Skokané v Lahti znovu sedmí, vyhráli Němci

9. 3. 2013 22:14
Richard Freitag pomohl v Lahti Němcům k vítězství v závodu družstev
Richard Freitag pomohl v Lahti Němcům k vítězství v závodu družstev | Foto: Reuters

Lahti - České družstvo skokanů na lyžích ve složení Lukáš Hlava, Roman Koudelka, Jakub Janda a Jan Matura obsadilo v závodě Světového poháru v Lahti sedmé místo. Suverénně vyhráli Němci před Nory a Poláky.

České kvarteto zopakovalo umístění z posledního závodu SP v letech v Oberstdorfu i z nedávného světového šampionátu ve Val di Fiemme. Nejlepším výsledkem v sezoně tak zůstává páté místo z lednového mítinku v Zakopaném. Hlava, Koudelka a Matura se představí i v nedělním závodu jednotlivců, Janda kvalifikací neprošel.

Němci Severin Freund, Richard Freitag, Andreas Wank a Michael Neumayer potvrdili formu a suverénně navázali na stříbrnou medaili z MS. Naopak v dresu na šampionátu zlatých Rakušanů se v obou kolech nedařilo Gregoru Schlierenzauerovi, což tým srazilo na čtvrté místo.