Pády, zlomeniny, tajemný virus. To byla kariéra smolaře Banka

Ondřej Bank a jeho utrpení. Projděte si všechny pády, zlomeniny a komplikace elitního českého sjezdaře.
"Nikdy v životě jsem se tak nebál," řekl po hrůzném karambolu Bankův trenér a bratr v jedné osobě Tomáš Bank.
A to už zažil různé věci, při kterých mu musela tuhnout krev v žilách.
Český závodník si z pádu po cílovém skoku odnesl otřes mozku, sešitou tržnou ránu pod levým okem, odřeniny v obličeji, výron v kotníku a nalomenou zánártní kůstku.
Ještě na posledním mezičasu jel na pódiové umístění, ale před závěrečným skokem se mu zařízla pravá lyže do sněhu a ujela mu od těla. Už na hraně jel bez lyže a po dlouhém letu dopadl přímo na bok a hlavu. Do cíle pak Bank jen bezvládně doklouzal, a probudil hrůzu v očích všech přihlížejících.
Foto: Ondřej Bank via Facebook
Sport Sport
22. 2. 2016 18:55
Připomeňte si kariéru sjezdaře Ondřeje Banka, který dnes oficiálně ukončil svoji závodnickou kariéru.

Více o Ondřeji Bankovi čtěte ZDE

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Vesmírný teleskop Jamese Webba dnes dosáhl své konečné pozice zhruba 1,5 milionů kilometrů od Země

Na twitteru to napsal americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Dosud největší a nejvýkonnější zařízení svého druhu do kosmu vynesla raketa na konci loňského prosince, fungovat začne asi za čtyři měsíce.

Teleskop se na svou pozici dostal pomocí trysek při operaci, která trvala zhruba pět minut. Inženýři ze zemského střediska v americkém Baltimoru je aktivovali ve 20:00 SEČ, napsala agentura AFP.

Sedmitunové zařízení bude pozorovat vesmír z takzvaného druhého Lagrangeova bodu (L2), kde se vyvažují gravitační síly Země a Slunce. Díky tomu může teleskop udržovat stabilní pozici a zároveň je dostatečně daleko od Slunce na to, aby dokázal zachytit velice slabé infračervené záření, které dorazí na jeho zrcadla z prvních hvězd a galaxií, jež vznikaly před 13,5 miliardami let.

První pozorování se od zařízení, které je nyní od Země zhruba čtyřikrát dál než Měsíc, očekávají letos v červnu. Předcházet jim bude nastavení zrcadel a ochlazení detektorů infračerveného záření.

Další zprávy