Euforie i hořká zklamání, finanční polštář i ztráta. Takové byly šampionáty v Česku

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
27. 11. 2018 6:09
Florbalové MS už se blíží, Praha bude od 1. do 9. prosince hostit setkání nejlepších hráčů s děrovanými hokejkami opět po deseti letech. Podívejte se, které významné šampionáty 21. století se v České republice napříč různými sporty konaly, jaké okolnosti je doprovázely a jak se na nich dařilo českým reprezentantům.
MS v hokeji 2004 (Praha): Tomáš Vokoun a Andy Roach
MS v hokeji 2004 (Praha): Tomáš Vokoun a Andy Roach | Foto: ČTK

MS v hokeji 2004

V novém tisíciletí zavítalo velké hokejové MS do Česka již dvakrát a třetí by mělo následovat v roce 2024. 20 let po turnaji, který měla česká reprezentace perfektně rozehraný, základní částí prošla bez ztráty jediného bodu a ve čtvrtfinále vedla nad USA už 2:0.

Přesto nakonec Češi padli 2:3 po nájezdech a po gólu neznámého amerického obránce Andyho Roache museli hořké zklamání skousnout hvězdy jako Jaromír Jágr, Jiří Šlégr, Martin Straka nebo Tomáš Vokoun. Zlaté medaile v Česku brali Kanaďané, celková návštěva 552 097 diváků byla až do roku 2014 rekordní.

Kontroverze ovšem přinesla výstavba nové Sazka Arény, dnes O2 arény. Multifunkční hala, která rostla v Libni od roku 2002, měla stát původně 2,5 miliardy korun, ale ve skutečnosti vynaložené výdaje přesáhly 17 miliard a dostaly společnost Sazka do velkých finančních problémů.

 

Právě se děje

teď

Úřad šerifa v americkém Oregonu přijal do služby českého psa

Úřad šerifa v oregonském okrese Umatilla ve Spojených státech po letech přijal do služby psa, konkrétně belgického ovčáka Skotyho z Česka. V pondělí o tom informovala americká televizní stanice KNDU.

Tamní úřad šerifa měl služebního psa do roku 2014 a loni se po letech rozhodl program obnovit. Vybrán byl belgický ovčák malinois, který je znám jako maliňák. Skoty, který pochází z Česka, je osmnáctiměsíční pes. Trénován je k zadržování pachatelů, stopování a hledání narkotik.

Skoty se svým psovodem Codym Marcumem tento měsíc úspěšně zakončili pětitýdenní výcvik, nyní je tak čeká ostré nasazení do služby.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soud v Číně poslal do vězení hongkongského knihkupce Minhaie

Soud v Číně poslal za nezákonné poskytování zpravodajských informací do zahraničí na deset let za mříže hongkongského vydavatele a knihkupce se švédským občanstvím Gui Minhaie, napsala agentura Reuters.

Kauza Minhaie, který prodával knihy píšící velmi otevřeně o čínských vůdcích, zkomplikovala vztahy mezi Pekingem a Stockholmem.

Minhai byl jedním z pěti hongkongských nakladatelů a knihkupců, kteří zmizeli na přelomu let 2015 a 2016 a později se objevili ve vazbě v pevninské Číně.

Další zprávy