Velký den pro ženský sport. Šipkařka na šampionátu jako první senzačně porazila muže

Sport ČTK Sport, ČTK
18. 12. 2019 11:22
Jeden z největších momentů v historii ženského sportu. Tak popsal nejčtenější britský deník The Sun počin Fallon Sherrockové, která jako první žena zdolala na šipkařském mistrovství světa soupeře mužského pohlaví.
Fallon Sherrocková
Fallon Sherrocková | Foto: Reuters

Pětadvacetiletá matka syna Roryho zdolala v úterý večer krajana Teda Evettse 3:2. "Díky vám všem. Můj Bože. Jsem šťastná, že jsem udělala něco pro ženské šipky. Ukázala jsem, že můžeme hrát s muži a můžeme je porážet," jásala Sherrocková, jejíž úspěch bouřlivě slavila zaplněná hala Alexandra Palace.

"Přepsala jsem historii. Nemůžu tomu uvěřit, vyšlo to na té největší scéně. Paráda, užila jsem si každou minutu a jsem nadšená, že můžu pokračovat v turnaji," řekla hrdinka okamžiku. Ve druhém kole ji čeká jedenáctý nasazený Rakušan Mensur Suljovic.

Na letošní šampionát se kvalifikovaly dvě ženy. Japonka Mikuru Suzukiová vypadla v prvním kole po prohře s Angličanem Jamesem Richardsonem 2:3. V minulosti změřily na MS s muži síly tři šipkařky, ale Britka Lisa Ashtonová, Ruska Anastasia Dobromyslovová i Kanaďanka Gayl Kingová neuspěly.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 50 minutami

Provoz na dálnici D1 přerušila na 169. kilometru nehoda kamionu, tvoří se dlouhé kolony

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 u Domašova na Brněnsku je kvůli nehodě kamionu z pondělního večera stále přerušený. Kamiony ve směru na Brno stojí od 161. kilometru. Průjezdný není ani směr na Prahu, kde byla po ránu kolona zhruba 12 kilometrů dlouhá. Policisté provoz odklání mezi exity 168 a 178. Na objízdných trasách, které vedou po silnici II/602, se nyní v ranní špičce tvoří kolony a řidiči se musí připravit na zdržení, řekl policejní mluvčí Pavel Šváb. Policie rovněž kolem 8:00 na svém twitteru uvedla, že se uklízí vysypaný náklad a následně bude nutné opravit poničené dopravní značení a betonová dělící svodidla.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie dnes ráno na twitteru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy