutí vrátit se do lyžařského světa. Výrazně mně v nelehkých chvílích pomohl manžel Antonín, můj bývalý kondiční kouč. Zároveň jsem však zjistila ještě určité rezervy, které když využiji, tak bych si mohla dojet pro další body do Světového poháru, což je můj nejbližší cíl.

Kdysi jste netajila, že byste chtěla mít tři děti. Platí to stále?

Platí, ale tento plán se posouvá. Byla by přece škoda končit, když se mi zase začalo dařit. Nechci mít někdy pocit, že jsem svoji sportovní kariéru ukončila zbytečně brzy.

To tedy znamená, že na úspěšné vlně chcete pokračovat i v příštích letech?

Nechybí mně potenciál, a proto v příštím roce bude mým přáním  zaútočit na malý křišťálový globus. Chce to však zabydlet se pravidelně na pódiu.  V každém případě budu pokračovat, hodlám využít současné pohody, energie i uvolnění. Vím, že to bude nesmírně těžká cesta, ale pokusím se ji zvládnout.

Uvažujete i o účasti na Zimních olympijských hrách v roce 2018?

Olympijské dveře mám zatím zavřené, ale ty jsem měla i před letošní sezonou. Nicméně tři roky je ještě hodně dlouhá doba a teprve v dalších letech uvidím, v jaké jsem formě a jak se budu celkově cítit.

A můžete nám prozradit, co si koupíte za finanční odměnu z mistrovství světa?

Jsem milovnice koní a tak jsem se rozhodla koupit si pěkné jezdecké boty.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

V širší nominaci Lotyšů na ZOH jsou čtyři hráči z extraligy

Čtyři hráči z české extraligy jsou v širší, jednatřicetičlenné nominaci hokejistů Lotyšska na únorové olympijské hry v Pekingu. Do výběru kouče Harijse Vitolinše, z kterého vypadne při uzavřením kádru ještě šest hráčů, se dostal obránci Uvis Janis Balinskis z Litvínova, Roberts Mamčics ze Zlína a útočníci Martinš Dzierkals z Plzně a Roberts Bukarts z Vítkovic.

Hokejisté Ruska mají v sedmatřicetičlenné nominaci sedm majitelů zlatých medailí z Pchjongčchangu. Šanci zopakovat triumf mohou mít v týmu kouče Alexeje Žamnova obránci Vjačeslav Vojnov z Dynama Moskva, Jegor Jakovlev z Magnitogorsku a Nikita Něstěrov s útočníky Sergejem Andronovem a Michailem Grigorenkem z CSKA Moskva a dalšími forvardy Nikitou Gusevem z Petrohradu a Vadimem Šipačovem, Vojnovovým klubovým spoluhráčem.

před 6 hodinami

Ukrajinský soud odročil na středu jednání o uvalení vazby na exprezidenta Porošenka, kterému ve vlasti hrozí zatčení kvůli podezření z vlastizrady

Další zprávy