Strachová před slalomem na MS: Mám i na nejlepší

Foto: ČTK
ČTK ČTK
13. 2. 2015 12:02
Na čtvrtý cenný kov ve slalomu z mistrovství světa zkusí zaútočit lyžařka Šárka Strachová

Beaver Creek - Na čtvrtý cenný kov ve slalomu z mistrovství světa zkusí zaútočit lyžařka Šárka Strachová. Majitelka kompletní sady medailí se v této sezoně vrátila do špičky a v sobotním závodu v americkém Beaver Creeku patří mezi favoritky. Tou největší je domácí obhájkyně titulu Mikaela Shiffrinová.

Čerstvá třicátnice Strachová získala první světovou medaili před deseti lety v italské Santa Caterině, kde skončila třetí. Mistryní světa se stala o dva roky později ve švédském Aare a sadu zkompletovala stříbrem ve Val d'Isere 2009.

Po poklesu formy a zdravotních problémech se už v minulé zimě rozjížděla a v této sezoně se vrátila na stupně vítězů. V prosinci dojela druhá v rakouském Kühtai a ve Světovém poháru vystoupila na pódium po více než pěti letech.

"Mám za sebou dobré jízdy i výsledky. Ukázala jsem, že na špičku mám," řekla Strachová. "Cítím se velmi dobře a věřím, že i na sobotu budu mít dost energie, abych zajela, na co mám a měla z jízdy dobrý pocit," uvedla na svém facebookovém profilu.

Na svahu ještě netrénovala

V Americe se Strachová připravuje již druhý týden. Ten první trénovala hodně v brankách. "Tenhle týden jezdím lehce a víceméně odpočívám," řekla. V pátek si poprvé při volném ježdění vyzkouší slalomový svah. "Ještě jsem na něm nestála, takže jsme zvědavá," těšila se na pár volných oblouků na trati.

V tréninku se na svahu potkávala se soupeřkami. Ve čtvrtek například s Rakušankou Nicole Hospovou. "Jezdí se měřené tréninky, ale udělala jsem pokrok a naučila se na ně nedívat. Časy jsou důležité v závodu," řekla bronzová olympijská medailistka z Vancouveru.

Shiffrinová pod tlakem

Největší pozornost ve slalomu je upřena na Shiffrinovou. Devatenáctiletý talent vyhrál předloni ve Schladmingu i na olympiádě v Soči. "Uvidíme, jak se Mikaela srovná s ohromným tlakem. Ona je ale hodně sebevědomá a bude velice nebezpečná," řekla Strachová o americkém zázraku.

"Tlak může být velmi těžkým soupeřem," připustila Shiffrinová v amerických médiích. "Na předešlém šampionátu jsem sice pod tlakem nebyla, ale byla jsem hodně nervózní a zvládla jsem to. Teď se cítím skvěle připravená a jsem zkušenější. Tlak bude obrovský, ale jsem v pozici, v které jsem chtěla být," řekla.

Útočit na Američanku chtějí vedle Strachové třeba skvělé Švédky Frida Hansdotterová a Maria Pietiläová-Holmnerová, Slovinka Tina Mazeová, Rakušanky Kathrin Zettelová, Nicole Hospová, či Slovenka Veronika Velez-Zuzulová.

První kolo slalomu se jede od 18:15 SEČ a druhé začne ve 22:15.

 

Právě se děje

Další zprávy