Ledecká ve druhém sjezdu v Bansku nebodovala, vyhrála Curtoniová

ČTK ČTK
25. 1. 2020 12:22
Ester Ledecká vyšla poprvé v sezoně ve sjezdu Světového poháru bodově naprázdno.
Dec 7, 2019; Lake Louise, Alberta, CAN; Ester Ledecká of Czech Republic during the women's downhill race in the Lake Louise FIS Women's Alpine Skiing World Cup at Lake Lo
Dec 7, 2019; Lake Louise, Alberta, CAN; Ester Ledecká of Czech Republic during the women's downhill race in the Lake Louise FIS Women's Alpine Skiing World Cup at Lake Lo | Foto: Reuters

Vítězka úvodního sjezdu zimy dnes podle trenéra Tomáše Banka od druhé půlky na technické trati fyzicky strádala a v bulharském Bansku obsadila 32. místo. Přesto udržela třetí místo v pořadí disciplíny. Závod skončil úspěchem Italek, které obsadily stupně vítězů. Poprvé v kariéře zvítězila Elena Curtoniová.

Curtoniová o desetinu sekundy porazila Martu Bassinovou, o další čtyři setiny zpět byla elitní závodnice v obřím slalomu Federica Brignoneová. Vítězka pátečního sjezdu Američanka Mikaela Shiffrinová si upevnila pozici v čele celkového pořadí SP čtvrtým místem.

Stejně jako v prvním sjezdu jela Ledecká s trojkou, ale startovalo se o půl hodiny později, aby měly i závodnice s nižšími čísly lepší viditelnost.

Ledecké ale posun nepomohl. Navíc před ní spadla Švýcarka Joana Hählenová a česká lyžařka musela ve startovní bráně chvíli čekat. Na ledovaté trati dost bojovala a nedařilo se jí držet ideální stopu. V cíli měla o devět setin pomalejší čas než v pátek, kdy dojela dvacátá.

"Výkon nebyl podle našich představ. Udělala bohužel dvě velké chyby a ta těsně před cílem ji stála sekundu," řekl Bank v České televizi. Dodal, že Ledecká měla asi před týdnem zdravotní problémy, které neupřesnil. "Asi se to teď začalo projevovat. Říkala mi, že od půlky vůbec nemohla," podotkl trenér.

Na vině může být náročný program. Ledecká jela v lednu na lyžích v Zauchensee, minulý týden se přesunula na snowboard a nyní znovu na lyže. "Ester se cítí slabá, tím pádem stojí na startu a moc si nevěří. Snažila se, ale bohužel to nedotáhla do konce," dodal Bank.

V neděli je v Bansku na programu superobří slalom.

SP ve sjezdovém lyžování v Bansku (Bulharsko):

Ženy - sjezd:

1. Curtoniová 1:29,31, 2. Bassinová -0,10, 3. Brignoneová (všechny It.) -0,14, 4. Shiffrinová -0,35, 5. Johnsonová (obě USA) -0,47, 6. Weidleová (Něm.) -0,62, 7. Reisingerová -0,65, 8. Ortliebová (obě Rak.) -0,82, 9. C. Suterová -1,02, 10. Gutová-Behramiová (obě Švýc.) -1,21, …32. Ledecká (ČR) -3,12.

Průběžné pořadí sjezdu (po 5 z 9 závodů): 1. C. Suterová 272, 2. Shiffrinová 256, 3. Ledecká 193, 4. Curtoniová 185, 5. Schmidhoferová (Rak.) 161, 6. Brignoneová 154.

Průběžné pořadí SP (po 20 z 39 závodů): 1. Shiffrinová 1125, 2. Brignoneová 855, 3. Vlhová (SR) 790, 4. Bassinová 540, 5. Holdenerová 493, 6. Gisinová (obě Švýc.) 407, … 16. Ledecká 234, 73. Dubovská 35, 86. Capová (obě ČR) 21.1

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy