reklama
 
 

Sdruženáři na úvod her zklamali

11. 2. 2006 17:35
Pragelato - Českým sdruženářům se úvodní vystoupení na olympijských hrách nevydařilo. V dnešním klasickém závodě se dvěma koly skoku a patnáctikilometrovým během se do pomyslné bodované třicítky vešel jen Pavel Churavý , ale po jednadvacáté příčce měl ke spokojenosti daleko.

Ladislav Rygl a Tomáš Slavík skončili až ve čtvrté desítce, Patrik Chlum dojel předposlední. "S tím se nedá nic dělat. Týden jsme potrénovali a myslel jsem si, že to bude dobré. Nestalo se," řekl novinářům nejlepší Čech Churavý.

 "Obecně jsou to výkony nic moc," řekl ČTK trenér Libor Foltman. "S tím se nedá nic dělat. Týden jsme potrénovali a myslel jsem si, že to bude dobré. Nestalo se," řekl novinářům nejlepší Čech Churavý. Zklamaný Rygl se po závodě raději obloukem vyhnul čekajícím novinářům. 

Churavý po závodě litoval především pokaženého skoku, který ho nezradil poprvé. "Většinou se mi to povedlo na velkých akcích. V poslední době jsem skákal celkem solidně, ale tady mi to bohužel nevyšlo," litoval člen Dukly Liberec.

Na náročné trati v Pragelatu zajel sedmnáctý čas, když většinu běžecké části závodu absolvoval ve skupince s několika soupeři. "Nemělo cenu jet sám, protože tady dost fouká vítr a ztrácel bych po rovinách. Sílu jsme měl, ale opravdu mě mrzí, že jsem nebyl někde vepředu a nejel s někým silnějším," uvedl český reprezentant, který si před závodem věřil, že by mohl navázat na patnácté místo ze Salt Lake City.

Ve středeční soutěži družstev i následujícím sprintu, který je na programu v úterý 21. února, se bude na rozdíl od dnešního závodu skákat na velkém můstku. "Věřil jsem si tady více na malý můstek než na velký, protože na tom se mi tolik nedaří. Snad to na velkém alespoň zopakuji," řekl Churavý.

autor: ČTK | 11. 2. 2006 17:35

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama