Pražskou šipkařskou exhibici vyhrál Van Gerwen, Češi vypadli ve čtvrtfinále

ČTK ČTK
1. 12. 2018 10:48
Šipkařskou exhibici v Praze vyhrál dvojnásobný mistr světa Michael van Gerwen přezdívaný Mocný Mike.
Šipky, Michael Van Grewen v Praze 2018
Šipky, Michael Van Grewen v Praze 2018 | Foto: ČTK

Devětadvacetiletý Nizozemec porazil v zaplněné hale Královka ve finále krajana Vincenta van der Voorta 8:7 a před prosincovým mistrovstvím světa v Londýně potvrdil pozici světové jedničky.

Na turnaji Prague Darts Masters se v pátek večer utkaly čtyři světové osobnosti s kvartetem domácích hráčů. Karel Sedláček, Roman Benecký ani medailisté z mistrovství Evropy Pavel Jirkal a Michal Ondo ale ve čtvrtfinále neuspěli. Jirkala vyřadil největší favorit Van Gerwen, který si posléze poradil i s Angličanem Waynem Mardlem.

V hale Královka fandilo více než dva a půl tisíce diváků. "Atmosféra byla úplně fantastická. Nezapomenutelný zážitek," citoval web isport.cz Sedláčka, který bude na MS v Londýně startovat rovněž. "Šipky v Praze mají budoucnost," prohlásil vítězný Van Gerwen.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Wizz Air spustí od července novou linku z Prahy do albánské Tirany

Létat bude na trase dvakrát týdně.  Po ohlášení linky Českých aerolinií (ČSA) do Londýna jde o druhou zcela novou linku po koronavirové krizi na pražském letišti. Vedle toho dopravci obnovují provoz zavedených linek.

Letadla Wizz Air mezi Prahou a Tiranou budou létat vždy v pondělí a v pátek. Wizz Air bude na lince používat letadlo Airbus A320 Family v konfiguraci až pro 189 cestujících. Na trase v minulých letech létaly také Smartwings.

Provoz na pražském letišti tak bude dál ožívat po koronavirové krizi, která téměř utlumila letecký provoz. V dubnu dubnu letiště zaznamenalo bezprecedentní pokles provozu o 99,6 procenta, když odbavilo 5031 cestujících. Na konci měsíce fungovaly pouze dvě pravidelné linky, a to do Minsku a Sofie.

Další zprávy