Pády, zlomeniny, tajemný virus. To byla kariéra smolaře Banka

Ondřej Bank a jeho utrpení. Projděte si všechny pády, zlomeniny a komplikace elitního českého sjezdaře.
"Nikdy v životě jsem se tak nebál," řekl po hrůzném karambolu Bankův trenér a bratr v jedné osobě Tomáš Bank.
A to už zažil různé věci, při kterých mu musela tuhnout krev v žilách.
Český závodník si z pádu po cílovém skoku odnesl otřes mozku, sešitou tržnou ránu pod levým okem, odřeniny v obličeji, výron v kotníku a nalomenou zánártní kůstku.
Ještě na posledním mezičasu jel na pódiové umístění, ale před závěrečným skokem se mu zařízla pravá lyže do sněhu a ujela mu od těla. Už na hraně jel bez lyže a po dlouhém letu dopadl přímo na bok a hlavu. Do cíle pak Bank jen bezvládně doklouzal, a probudil hrůzu v očích všech přihlížejících.
Foto: Ondřej Bank via Facebook
Sport Sport
22. 2. 2016 18:55
Připomeňte si kariéru sjezdaře Ondřeje Banka, který dnes oficiálně ukončil svoji závodnickou kariéru.

Více o Ondřeji Bankovi čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Česká firma Lanex dodá Rusku lana na upevnění tankerů za miliony

Výrobce lan a produktů z technického textilu Lanex z Bolatic na Opavsku získal v Rusku unikátní zakázku na dodávku vysokopevnostních lan, která budou sloužit v přístavech k upevnění velkých tankerů. Dodá sedm tun lan za více než pět milionů korun, řekla Ivana Gračková, mluvčí skupiny BR Group, do níž Lanex patří.

Vysokopevnostní lodní lano o průměru 48 milimetrů dodá firma společnosti Morservis z Novorossijsku. "Celá dodávka je ve finančním objemu přesahujícím pět milionů korun a expedovat se bude nejpozději do 20. června. Lana jsou tak pevná, že na ně můžete zavěsit třeba kamion. Nahrazovat budou i lana ocelová," řekla Gračková. Zakázka je podle ní výjimečná celkovým objemem i velkým průměrem lana.

Zdroj: ČTK
Další zprávy