Velký den pro ženský sport. Šipkařka na šampionátu jako první senzačně porazila muže

Sport ČTK Sport, ČTK
18. 12. 2019 11:22
Jeden z největších momentů v historii ženského sportu. Tak popsal nejčtenější britský deník The Sun počin Fallon Sherrockové, která jako první žena zdolala na šipkařském mistrovství světa soupeře mužského pohlaví.
Fallon Sherrocková
Fallon Sherrocková | Foto: Reuters

Pětadvacetiletá matka syna Roryho zdolala v úterý večer krajana Teda Evettse 3:2. "Díky vám všem. Můj Bože. Jsem šťastná, že jsem udělala něco pro ženské šipky. Ukázala jsem, že můžeme hrát s muži a můžeme je porážet," jásala Sherrocková, jejíž úspěch bouřlivě slavila zaplněná hala Alexandra Palace.

"Přepsala jsem historii. Nemůžu tomu uvěřit, vyšlo to na té největší scéně. Paráda, užila jsem si každou minutu a jsem nadšená, že můžu pokračovat v turnaji," řekla hrdinka okamžiku. Ve druhém kole ji čeká jedenáctý nasazený Rakušan Mensur Suljovic.

Na letošní šampionát se kvalifikovaly dvě ženy. Japonka Mikuru Suzukiová vypadla v prvním kole po prohře s Angličanem Jamesem Richardsonem 2:3. V minulosti změřily na MS s muži síly tři šipkařky, ale Britka Lisa Ashtonová, Ruska Anastasia Dobromyslovová i Kanaďanka Gayl Kingová neuspěly.

 

Právě se děje

před 44 minutami

V noci na dnešek zemřel právník a někdejší politik Zdeněk Jičínský, bylo mu 91 let. Na přelomu 50. a 60. let byl mj. v komisi pro přípravu ústavy

Zdroj: ČTK
Další zprávy