Šílený padák a jízda mezi skalami. Tak se Ledecká chystá na svou parádní disciplínu

Ester Ledecká při tréninku na sjezd v rámci MS v Cortině d'Ampezzo
Krátce po startu najedou mezi ikonické skály a čeká je pasáž strmá až 62 procent. Dosahují v ní rychlosti až 135 km/h.
Do cíle se dostanou po více než minutě a půl.
Po čtvrtém místě ve čtvrtečním super-G, kde ji od medaile dělilo pouhých šest setin vteřiny, zaútočí česká lyžařka na světovém šampionátu v Cortině d'Ampezzo na cenný kov ve své parádní disciplíně - sjezdu.
Ten je na programu zítra, dnes si lyžařky vyzkoušely trať při dvou trénincích. První se jel na zkrácené trati, končil dříve a Ledecká v něm byla jedenáctá.
Foto: Reuters
Rudolf Černík Rudolf Černík
12. 2. 2021 16:36
Podívejte se na fotografie z tréninků na sjezd na MS ve sjezdovém lyžování v Cortině d'Ampezzo, v němž bude zítra česká hvězda Ester Ledecká patřit k největším favoritkám na medaile.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

Majetkovému úřadu se ani napotřetí nepodařilo prodat Palác Broadway v Praze

Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se ani na třetí pokus nepodařilo v elektronické dražbě prodat pražský Palác Broadway. V aukci s vyvolávací cenou 1,05 miliardy korun nikdo nepřihodil ani minimální příhoz 200 tisíc korun. Ve středu to sdělila mluvčí úřadu Michaela Tesařová. Úřad se funkcionalistickou budovu, kde sídlí Divadlo Broadway, již neúspěšně pokusil prodat letos v březnu a loni v září.

Funkcionalistická stavba architektů Bohumíra Kozáka a Antonína Černého se nachází mezi ulicemi Na Příkopě a Celetná a pochází ze 30. let 20. století. Stejně jako v předchozích dvou aukcích složil požadovanou kauci 20 milionů korun jeden zájemce, následně se ale dražby, která skončila dnes v poledne, nezúčastnil.

Majetkový úřad nyní nabídne prodej paláce za vyvolávací cenu stávajícímu nájemci, kterým je Divadlo Broadway a jeho majitel Oldřich Lichtenberg. Přednostní právo vyplývá ze smlouvy, kterou úřad převzal v roce 2016 od tehdejší SŽDC, dnes Správy železnic. 

Lichtenberg po březnové aukci řekl, že palác koupit chtít nebude kvůli zmíněné smlouvě, kterou je palác zatížen a kvůli níž by ještě několik desítek let majiteli nevydělával. To je podle něj také důvod, proč se palác v dražbě opakovaně nedaří prodat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy