Šárka Strachová

Šárka Strachová (*1985), rozená Záhrobská, je česká lyžařka specializující se na disciplínu slalom, ve které získala bronzovou olympijskou medaili (2010) a kompletní sbírku cenných kovů z mistrovství světa (dva bronzy, jeden z MS 2015).

Její kariéru zbrzdil bouřlivý rozchod s otcem-trenérem Petrem Záhrobským a také nezhoubný útvar na mozku, který musel být operačně odebrán. Od roku 2009, kdy už nespolupracuje se svým otcem, ani jednou nebyla na stupních vítězů.

V roce 2013 se provdala za svého dlouholetého přítele Antonína Stracha.

Lyžařka Šárka Strachová porodila dceru Emu
Zimní sporty

Ema váží 3,5 kg a měří 52 cm. Dcera i maminka, majitelka kompletní sady medailí z mistrovství světa ve slalomu, jsou v pořádku.
Přednosti Ledecké na lyžích? Jezdí bez respektu. Musí ale myslet i na zdraví, varuje ji Strachová
5:18
Olympijské hry

Bývalá slalomářka Šárka Strachová sleduje bitvy pod pěti kruhy jako pasivní divák a coby nastávající maminka.
Bývalá lyžařka Strachová čeká potomka, je ve čtvrtém měsíci
Ostatní sporty

Dvaatřicetiletá lyžařka, která po minulé sezoně ukončila kariéru, je ve čtvrtém měsíci.
Nástupkyně Strachové si věří. Mám na dobré výsledky, věští před olympijskou sezonou Dubovská

Martina Dubovská je novou českou jedničkou v točivých disciplínách. Podaří se jí napodobit výsledky Šárky Strachové.
Žádná olympiáda. Strachová oznámila konec kariéry. Priority už mám někde jinde, přiznala

Česká lyžařka Šárka Strachová se rozhodla, že v 32 letech ukončí kariéru profesionální slalomářky.
Strachová zakončila sezonu osmým místem při triumfu Vlhové. Plány do budoucna oznámí na konci března

Lyžařka Šárka Strachová zakončila sezonu Světového poháru osmým místem ve finálovém slalomu v Aspenu.
Konec kariéry, nebo olympiáda? Jsem rozhodnutá, řekla Strachová

Ukončit kariéru, nebo za rok bojovat na olympiádě? "Jsem víceméně rozhodnutá, ale nechám si to zatím pro sebe," uvedla Šárka Strachová.
Nejlepší výsledek sezony. Strachovou porazila ve slalomu ve Squaw Valley jen Shiffrinová

Američanka Shiffrinová si tak zajistila již čtvrtý křišťálový glóbus za slalom.
Strachová se s MS rozloučila pátým místem, suverénně vyhrála Shiffrinová

Lyžařka Šárka Strachová dojela na svém posledním mistrovství světa ve Svatém Mořici ve slalomu na pátém místě.
Slalomářka Strachová je po viróze ve formě, čeká ji poslední MS

Šárka Strachová je před sobotním slalomem na MS sjezdařů v dobré formě.
Strachová bude na MS bojovat o medaili. Ledecká může překvapit, tvrdí šéf lyžařů Krýzl

Sedm českých žen a šest mužů bude startovat na mistrovství světa v alpském lyžování, které se ve dnech 6. - 22. února koná ve Svatém Mořici. "Pro…
Paralelní slalom ve Stockholmu vyhráli Shiffrinová a Strasser, Strachová padla v prvním kole

Americká lyžařská superhvězda si triumfem pojistila vedení v celkovém pořadí Světového poháru.
Strachová ve Flachau desátá. V top ten slalomu dojela po jednadvacáté za sebou

Zvítězila Švédka Frida Hansdotterová před Norkou Lösethovou.
Slalomářka Strachová byla šestá v Mariboru, vyhrála Shiffrinová

Šárka Strachové i pošesté v letošní sezoně pronikla do elitní desítky, ve slalomu v Mariboru skončila šestá.
Strachová se po roce dočkala pódiového umístění, zlato a stříbro ze slalomu v Záhřebu berou Slovenky

Šárka Strachová skončila ve slalomu v Záhřebu na třetím místě za vízěznou Slovenkou Veronikou Velez-Zuzulovou a druhou rovněž Slovenkou Petrou Vlhovou