Šipkař Gawlas ve finále MS juniorů prohrál, podruhé v roce má titul vicemistra

Sport Sport
21. 12. 2019 14:04
České šipky mají vicemistra světa do 18 let. Adam Gawlas podlehl ve finále světového šampionátu juniorů Keaneovi Barrymu 3:5. Český mladík završil tímto výsledkem svou vůbec první sezonu v kariéře, už v listopadu byl druhý na MS do 23 let.
Finalisté MS šipkařů do 18 let Adam Gawlas (vlevo) a Keane Barry.
Finalisté MS šipkařů do 18 let Adam Gawlas (vlevo) a Keane Barry. | Foto: dartsplanet.tv

17letý Gawlas se do finále šampionátu JDC (Junior Darts Corporation) kvalifikoval v září na Gibraltaru. Zvládl cestu vyřazovacím pavoukem a v sobotním finálovém zápase se postavil stejně starému Barrymu.

Oba jsou vycházejícími hvězdami šipkového sportu. Gawlas na konci listopadu házel také finále MS do 23 let, ve kterém nestačil na o sedm let staršího soupeře Lukea Humphriese z Velké Británie.

Barry se zase představil na probíhajícím MS dospělých profesionálů, tedy na nejblyštivější šipkové scéně světa pod vlajkou organizace PDC (Professional Darts Corporation) a v předkole prohrál s Nizozemcem Vincentem van der Voortem.

V sobotním finále teenagerů byl úspěšnější Ir a zvítězil poměrem 5:3.

Utkání se hrálo v londýnské hale Alexandra Palace, kde od minulého týdne probíhá zmiňované MS dospělých. Gawlas završil touto porážkou rok, na jehož začátku se šipkám vůbec nevěnoval. V lednu by měl na turnaji v Německu zabojovat o kartu PDC a vstupenku mezi absolutní světovou elitu.

Unikátní příběh šipkaře ze slezské vesnice Návsí čtěte v rozhovoru:

 

Právě se děje

Další zprávy