Euforie i hořká zklamání, finanční polštář i ztráta. Takové byly šampionáty v Česku

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
27. 11. 2018 6:09
Florbalové MS už se blíží, Praha bude od 1. do 9. prosince hostit setkání nejlepších hráčů s děrovanými hokejkami opět po deseti letech. Podívejte se, které významné šampionáty 21. století se v České republice napříč různými sporty konaly, jaké okolnosti je doprovázely a jak se na nich dařilo českým reprezentantům.
MS v hokeji 2004 (Praha): Tomáš Vokoun a Andy Roach
MS v hokeji 2004 (Praha): Tomáš Vokoun a Andy Roach | Foto: ČTK

MS v hokeji 2004

V novém tisíciletí zavítalo velké hokejové MS do Česka již dvakrát a třetí by mělo následovat v roce 2024. 20 let po turnaji, který měla česká reprezentace perfektně rozehraný, základní částí prošla bez ztráty jediného bodu a ve čtvrtfinále vedla nad USA už 2:0.

Přesto nakonec Češi padli 2:3 po nájezdech a po gólu neznámého amerického obránce Andyho Roache museli hořké zklamání skousnout hvězdy jako Jaromír Jágr, Jiří Šlégr, Martin Straka nebo Tomáš Vokoun. Zlaté medaile v Česku brali Kanaďané, celková návštěva 552 097 diváků byla až do roku 2014 rekordní.

Kontroverze ovšem přinesla výstavba nové Sazka Arény, dnes O2 arény. Multifunkční hala, která rostla v Libni od roku 2002, měla stát původně 2,5 miliardy korun, ale ve skutečnosti vynaložené výdaje přesáhly 17 miliard a dostaly společnost Sazka do velkých finančních problémů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Šéf polského agrárního hnutí a novinář prý byli špehováni programem Pegasus

Šéf polského konzervativního agrárního hnutí AgroUnia Michal Kolodziejczak a novinář Tomasz Szwejgiert, který napsal knihu o ministrovi vnitra ve vládě národně-konzervativního Práva a spravedlnosti, jsou dalšími oběťmi špehování za pomoci izraelského počítačového programu Pegasus. Dnes o tom podle agentury AP informovala kanadská analytická skupina Citizen Lab.

Už v uplynulých týdnech vyšlo najevo, že izraelský program Pegasus, který napadá mobilní telefony a je podle svého výrobce primárně určen pro odhalování teroristů a zločinců, byl v Polsku použit proti třem lidem. Jde o právníka, prokurátorku a senátora - všichni jsou kritiky Práva a spravedlnosti. AP uvádí, že šlo o první potvrzené případy, kdy nástroj využívaný represivními režimy byl nasazen v Evropské unii. Zjištění vedlo ke zřízení vyšetřovací komise v polském Senátu ovládaném opozicí; tato komise však nemá žádné pravomoci.

Další zprávy