Satoranský zazářil na palubovce Orlanda. Nastřílel 19 bodů a vylepšil si kariérní maximum

Aktualizováno 4. 2. 2018 10:55
Tomáš Satoranský z Washingtonu odehrál v NBA na palubovce Orlanda bodově nejplodnější zápas své zámořské kariéry. Za 25 minut nasbíral 19 bodů a šest asistencí, čímž přispěl k vítězství Wizards v poměru 115:98.
Tomáš Satoranský překonal 19 body své kariérní maximum v NBA.
Tomáš Satoranský překonal 19 body své kariérní maximum v NBA. | Foto: Reuters

New York - Basketbalista Tomáš Satoranský si o dva body vylepšil osobní střelecký rekord v NBA, když 19 body pomohl Washingtonu k vítězství 115:98 na hřišti Orlanda. Pro Wizards to byla už čtvrtá výhra v řadě bez zraněné hvězdy Johna Walla. Český reprezentant nasbíral za 25 minut také tři doskoky, šest asistencí a dva zisky. Minul pouze dvě střely.

Satoranský odehrál jeden ze svých nejlepších zápasů v zámořské soutěži. Povedl se mu už vstup do utkání, když během úvodních osmi minut dal devět bodů a zaznamenal asistence. Hřiště opouštěl za pětibodového vedení, jenže při jeho absenci Washington náskok ztratil.

Do hry se Satoranský vrátil na závěrečné čtyři minuty úvodního poločasu, v jeho závěru nahrál na trojku a v posledních vteřinách po vlastním zisku zasmečoval.

Sebevědomí si přenesl i do třetí čtvrtiny, kdy proměnil dvě trojky, nájezd a především velmi dobře dirigoval hru a připravoval pro spoluhráče pozice. Wizards utekli na 20 bodů a výhru už nepustili.

"Poslední dobou hraju sebevědomě a dnes to byl přesně ten zápas, kdy od začátku všechno vychází. Po dobrém začátku jsem se cítil skvěle," řekl Satoranský po utkání. "Když nastupujete v základu proti nejlepším hráčům soupeře, chce to úplně jinou mentalitu a koncentraci. Hrát proti těm nejlepším je pro mě těžký úkol, ale já si užívám každou výzvu," dodal.

Náskok trenérovi Scottu Brooksovi umožnil šetřit opory a Satoranský už do poslední čtvrtiny nezasáhl. Neměl tak možnost pokusit se zaútočit na český rekord, který drží s 24 body Jiří Welsch. I tak ale zápas zakončil jako druhý nejlepší střelec týmu, jen Otto Porter dal ještě o bod více.

Sestřih skvělého výkonu Tomáše Satoranského:

Obhájci titulu Golden State Warriors prohráli podruhé během posledních tří duelů, když podlehli Denveru 115:108. Hostům tentokrát příliš nešly trojky a proměnili jen osm z 31 pokusů.

Poražený loňský finalista Cleveland dokonce utrpěl doma debakl 88:120 s Houstonem a prohrál osmý z posledních 12 zápasů. Rockets už v poločase vedli o 26 bodů a utkání se dohrávalo. Za Cleveland nikdo nedal více než 12 bodů, LeBronu Jamesovi i tak jen těsně unikl triple double, když zaznamenal 11 bodů, 9 doskoků a 9 asistencí. Na druhé straně Chris Paul nasbíral 22 bodů, 8 doskoků a 11 asistencí.

Už pátou výhru za sebou vybojoval Utah, který zdolal San Antonio 120:111 a drží naději na play off. Na osmý Denver mu stále chybějí čtyři výhry. Hlavní hvězdou utkání byl španělský rozehrávač Ricky Rubio s 34 body a devíti asistencemi.

Chicago prohrálo pošesté za sebou. Tentokráte podlehlo 103:113 Los Angeles Clippers, které táhli s 24 body Ital Danilo Gallinari a nový hráč Tobias Harris, jehož klub získal z Detroitu výměnou za Blakea Griffina. Ten pomohl 16 body Pistons k třetí výhře za sebou nad Miami 111:107, když byl u klíčových akcí v závěru zápasu.

NBA:

Orlando - Washington 98:115 (za hosty Satoranský 19 bodů, 6 asistencí, 3 doskoky), Cleveland - Houston 88:120, Denver - Golden State 115:108, Detroit - Miami 111:107, Indiana - Philadelphia 100:92, LA Clippers - Chicago 113:103, Minnesota - New Orleans 118:107, Sacramento - Dallas 99:106, San Antonio - Utah 111:120.

Vaclík pomohl Seville k výhře nad Levante čistým kontem

Fotbalisté Sevilly zvítězili v utkání 9. kola španělské ligy nad Levante 1:0. Čistým kontem k tomu přispěl český brankář Tomáš Vaclík.

Jediný gól utkání, ve kterém měla domácí Sevilla navrch, vstřelil čtyři minuty před koncem Luuk de Jong. Vaclík, na kterého šly čtyři střelecké pokusy, si připsal už čtvrtou nulu z devíti ligových startů.

San Sebastian po dvou ligových prohrách zvítězil nad Betisem Sevilla 3:1 a posunul se na čtvrté místo. Utkání však nezačal ideálně, od 12. minuty prohrával. Ještě do přestávky skóre otočil, po vlastní brance Javiho Garcíi z 22. minuty se o čtrnáct minut později trefil Willian José. Zisk tří bodů pro domácí stvrdil v 58. minutě Portu.

Athletic Bilbao pouze remizoval s Valladolidem 1:1. Za domácí pálil v 33. minutě Iňaki Williams, Valladolid vyrovnal v 71. minutě díky vlastnímu gólu Iňiga Martíneze.