2. 3. 2013 18:35
Tým ve složení Roman Koudelka, Lukáš Hlava, Jakub Janda a Jan Matura na nejlepší reprezentační celky nestačil.
Gregor Schlierenzauer, rakouský skokan.
Gregor Schlierenzauer, rakouský skokan. | Foto: Reuters

Val di Fiemme - Český tým skokanů na lyžích si z MS ve Val di Fiemme odveze sedmé místo. Tým ve složení Roman Koudelka, Lukáš Hlava, Jakub Janda a Jan Matura na nejlepší reprezentační celky nestačil. Mistry světa jsou Rakušané, kteří světový šampionát ovládli již popáté v řadě!

Stříbro nejprve získali Norové, jenže po přepočítání výsledků o medaili přišli. Na druhé místo se po kontrole bodů z prvního kola posunulo Německo, bronz získalo Polsko a Norsko kleslo na čtvrtou příčku. Favorizovaní Slovinci překvapivě nedosáhli na žádnou z medailí.

Nejlepší výkon z Čechů předvedl pátý muž z velkého můstku Matura, který v prvním kole skočil 124,5 a v druhém 128,5 metru. Češi zaostávali v boji o šesté místo za Slovinci v polovině závodu o 2,1 bodu, ale nakonec na ně ztratili přes dvacet bodů.

Vyrovnanou soutěž vedlo po prvním kole Norsko těsně před obhájci titulu z Rakouska. Třetí bylo s minimálním odstupem Německo.

Fettnerovi vypnula lyže, ale spadl až za čarou

Rakušanům v druhém kole zatrnulo při pokusu Manuela Fettnera. Tomu po dopadu na 128 metrů vypnula lyže, ale udržel rovnováhu, spadl až za čarou a Rakousko vedlo. Z titulu se nakonec mohl Fettner radovat společně s Wolfgangem Loitzlem, Thomasem Morgensternem a Gregorem Schlierenzauerem.

Vyrovnanou bitvu o zbylé medaile pro sebe rozhodlo Norsko, které o 2,2 bodu porazilo třetí Němce. Poláci skončil čtvrtí jen o osm desetin bodu za Německem.

Rakousko na velkém můstku na mistrovství světa naposledy nevyhrálo před deseti lety právě ve Val di Fiemme, kde skončilo až páté. Od té doby dominuje.