Rakouští skokani vládnou světu, Češi skončili sedmí

Sport ČTK Sport, ČTK
2. 3. 2013 18:35
Tým ve složení Roman Koudelka, Lukáš Hlava, Jakub Janda a Jan Matura na nejlepší reprezentační celky nestačil.
Gregor Schlierenzauer, rakouský skokan.
Gregor Schlierenzauer, rakouský skokan. | Foto: Reuters

Val di Fiemme - Český tým skokanů na lyžích si z MS ve Val di Fiemme odveze sedmé místo. Tým ve složení Roman Koudelka, Lukáš Hlava, Jakub Janda a Jan Matura na nejlepší reprezentační celky nestačil. Mistry světa jsou Rakušané, kteří světový šampionát ovládli již popáté v řadě!

Stříbro nejprve získali Norové, jenže po přepočítání výsledků o medaili přišli. Na druhé místo se po kontrole bodů z prvního kola posunulo Německo, bronz získalo Polsko a Norsko kleslo na čtvrtou příčku. Favorizovaní Slovinci překvapivě nedosáhli na žádnou z medailí.

Nejlepší výkon z Čechů předvedl pátý muž z velkého můstku Matura, který v prvním kole skočil 124,5 a v druhém 128,5 metru. Češi zaostávali v boji o šesté místo za Slovinci v polovině závodu o 2,1 bodu, ale nakonec na ně ztratili přes dvacet bodů.

Vyrovnanou soutěž vedlo po prvním kole Norsko těsně před obhájci titulu z Rakouska. Třetí bylo s minimálním odstupem Německo.

Fettnerovi vypnula lyže, ale spadl až za čarou

Rakušanům v druhém kole zatrnulo při pokusu Manuela Fettnera. Tomu po dopadu na 128 metrů vypnula lyže, ale udržel rovnováhu, spadl až za čarou a Rakousko vedlo. Z titulu se nakonec mohl Fettner radovat společně s Wolfgangem Loitzlem, Thomasem Morgensternem a Gregorem Schlierenzauerem.

Vyrovnanou bitvu o zbylé medaile pro sebe rozhodlo Norsko, které o 2,2 bodu porazilo třetí Němce. Poláci skončil čtvrtí jen o osm desetin bodu za Německem.

Rakousko na velkém můstku na mistrovství světa naposledy nevyhrálo před deseti lety právě ve Val di Fiemme, kde skončilo až páté. Od té doby dominuje.


Mistrovství světa v klasickém lyžování ve Val di Fiemme:

Skok:

Muži - družstva:

1. Rakousko (Loitzl, Fettner, Morgenstern, Schlierenzauer) 1135,9, 2. Německo (Wank, Freund, Neumayer, Freitag) 1121,8, 3. Polsko (Kot, Žyla, Kubacki, Stoch) 1121,0, 4. Norsko 1117,3, 5. Japonsko 1099,1, 6. Slovinsko 1046,4, 7. ČR (Koudelka, Hlava, Janda, Matura) 1022,1, 8. Itálie 965,9.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Basketbalistky USK čeká ve čtvrtfinále Evropské ligy Schio

Basketbalistky USK Praha se ve čtvrtfinále Evropské ligy utkají se Schiem. Italskému celku ke konečné třetí příčce ve skupině B pomohlo kontumační vítězství nad Šoproní, která k poslednímu zápasu základní části odmítla nastoupit kvůli obavám z nákazy koronavirem.

USK do vyřazovací fáze prošel z druhého místa s bilancí dvanácti výher a dvou porážek, které mu připravil vítěz skupiny a obhájce titulu Jekatěrinburg. Pražanky ve středu v posledním kole vyhrály 89:65 v belgickém Braine, ale na soupeře pro čtvrtfinále si musely počkat až do rozhodnutí evropské sekce FIBA.

Další zprávy