Sjezd v Beaver Creeku vyhrál Svindal, Bank bodoval jako 30.

Aktualizováno 6. 12. 2013 23:15
Potřetí v kariéře bodoval ve sjezdu český reprezentant Ondřej Bank, který se s vysokým startovním číslem 64 vtěsnal na poslední ohodnocenou třicátou pozici.
Ondřej Bank po téměř třech letech bodoval ve Světovém poháru. Ve sjezdu v Beaver Creaku skončil třicátý. | Foto: ČTK

Beaver Creek/Lake Louise - Sjezd Světového poháru v americkém Beaver Creeku vyhrál norský lyžař Aksel Lund Svindal a zvýšil náskok v čele průběžného pořadí seriálu.

Druhý skončil se ztrátou sedmnácti setin Rakušan Hannes Reichelt, třetí místo obsadil italský závodník Peter Fill, který zaostal o další tři setiny.

Potřetí v kariéře bodoval ve sjezdu český reprezentant Ondřej Bank, který se s vysokým startovním číslem 64 vtěsnal na poslední ohodnocenou třicátou pozici se ztrátou 2,24 sekundy na vítěze.

Bank bodoval po třech letech

Naposledy byl Bank ve třicítce dvakrát v březnu roku 2011 v norském Kvitfjellu, kde skončil sedmnáctý a čtyřiadvacátý.

Třicetiletý dvojnásobný celkový vítěz SP z let 2007 a 2009 Svindal, který obhajuje zisk malého Křišťálového glóbu za sjezd a super-G, zaznamenal v chladných podmínkách kolem minus 20 stupňů Celsia třiadvacáté vítězství v kariéře. Navázal jím na nedělní triumf ze superobřího slalomu v Lake Louise.

Sjezd vyhrál Svindal naposledy loni v listopadu v Lake Louise, v Beaver Creeku byl před rokem druhý. Druhý je ve Světovém poháru Rakušan Marcel Hirscher, specialista slalomář, na třetí místo se posunul Reichelt.

Höflová vyhrála sjezd v Lake Louise

Německá lyžařka Maria Höflová-Rieschová vyhrála v třicetistupňovém mrazu úvodní ze dvou sjezdů Světového poháru v Lake Louise a připsala si první vítězství po více než roce. Její velká soupeřka z minulých let Lindsey Vonnová při návratu do seriálu po zranění nebodovala.

Závod se jel ve slunečném a mrazivém počasí, kvůli němuž byl o hodinu posunut start. S nástrahami tříkilometrové trati se nejlépe vyrovnala vítězka SP z roku 2011 Höflová-Rieschová, jež získala první výhru v olympijské sezoně a celkově 25. v kariéře.

Pro první vítězství od slalomu v Levi z listopadu 2012 si devětadvacetiletá Němka dojela s náskokem 70 setin sekundy před Marianne Kaufmannovou-Abderhaldenovou ze Švýcarska. Třetí byla s odstupem 1,20 sekundy Italka Elena Fanchiniová.

Křížová ani Strachová nebodovaly

Po desetiměsíční pauze od těžkého zranění na mistrovství světa se do kolotoče SP vrátila Američanka Vonnová. Po opatrnější jízdě ztratila na vítězku přes tři sekundy a obsadila 40. místo.

Nebodovaly ani české reprezentantky. Specialistka na rychlostní disciplíny Klára Křížová zajela 47. čas, slalomářka Šárka Strachová byla třiapadesátá.

Druhý sjezd se jede v Lake Louise v sobotu.

Muži - sjezd:

1. Svindal (Nor.) 1:44,50, 2. Reichelt (Rak.) -0,17, 3. Fill (It.) -0,20, 4. Osborne-Paradis (Kan.) -0,24, 5. Küng (Švýc.) -0,52, 6. Feuz (Švýc.) -0,66, 7. Hudec (Kan.) -0,67, 8. Heel (It.) -0,85, 9. Paris (It.) -0,87, 10. Franz (Rak.) -0,88, ...30. Bank -2,24.

Pořadí sjezdu SP (po 2 ze 7 závodů): 1. Svindal 150 b., 2. Paris (It.) 129, 3. Reichelt a Kröll (Rak.) oba 86, 5. Fill 82, 6. Theaux (Fr.) 72, ...36. Bank 1.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 35 závodů): 1. Svindal 300, 2. Hirscher (Rak.) 160, 3. Reichelt 142, 4. Paris 135, 5. Ligety (USA) 124, 6. Fill 114, ...86. Bank 1.

Ženy - sjezd:

1. Höflová-Rieschová (Něm.) 1:56,03, 2. Kaufmannová-Abderhaldenová (Švýc.) -0,70, 3. E. Fanchiniová (It.) -1,20, 4. Fenningerová (Rak.) -1,27, 5. Jnglinová-Kamerová (Švýc.) -1,51, 6. Mazeová (Slovin.) -1,54, 7. Moserová (Rak.) a Yurkiwová (Kan.) -1,63, 9. Ruizová (EŠp.) -1,73, 10. Gutová (Švýc.) -1,76, ...47. Křížová -3,53, 53. Strachová -4,54.

Průběžné pořadí sjezdu SP (po 2 z 9 závodů): 1. Höflová-Rieschová 136 b., 2. Gutová 126, 3. Fanchiniová 120, 4. Kaufmannová-Abderhaldenová 109, 5. Fenningerová 95, 6. Weiratherová (Licht.) 80.

Průběžné pořadí SP (po 6 ze 34 závodů): 1. Gutová 326, 2. Höflová-Rieschová 293, 3. Fenningerová 225, 4. Shiffrinová (USA) 220, 5. Weiratherová 185, 6. Mazeová 170, ...80. Dubovská 3.